«Динамо» продовжує вести боротьбу за право називатися найкоректнішою командою чемпіонату

Динамо Київ 5 Лютого, 11:35 569
«Динамо» продовжує вести боротьбу за право називатися найкоректнішою командою чемпіонату
За підсумками першої частини Ліги Парі-Матч «Олімпік» є найбільш недисциплінованою командою.

Донецький колектив у 16-ти матчах зібрав «букет» з 51-ї жовтої і 5-ти червоних карток. Причому за кількістю попереджень підопічні Романа Санжара випереджають найближчих конкурентів, «Ворсклу», на 5 одиниць. Дивно, але «Олімпіку» вдалося провести 2 матчі без дисциплінарних санкцій. У 3-му турі донецькі футболісти обійшлися без карток у протистоянніі з «Карпатами». Щоправда, це не допомогло їм розжитися очками - львів'яни мінімально перемогли на виїзді. А ось в гостьовому поєдинку 14-го туру в Одесі «олімпійці» до дисциплінарної «засухи» додали «суху» перемогу – 2:0.

На протилежному боці списку двовладдя. Найменша кількість жовтих карток у «Шахтаря» і «Олександрії» – по 26. На 6 попереджень більше одразу у 3-х клубів: «Динамо», «Зорі» і «Дніпра», які продовжують вести боротьбу за право називатися найкоректнішою командою чемпіонату.

А ось за кількістю вилучень пальму першості утримує «Металіст». З 6-ма червоними картками він на 1 вилучення випереджає «Олімпік». Примітно, що половину свого «букета» харків'яни отримали в 3-х заключних зустрічах осінньої частини. Лише «Дніпро» виявився єдиною командою, що не грала у чисельній меншості. До слова, усього одного разу в історії чемпіонатів Прем'єр-ліги, у сезоні 2008/09, гравцям запорізького «Металурга» вдалося провести сезон без вилучень.

Якщо ж скласти рейтинг коректності, де за попередження давати 1 бал, а за вилучення – 3, то мінімальна кількість балів буде одразу у 2-х команд: «Дніпра» і «Олександрії» – по 32. А на протилежному кінці рейтингу з великим відривом від конкурентів самотньо лідирує «Олімпік» – 66 очок.

При порівнянні результатів першої частини поточного сезону з попередніми чемпіонатами, «Олімпік» має шанс переписати книгу рекордів українського футболу. Наприклад, у минулому чемпіонаті найгрубіша команда – донецький «Металург» - мала у своєму пасиві лише 57 попереджень і 5 вилучень. А максимальний результат за всю історію чемпіонатів, проведених Прем'єр-лігою, був зафіксований у сезоні 2011/12. Тоді на рахунку «Кривбасу» було 97 жовтих карток і 7 – червоних.