Артем Франков: «Чіткого формату чемпіонату можна очікувати наприкінці березня – на початку квітня»

Футбол України 20 Січня, 15:46 342
Артем Франков: «Чіткого формату чемпіонату можна очікувати наприкінці березня – на початку квітня»
Головний редактор журналу «Футбол» та член Виконкому ФФУ після зустрічі робочої групи з формату чемпіонату розповів кореспонденту 1927.kiev.ua про те, коли ж стане відомо, за якою схему проходитиме чемпіонат України сезону 2016/17.

- Зустріч пройшла у робочому режимі. Зрозуміло, що існують різні точки зору, але, як правило, вони стосуються деталей формату чемпіонату – розподілення телевізійних грошей, зони обміну між Прем’єр-лігою та Першою лігою тощо.

- В останньому нашому інтерв’ю ви згадували про велику зону вильоту…

- При схемі у 12 команд та дві шістки на другому етапі одним із недоліків другої шістки є відсутність інтриги. Тому потрібно мати достатньо здорову зону вильоту. Щоб клуби, які займатимуть 7-9 місця, не відчували себе у занадто великій безпеці.

Що стосується обміну з Першою лігою, то на столі лежали п᾿ять варіантів: 1-1, 2-2, 2+1, 1+2 та 1+1. Я є прихильником третього та четвертого варіантів. Варіант 1+2 передбачає, що одна команда переходить у Першу лігу напряму, а дві грають плей-оф. А при схемі 2+1 дві команди переходять напряму, а одна грає у плей-оф.

- Наскільки гроші від телевізійників на даний момент раціональні?

- Наскільки я розумію, коли цифри прозвучали, то клуби важко зітхнули. Тому що масштаби пропозиції відповідають нинішньому стану ринку. Телеканали заробляють від реклами. Деякі кошти надходять від платних підписників, але це не найбільш істотні гроші. Пропозиція у розмірі 102 мільйонів гривень за сезон 2016/17, на думку ТБ-каналів, відповідає нинішньому рівню.

- Чи можна очікувати від наступної зустрічі робочої групи, яка відбудеться 5 лютого, вже чіткого формату чемпіонату?

- Ні. Чіткого формату можна очікувати лише тоді, коли ми чітко дізнаємося, скільки команд буде в Прем’єр-лізі. Комітет із атестації має дати відповідь, скільки клубів атестовані на наступний сезон. А це відбудеться наприкінці березня – на початку квітня.

Розмовляв Олександр Ушаков