Артем Франков: «Шевченко прекрасно впишеться у тренерський штаб збірної України»

Збірна України 16 Лютого, 11:09 742
Артем Франков: «Шевченко прекрасно впишеться у тренерський штаб збірної України»
Головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков прокоментував кореспонденту 1927.kiev.ua призначення Андрія Шевченка у тренерський штаб збірної України.

Андрій Шевченко повернувся додому, Андрій Шевченко дозрів до того, щоб спробувати себе на тренерському містку. Андрій Шевченко не тільки як потенціально талановитий тренер, але і як особистість, принесе нам велику користь. Адже Шева - це ще й імідж, давайте не забувати про це. Зрозуміло, що на першому плані повинні бути тренерські якості, особливо там, де потрібно абстрагуватись від кар'єри гравця. Ми повинні розуміти, що Шевченко залишається самим собою.

Яку саме користь Шевченко зможе принести збірній, окрім іміджу?

Однозначно, комунікацію з гравцями. З багатьма із них він грав у футбол в одній команді, він їх прекрасно знає. Шевченка сьогодні питали: “Як до вас будуть тепер звертатись у команді?..» Тому у цьому, як бачите, є й свої підводні камені.

Андрій ще й футболіст від Бога. І плюс до того, футболіст, який зробив себе сам. Такої завзятої, дисциплінованої людини, яка завжди навчається та тренується — ще треба пошукати. Покладаю на Андрія Миколайовича великі сподівання.

4 роки тому він отримував пропозицію прийти сюди головним тренером. Шева проявив дуже високе почуття відповідальності, відмовившись, адже відчував, що не готовий. Більш того, він правильно вирішив, що треба починати не з ролі головного тренера, а помічника. Треба набиратись досвіду. У такій справі, як футбол, ніхто і ніколи не може дати ніяких гарантій. Але мені здається, що Шевченко, який є дуже комунікабельною людиною, прекрасно впишеться у тренерський штаб збірної.

Досвід виступів Андрія Шевченка на Євро, як гравця, допоможе нашій збірній?

У нас є гравці, які також грали на минулому чемпіонаті Європи. Безумовно, досвід ніколи зайвим не буває. Але повторюсь — є інша сторона медалі. Тренер повинен дуже серйозно виганяти з себе гравця. Звичайно, треба залишати певні знання, які він здобув під час ігрової кар'єри, але і привносити щось зовсім нове. Думаю, Андрій буде навчатись і зростати разом з нашою збірною.

Шевченко грав під керівництвом багатьох відомих та великих тренерів...

Це питання і не потребує відповіді. Нічого поганого у цьому бути, звичайно, не може. Хоча, я вважаю, у Михайла Івановича є щось від Карло Анчелотті.

Розмовляв Олександр Ушаков