Олександр Денисов: «2+2» та канали «Футбол 1» / «Футбол 2» домовилися про спільну позицію»

Футбол України 20 Січня, 14:03 533
Олександр Денисов: «2+2» та канали «Футбол 1» / «Футбол 2» домовилися про спільну позицію»
Директор телеканалів «Футбол 1» / «Футбол 2» розповів про підсумки сьогоднішнього засідання робочої групи з нового формату чемпіонату України.

- Сьогодні клубам була представлена наша позиція з приводу формату чемпіонату. Ми показали, що на сьогоднішній день представляє собою телевізійний ринок, яке його падіння по відношенню до чемпіонату України. І все це було вкладено в позицію про те, що ми готові пропонувати клубам з точки зору оплати телевізійних прав, починаючи з наступного сезону, та у перспективі - чотирьох майбутніх сезонів.

Що стосується цифр, то ми сьогодні не будемо їх афішувати, клуби цього не хочуть. Але є деякі моменти, в яких і гранди мають піти на певні поступки, і клуби з середини турнірної таблиці можуть недоотримати гроші. Цифри все ж не такі, які були раніше, за більш здорової економіки. Порадувало, що є загальне розуміння клубів та телебачення, що потрібно починати з чистого аркуша. Протягом наступних чотирьох років ми будемо повертатися до тих цифр телевізійних доходів, які клуби мали до минулого сезону.

- Тобто тепер ми матимемо єдиний пул?

- Фактично, так. Де-юре це поки не єдиний пул, але де-факто – єдина позиція. Напевно, мало хто вірив, що «2+2» та канали «Футбол 1» / «Футбол 2» домовляться та будуть виступати зі спільною позицією. Але це відбулося і це факт.

- Клуби будуть преміюватися залежно від зайнятого місця в турнірній таблиці?

- Загальна сума диференціюється наступним чином. Це так званий «перформанс бонус» - кожний клуб з 12-ти отримає пропорційно рівну суму за участь у чемпіонаті. 50% цієї суми – залежно від зайнятого місця та 20% - за перемогу. Тобто кожному клубу вигідно та важливо буде перемагати, тому що це додаткові гроші. Якщо ж накопичиться певна кількість матчів, які завершилися внічию, то сума, яка залишилася, буде розподілена рівними частинами між усіма учасниками чемпіонату. Усім клубам сподобалося, що ця схема абсолютно прозора та зрозуміла як клубам, так і вболівальникам.

- Скільки команд буде в УПЛ, до якого варіанту схиляються клуби?

- Клуби зійшлися на тому, що потрібно на час зробити чемпіонат за участю 12 команд та прагнути до того, щоб через два роки повернутися до кількості 16 команд.