Голкіпери Прем'єр-ліги: Шовковський знову перший

Динамо Київ 10 Лютого, 14:22 456
Голкіпери Прем'єр-ліги: Шовковський знову перший
Продовжуючи підбивати підсумки першої частини Ліги Парі-Матч 2015/16, сьогоднішній статистичний звіт розповідає про надійність воротарів.

Усього за стартові 16 турів ворота 14-ти команд захищали 35 футболістів. Їх ми розділили на 2 списки. До першого потрапили ті охоронці воріт, які взяли участь не менше, ніж у чверті від загальної кількості поєдинків (тобто, не менше 4-х). Їх виявилось 24, які розташовані за головним критерієм – хто найрідше пропускає голи. І тут першість утримує головний ветеран не лише воротарського цеху – динамівець Олександр Шовковський, який завершив виступи за національну збірну України. А от за його спиною у першій п’ятірці знаходяться саме ті, хто перебуває у постійному полі зору наставників головної команди країни нині. Також відзначимо молодого Владислава Леванідова з «Олександрії», який цифрами підтверджує довіру Володимира Шарана. Дещо дивують низькі позиції таких знаних воротарів, як Максим Старцев, Олександр Бандура, Євген Боровик та Рустам Худжамов. Втім, кожен з них зараз захищає кольори далеко не лідерів поточного сезону.

Примітка. І – кількість проведених ігор. Хв – кількість зіграних хвилин. ПМ – пропущені м’ячі. КН – коефіцієнт надійності (середня кількість хвилин на один пропущений м’яч).

У другому списку знаходяться голкіпери, які виходили в іграх чемпіонату за головну команду свого клубу не більше 3-х разів. Тут передусім віддаємо належне квартету, кожен з представників якого ще не пропускав. Окремо варто сказати про Павла Кутаса, який взявся захищати ворота «Говерли» у матчі проти «Зорі», коли Артур Рудько був вилучений, а ліміт замін В’ячеслав Грозний вичерпав раніше.