​В’ячеслав Грозний: «Не здивуюся, якщо в країні почнеться ще й футбольний Майдан»

Футбол України 20 Лютого, 23:23 919
​В’ячеслав Грозний: «Не здивуюся, якщо в країні почнеться ще й футбольний Майдан» | 19-27
Наставник «Говерли» В’ячеслав Грозний про кризу у вітчизняному футболі.

- Провідні футболісти України не хочуть грати в країні, вони виступають в Лізі чемпіонів і Лізі Європи, щоб «засвітитися» і розпродати майно. Телебачення в умовах, що склалися також не може жити окремим острівцем, і у них немає тих коштів, які вони платили. Але вони повинні чесно сказати всім, про те, що у них проблеми і немає можливості транслювати, скажімо, більше шести матчів туру. Це було б чесно. Я висунув зустрічну пропозицію. По-перше, є регламент, в якому написано про 14 команд, і в ході турніру його не можна змінювати, тому що потім будь-який клуб може звернутися до суду, в УЄФА, і виграти процес. Тому, ТВ може вибирати шість матчів туру, а сьомий, найменш рейтинговий, не транслювати. По-друге, я запропонував зробити чемпіонат з 16 команд, при цьому, клуби не братимуть гроші за телетрансляції. Зараз це не ті гроші, які можуть на щось вплинути, і ми могли б дати перепочинок телебаченню. Однак, реакції телевізійників я так і не почув.

Чи є у нас рівноцінних 16 команд? Безумовно, немає. Є «Динамо» і «Шахтар», за ними - «Зоря» і «Дніпро», може ще пару команд, і все. Тому я пропонував нову схему, при якій нецікаві матчі, коли перша «вісімка» грає вдома з другою, не слід проводити, а перша «вісімка» зіграє з другою лише один раз, і то в гостях. Потім команди грають в своїх «вісімках», після - в своїх «четвірках». При такому розкладі всі матчі будуть проходити з більш рівною і напруженою боротьбою. Однак, мене не почули. Напевно, якби це подав не Грозний функціонер УПЛ, або телебачення, тоді б, напевно, його розглянули.

В Україні є клуби, готові йти своїм шляхом. Можливо, в недалекому майбутньому «Говерла» піде шляхом використання своїх вихованців, але для цього не потрібно команду штучно викидати з Прем'єр-Ліги. Адже проект з 12 клубами змусить багатьох власників задуматися: «А навіщо мені потрібно клуб фінансувати, якщо мене все одно викинуть?». Під час гри змінювати правила не можна. Це як в політиці, з «Мінськом домовленостями», коли правила намагаються міняти по ходу процесу - спочатку припинити вогонь, вивести війська, Україна повинна отримати контроль над своїм кордоном, і лише потім провести вибори на Донбасі. А нам кажуть, - «ні, давайте спочатку вибори». Ось точно так і в нашому футболі. Давайте ми спочатку дограємо цей чемпіонат, подивимося, які клуби пройдуть атестацію. Тепер же виходить так, що штучно скорочуючи формат, багатьох позбавляють права грати і заробляти, чесно кажучи, не здивуюся, якщо в країні почнеться ще й футбольний Майдан. А якби думали виключно про розвиток футболу, то ми не шукали б слабких, яких можна «викинути з поїзда», і навпаки, допомагали б, тому ж запорізькому «Металургу», «Металісту», «Говерлі», іншим клубам, у яких справи погані, - поділився своєю думкою Грозний з «Vnews».