«Динамо» - «Малага». Все про матч

Динамо Київ 9 Лютого, 19:54 938
«Динамо» - «Малага». Все про матч | 19-27
Наступним суперником команди Сергія Реброва буде іспанська «Малага».

Історія створення команди «Малага»

«Малага» є досить молодим клубом, який було створено у 1948 році. Свою нинішню назву команда отримала не відразу, спочатку клуб був відомий як «КА Малагуеньйо». Дуже багато років команда грала в нижчих дивізіонах, тому й не дивно, що за 67 років існування команда не виграла жодного більш-менш серйозного трофею.

На початку 90-х років «КА Малагуеньйо» грала в четвертому по силі дивізіоні Іспанії і завдяки молодому і талановитому складу зуміла вибороти право виступу в Сегудні Б. Однак вже в наступному сезоні команда вилетіла назад, а клуб був на грані зникнення через фінансові проблеми. Наприцінці 1993 року відбувся референдум членів клубу, на якому було прийнято рішення про зміну назви. «Малага Клуб де Футбол» - саме таку нову назву отримав клуб.

Із року в рік команда повільно, але все ж таки розвивалась та піднімалась все вище і вище в дивізіонах - і ось, у сезоні 98/99 «Малага» виграє Сегунду і вперше в новітній історії виходить до Прімери!

Один із найбільш вдалих сезонів команда провела на початку нового тисячоліття, коли змогла здобути Кубок Інтертото, який давав тоді право вийти до Кубку УЄФА. В самому ж Кубку УЄФА «Малага змогла пройти до стадії чвертьфіналу, здолавши такі команди, як «Железнічар», «Аміка», «Лідс Юнайтед» та «AEK», а програли потужній на той час «Боавішті».

Все в команді йшло досить непогано, але після звільнення Хоакіна Пейро, який був одним із кращих тренерів в Іспанії, у «Малазі» почався дуже серйозний спад, який, щоправда, досить швидко закінчився з приходом нашого старого знайомого Хуанде Рамоса. Уболівальники просто носили на руках Рамоса, особливо після того, як «Малага» вдома перемогла «Барселону» 5-1. Однак Хуанде Рамос був дуже амбіційним тренером, якого до себе запросила «Севілья», що була на той час командою з дуже серйозними цілями на сезон. «Малагу» прийняв Грегоріо Мансано, який не зміг нічого добитись із командою, яка вилетіла наступного сезону до Сегунди.

Повернутися до Прімери «анчоуси» змогли лише в 2007/08 роках, а до цього були навіть на межі вильоту до Сегунди Б, однак змогли врятуватись. Рік за роком «Малага» спокійно грала собі в Прімері, допоки в 2011 році президентом клубу не став шейх Абдула бин Насер Аль-Тхані, який майже відразу показав, що готовий вкладати в команду шалені гроші. Так вже на початку свого правління клубом шейх купив Ван Ністелроя, Баптісту, Демікеліса і Касорлу, а також ряд прекрасних футболістів, які врешті-решт зайняли четверте місце в турнірній таблиці, що дозволило брати участь у Лізі чемпіонів.

Але вже перед сезоном 2012/13 шейх награвся і перестав вкладати гроші в команду, через це багато зіркових гравців покинули клуб. Більшість експертів пророкували провал «Малаги» в кваліфікації Ліги чемпіонів, але «анчоуси» не просто пройшли грецький «Панатінаїкос», а й впевнено виграли групу, в якій брали участь досить сильні команди, такі як «Мілан», «Андерлехт» і «Зеніт». Лише «Боруссія» Дортмунд зупинила «Малагу», а той чвертьфінальний матч у Німеччині надовго залишиться в спогадах фанатів.


Прімеру анчоуси закінчили на шостій позиції, яка давала право грати в наступному сезоні в Лізі Європи, але санкції збоку УЄФА це заборонили. Після того сезону вже стало зрозуміло, що команда знову перетворилась у середняка Прімери, а про єврокубки команді поки що варто забути.

Наступні два сезони нічого цікавого не принесли, команда займала позиції в середині турнірки. Наразі «анчоуси» займають десяту сходинку в Прімері, маючи 8 перемог, 6 нічиїх та 9 поразок. Різниця забитих та пропущених 21-20.

У сезоні 2013/14 «Малагу» тренував Берндт Шустер, який працював у «Шахтарі».

Всі трофеї «Малаги»

Переможець Сегунди (4): 1951-52, 1966-67, 1987-88, 1998-99

Володар Кубку Інтертото (1): 2002

Попередні зустрічі з «Динамо»

«Динамо» та «Малага» між собою грали у 2014 році. В тому матчі кияни дуже легко обіграли іспанців з рахунком 3:1. За киян голами відзначились Артем Кравець та двічі Браун Ідейє. У стартовому складі «Малаги» тоді можна було бачити Віторіно Антунеша та Олександра Яковенка, які зараз захищають кольори «Динамо», так що для них ця гра буде досить принципова, особливо для португальця, який провів у «Малазі» дуже багато сильних сезонів.


Бомбардири команди та голкіпер.

Єдиний гравець нинішньої «Малаги», якого можна назвати бомбардиром, є бразилець Шарлес, який проводить перший сезон у складі «анчоусів». На його рахунку 9 голів у 21 матчі. Можна ще виділити Роке Санта Круза, але я про нього згадав тільки за його минулі заслуги, зараз він бліда копія себе самого часів виступу в «Баварії» або «Блекберні».

Основний голкіпер «Малаги» - Карлос Камені, який провів багато років, граючи в Іспанії, і саме завдяки його таланту «Малага» займає четверте місце по кількості пропущених голів. Менше пропустили тільки «Барселона», «Атлетіко» і «Вільярреал».

Склад команди

У складі «Малаги» дуже багато легіонерів, як з Європи, так і з інших континентів. Можна побачити гравців з таких країн: Камерун, Мексика, Аргентина, Кот-д'Івуар, Бразилія, Венесула, Білорусь, Уругвай, Португалія, Гана, Хорватія, Парагвай. Іспанців у складі лише вісім гравців.

Зазвичай Малага грає за схемою 1-4-4-2, а основний склад виглядає так : Камені – Росалес, Велігтон, Альбентоса, Бока – Дуда, Ресіо, Камачо, Хуан Карлос – Шарлес, Чоп.

Тренер

З 2014 року головним тренером команди є Хаві Грасія, якому зараз 45 років. Грав за «Атлетик», «Вальядолід», «Реал С.», але зірок з неба не хапав. Провів декілька матчів за молодіжну збірну Іспанії, а ось виклик до лав національної збірної так і не заслужив.

Як тренер працював з молодіжкою «Вільяреалу», «Кадісом», «Олімпіакосом» (Волос), «Керкірою», «Алмерією», а останнім місцем роботи була «Осасуна.

Відомі гравці, які грали за «Малагу»

Тут можна багатьох гравців загадати, але пропоную найбільш зіркових футболістів. Розпочну з гравця, якого нинішнє покоління навряд чи згадає, але 50 голів за 73 матчі в складі «Малаги» зробили з нього зірку. Мова йде про бразильского форварда Катанью, який свого часу отримав іспанський паспорт та навіть грав за збірну. Ну а таких гравців, як Іско, Касорла, Начо Монреаль, Савіола, Демікеліс, Рондон, Баптіста, Мареска, Ван Ністелрой, знають навіть школярі.


Биховець Олександр