Герой футбольного дня. Денис Бойко

Футбол України 11 Лютого, 15:42 489
Герой футбольного дня. Денис Бойко
Денис Бойко дебютував у складі «Бешикташу»...

На передматчевих розминках глядачі зустрічають його оваціями; журналісти відслідковують кожен його рух, в тому числі, за межами поля; таблоїди смакують світлини його дружини. У Стамбулі Денис Бойко – не менша зірка, аніж Робін ван Персі або Уеслі Снайдер. Проблема лишень в тому, що Дениса зарано спіткала подібна слава: на полі він пролив ще не всі краплі поту. На носі чемпіонат Європи 2016, а Денис, будучи одним з найпопулярніших легіонерів турецького чемпіонату, ризикує засісти на лаву для запасних.

Перш за все варто зауважити, що голкіпери – це окрема каста. Це нападник може вийти на заключні 10-15 хвилин, забити гол - і наступний матч вже починати в якості основного футболіста. Воротарі ж повинні терпляче чекати свого шансу. Шансу, який не завжди дається прямим шляхом. Іноді допомагає лише випадок (травма або дискваліфікація конкурента). В «Бешикташі» з воротарями специфічна ситуація. Заслужений ветеран Толга Зенгін користується явно меншою прихильністю глядачів, аніж Бойко, але тренер Шенол Гюнеш вперто наголошує, що саме Толга – основний голкіпер «орлів». І підстав звинувачувати тренера у некомпетентності немає. Так, в Зенгіна цього сезону були провальні матчі (в тому числі, і в єврокубках, за що, власне, фанати й обізлились на голкіпера), але наданими тренером довірою та підтримкою Толга користується і бореться зі своїми негараздами. До Зенгіна по матчах, проведених у 2016-му році, у наставника претензій немає. Більше того, Гюнеш хвалив ветерана після поєдинку проти «Газіантеспора», в якому Толга кілька разів врятував «Бешикташ» від відвертого голу. Тим ветеран наче підвів риску під розмовою з головним тренером, яка відбулася до поєдинку і під час якої Гюнеш запевнив Зенгіна, що в разі подальшої впевненої гри за місце в основі той може не турбуватися.

Герой футбольного дня. Денис Бойко - изображение 1

Бойко вчора вийшов в матчі Кубка Туреччини проти «Коньяспора», що стало цілком логічним розвитком подій. На тренера спричинювався серйозний тиск з приводу недовіри українцеві, тому відкладати з дебютом Бойка уже не було куди. З одного боку, українцеві тиск громадськості допоміг швидше отримати свій шанс, з іншого, можливо, цей тиск став однією з причин не надто вдалої гри Дениса. «Бешикташ» болісно поступився «Коньяспору» при тому, що багато атакував і першим відкрив рахунок. Суперник в другому таймі зумів переламати ситуацію і забити двічі. В обох випадках до Бойка можуть бути запитання: спочатку Денис пропустив зі штрафного в «свій» кут, а потім не найкраще зіграв на виході під час подачі кутового.

По одному матчу, звісно, далекоглядних висновків робити не треба, але суть в тому, що Денис зараз перебуває в ситуації, коли треба чіплятися, наче за соломинку, за кожен шанс. Шенол Гюнеш – твердий тренер і навряд чи він ставитиме українця в основу лише тому, що той більше подобається вболівальникам. Гюнеша можуть переконати лише практичні дії Бойка: тобто, самодостатня гра українця у футболці «Бешикташа», а не відеозаписи минулорічних матчів Ліги Європи.

Герой футбольного дня. Денис Бойко - изображение 2

Чому Гюнеш твердий тренер? Хоча тому, що він не боїться йти наперекір президентові клубу і твердо стояти на своїй думці в питанні кадрової політики «Бешикташа». Турецька преса повідомляла, що стосунки Гюнеша з роботодавцем загострилися через невдоволення тренера вихідним трансфером до китайського клубу основного захисника Ерсана Гюлюма. Все це свідчить лише про одне: за Дениса не гратимуть колишні заслуги. Місце в основі доведеться виборювати самовідданою працею.

Ігор Семйон