​Маркевич: «Всім буде краще, якщо Безус піде в оренду. Він не може зрозуміти, що зараз деградує як футболіст»

Динамо Київ 26 Січня, 15:42 940
​Маркевич: «Всім буде краще, якщо Безус піде в оренду. Він не може зрозуміти, що зараз деградує як футболіст»
Після повернення з першого збору в Туреччині головний тренер «Дніпра» Мирон Маркевич розповів про підготовку «дніпрян», новачків та плани на майбутнє..

— Мироне Богдановичу, в шести спарингах турецького збору Дніпро зазнав чотири поразки, раз зіграв внічию і лише раз переміг. Такі результати спарингів вас не насторожують?

— Передсезонна робота тільки почалася, тому команда і не повинна грати на максимумі. Якщо команда вже зараз грає на максимумі, тоді можна турбуватися і звертати на цей факт пильну увагу. Такі мої принципи. До того ж, ми повезли в Туреччину кілька молодих гравців з «дубля» і навіть команди U-19. Вони брали участь у першому спарингу (проти німецького «Цвіккау» — 0:5. — прим. авт.). У наступних матчах ми знов давали їм шанс, але вже розбавляли досвідченими гравцями. Тому особисто у мене немає ніякого занепокоєння через результати спарингів, і якісь висновки на їх підставі я не роблю.

Також не варто забувати, що ми грали з командами, які були на максимумі своєї готовності, зважаючи на швидкий початок сезону. Так, німецькі колективи («Цвікау» (0:5), «Редінгхаузен» (1:3), «Франкфурт» (0:2), «Хайденхайм»(0:0). — прим. авт.) поступалися нам в індивідуальній та командній майстерності, але вони були на ходу. Як наслідок, у нас траплялися помилки, хлопці не могли грати на повну потужність. І все це призводило до поразок.

В цілому ж, збором в Туреччині я повністю задоволений. Наша команда працювала у відмінних умовах, хлопці тренувалися з хорошою самовіддачею і викладкою. Тому поки ніяких проблем я не бачу. Єдина наша проблема — це комплектація складу та брак якісних гравців. Але, напевно, зараз у кожної української команди такі ж труднощі, - сказав Маркевич sportarena.com.

— Як себе проявила згадана вами молодь?

— Ми взяли цих хлопців, щоб вони по-справжньому поринули в атмосферу першої команди і побачили передсезонні збори і дорослий футбол. Упевнений, хлопці одразу ж відчули на собі всі складнощі. Втім, приміром, Назарина вже провів кілька ігор в основному складі, і мені здається, у нього є дуже непогані перспективи. Інші ж (крім півзахисника Єгора Назарини в Туреччині також були нападник Юрій Вакулко, Максим Луньов, Євген Чеберко. — прим. авт.) ще дуже молоді і навіть не зміцніли повністю фізично. Але головне — вони побачили роботу першої команди зсередини.

— Ви брали на збір добре знайомих вам Олександра Кобахідзе та Сергія Політила, які восени грали в оренді в «Волині». Як вони себе проявили?

— Кобахідзе і Політило — наші гравці, на яких ми хотіли ще раз дуже уважно подивилися. Для цього і викликали їх з «Волині». Поїдуть ці хлопці з нами і на другий збір в Іспанію. Правда, у Кобахідзе пошкоджено плече, і поки я не можу сказати, чи буде він готовий до подальшої підготовчої роботи. Втім, я сподіваюся, що до вильоту в Іспанію він зможе відновитися.

— На зборі в Туреччині «Дніпро» переглядав захисника Володимира Адамюка і хавбека Кирила Петрова. Що можете сказати про них?

— Поки непогано проявили себе хлопці, і ми візьмемо їх в Іспанію. Після іспанського збору, думаю, і буде прийняте остаточне рішення.

— Відхід Дениса Бойка в «Бешикташ» став для вас, судячи з усього, повною несподіванкою. Або все-таки готувалися до такого сценарію?

— Навколо Дениса довго ходили різні чутки, але я все ж сподівався, що він залишиться. Бойко — воротар хорошого рівня, і я хотів би працювати з ним в «Дніпрі». Але що вже говорити, якщо Денис тепер — повноправний футболіст «Бешикташа».

— Під завісу збору в розташуванні «Дніпра» з'явився голкіпер Костянтин Махновський. З його появою питання комплектації воротарської лінії вирішено? У вас достатньо ресурсів, щоб повноцінно замінити Бойка?

— Зараз основним воротарем «Дніпра» залишається Лаштувка. У заключній грі турецького збору (проти «Габали» (1:0). — прим. авт.) ворота захищав Баштаненко, і він проявив себе досить-таки непогано. А що стосується Махновського, то ми просто подивилися на нього в тренуваннях і в матчах. Але не буду приховувати: нам потрібен ще один воротар, тому ми будемо щось думати на цей рахунок. Адже з'явилася досить серйозна проблема, і її треба якось вирішувати. Але я поки не готовий сказати, як саме. Подивимося.

— Є інформація, ніби «Дніпро» хотів запросити Максима Коваля, який належить «Динамо». Чи це так?

— Ні, такого точно не було.

— У матчі з «Франкфуртом» трапився неприємний інцидент за участю Романа Безуса — за його ініціативою на полі спалахнула бійка. Сам гравець як пояснив все те, що трапилося?

— Безус... Якщо чесно, всім буде краще — і самому Роману, і команді — якщо він піде в оренду. Складається враження, що Безус перебуває на своїй хвилі, нічого навколо не чує і не бачить. Він не може зрозуміти, що зараз деградує як футболіст (причому почалося це досить давно). Я ж не можу зрозуміти — він цього не усвідомлює або просто не хоче усвідомити? Ну а бійка в матчі з «Франкфуртом» не піддається ніякому поясненню... В першу чергу Безусу необхідно самому розібратися в собі.

— 29 січня «Дніпро» почне збір в Іспанії. Які у вас плани на цей етап підготовки?

— В Іспанії ми проведемо чотири гри, де вже будемо награвати склад. А на заключному зборі в Туреччині після Іспанії основну увагу приділимо матчам і будемо підводити команду до її максимального рівня готовності.

— Нещодавно з'явилася інформація, ніби футболісти поставили ультиматум керівництву через борги і готові бойкотувати збір в Іспанії...

— В Іспанії на збір команда їде в повному складі. Звичайно, гравці хочуть ясності з наявних заборгованостей. Але зривати передсезонну підготовку і не їхати на збір ніхто з них не хоче. Все це чиїсь вигадки.