Артем Франков: «Вважаю абсолютним ідіотизмом те, що фінал Кубка може бути заплановано на 31 травня»

Динамо Київ 18 Лютого, 16:13 482
Артем Франков: «Вважаю абсолютним ідіотизмом те, що фінал Кубка може бути заплановано на 31 травня»
Головний редактор журналу «Футбол» та член Виконкому ФФУ Артем Франков, прокоментував можливе скорочення кількості матчів у Кубку України у цьому сезоні.

- Ситуація дуже проста – є пропозиція Федерації футболу України провести перші матчу 1/4 Кубка України 28 лютого. Підкреслюю – тільки пропозиція. Наразі склалась така ситуація, що ми не знаємо куди подіти одну стадію Кубка, вона була перенесена на невизначений термін. Грати, як грається, означає небезпеку, що сезон в нас закінчиться 31 травня, що зриває підготовку до Євро, яка повинна мати певний приорітет.

У зв’язку з цим і з’явився такий варіант. Реакція клубів, наскільки мені відомо – негативна. У них зриваються плани по підготовці до другої частини сезону, і взагалі незрозуміло, чому ця тема виникла настільки пізно – не в січні, не в грудні чи навіть не у листопаді, коли ми потрапили на Євро!

- Рішення - стадія 1/4 з одним матчем?

- Давайте чітко визначимось – рішення на даний момент ніякого немає. Йде тільки обговорення різних варіантів, на які досліджується реакція.

Проблема виникла тоді, коли у нас перенесли один тур через вибори. Ці поєдинки провели замість перших матчів чвертьфіналу, які, за календарем, повинні були відбутись восени.

Зараз і не тільки я, це не ноу-хау, висунув пропозицію щодо проведення матчів 1/2 фіналу в один тур як мінімум, а як максимум – так само зробити з 1/4-ю. Наразі у нас прописано у Регламенті, що поєдинки цих стадій граються у два матчі.

- Тобто чвертьфінал все таки з двох матчів?

- Ніхто ніяких рішень поки що не приймав. Зараз йде обговорення тільки пропозиція ФФУ щодо проведення матчів 28 лютого. Клуби до цього ставляться негативно, а я вважаю, ніхто нікого не буде ламати через коліно.

- Тому перші матчі відбудуться 2 березня?

- Думаю, так. І тому запропоновано скоротити матчі у півфіналі, як мінімум. У нас ще ж клуби у єврокубках виступають, про це також не слід забувати. У «Динамо» матч-відповідь взагалі 15 березня – чекати, як воно зіграє, чи що?! А з точки зору підготовки нашої національної збірної до чемпіонату Європи, я вважаю абсолютним ідіотизмом те, що фінал Кубка може бути заплановано на 31 травня.

- Але ж Фоменко казав, що вже 19 травня хоче збирати «збірників»…

- Так, але у нашому нинішньому календарі, який актуальний на даний час, прописано саме те, що ми можемо закінчити 31-го. Я не розумію, як у цій ситуації можна зібрати гравців збірної 19 травня. Тому ми повинні шукати якийсь вихід.

Розмовляв Олександр Ушаков