Українці-фіналісти. Гравці, які грали у фіналах кубків топ-ліг

Футбол України 13 Лютого, 20:52 1209
Українці-фіналісти. Гравці, які грали у фіналах кубків топ-ліг | 19-27
​На днях «Севілья» вийшла до фіналу Кубка Іспанії, а Євген Коноплянка у другому матчі забив гол. Сайт 1927.kiev.ua пропонує згадати українців, які свого часу також виступали у фіналах разом зі своїми клубами.

7. Для початку згадаємо Олександра Яковенка, який виступає за «Динамо» зараз, але у сезоні 2013/14 роках він був у заявці «Фіорентини», яка дішла до фіналу Кубку Італії, в якому програла «Наполі». Так, Олександр тоді не грав у фінальному матчу, але все ж таки, офіційно він був частиною тієї команди, так що забути таке досягнення ми не могли.

6. Олександр Заваров першим проклав шлях в Італії. У далекому 1990 році Заваров грав у складі «Ювентуса», який за сумою двох матчів переміг «Мілан». Сам Заваров не грав, але у заявці на Кубок Італії був, так що трофей переможця у його активі є не випадково.

5. Наступний у нашому рейтингу Анатолій Тимощук, який має два титули володаря Кубка Німеччини у складі «Баварії». Мюнхенський клуб завоював цей титул у 2010 році, а також у 2013. Анатолій не дуже багато зіграв у тих матчах, але все ж грав. У першому матчі він відбігав 12 хвилин, а у переможному фіналі 2013 року лише 7 хвилин.

Був Тимощук у заявці фіналу 2012 року, але тоді його на поле не випустили, а «Баварія розгромно програла «Борусії»Дортмунд 5:2.

4. Наш легендарний «Кінь» йде наступним! Олег Лужний у складі лондонсього «Арсеналу», як і Тимощук, вигравав двічі кубок країни. У 2001 і 2002 Лужного не було на полі, і його навіть не внесли до заявки на фінал, а ось у третьому поспіль фіналі Лужний зіграв усі 90 хвилин і його «Арсенал» переміг «Саутгемптон» 1-0!

А у попередніх фіналах «каноніри» спочатку програли «Ліверпулю», а через рік перемогли «Челсі». Так, можливо наш прославлений захисник і не став зіркою в Лондоні, але свій вагомий вклад у перемогу над «Саутгемптоном» він зробив!

3. Юрій Максимов, який провів свої найкращі футбольні роки у Бундеслізі має у своєму активі два фінали Кубку Німеччини. 1999 року «Вердер», у складі якого з перших хвилин вийшов наш Максимов, у драматичному матчі лише в серії пенальті переміг «Баварію», а Юрій на самому початку гри забив гол у ворота Олівера Кана.

Через рік «Баварія» взяла реванш, перегравши музикантів у фіналі з рахунком 3:0. У тому матчі Максимова на полі не було, але на шляху до фіналу він грав, так що його вклад до фіналу був досить серйозний.

2. Ну і відразу не можу не згадати партнера Юрія Максимова по «Вердеру». Звичайно, я говорю про Скрипника, який зараз тренує бременців. Віктор Скрипник не забивав голи у фіналах, але якщо у Максимова лише два фінали, то ось у Скрипника таких матчів було аж три!У 1999 році Скрипник на поле так і не вийшов, а ось через рік він відіграв 74 хвилини, хоча як вже зазначалось вище, це не допомогло «Вердеру» уникнути розгрому.

У 2004 році, коли Максимова вже не було у складі «Вердера», бременці дішли до фіналу, в якому перемогли «Алеманію», а Віктор Скрипник вийшов під завісу матчу і взяв участь у переможному фіналі.

1. Ну і головна зірка нашого рейтингу це Андрій Шевченко! Андрій Миколайович провів свої найкращі роки у Мілані, а в 2003 році став одним із головних творців перемоги над «Ромою». В одному з фінальних матчів Андрій забив гол наприкінці зустрічі.

Через чотири роки Шева разом з «Челсі» дійшов до фіналу Кубка Англії, в якому «пенсіонери» перемогли «Манчестер Юнайтед» 1-0. Сам Андрій так і не отримав шанс вийти на поле, але його три голи на більш ранніх стадіях змагання не залишили без уваги його вагомий вклад в успіх «Челсі».

Ось такий рейтинг наших фіналістів і переможців, а який вийде фінал у Євгена Коноплянки ми дізнаємось зовсім скоро! Нагадаємо, що «Севілья» буде грати у вирішальному матчі проти каталонської «Барселони», ну а як забивати «Барсі» Женя вже знає, так що з нетерпінням чекаємо фіналу, і сподіваємось, що Коноплянка стане першим українцем, який здобуде перемогу в кубку Іспанії.