2+2 зняв фільм про Маркевича

Футбол України 27 Лютого, 10:46 1106
2+2 зняв фільм про Маркевича Фото: tsn.ua
На 2+2 - прем'єра документального фільму «Тренер».

У суботу, 5 березня, о 19:00 на каналі «2+2» відбудеться прем'єра документального фільму власного виробництва «Тренер», присвяченого постаті видатного українського тренера Мирона Маркевича.

У лютому нинішньому наставнику «Дніпра» виповнилося 65 років. Колектив спортивної редакції «2+2» підготував документальний спецпроект, в якому сам ювіляр, його колеги, родичі, друзі, учні розкривають життєві та професійні принципи Мирона Богдановича, згадують визначальні етапи його кар'єри, діляться подробицями особистого життя, взаємин з дружиною, дітьми, онуками.

Основа фільму – кілька розмов Мирона Маркевича з журналістами «2+2» Романом Бебехом, Володимиром Зверовим та Ігорем Цигаником вдома, на тренуванні, на зборах, у закордонних відрядженнях. Говорили про все: про порядність і принципи, про дитинство, про репресованого батька, про маму, яка хотіла, щоб син був піаністом, про музику і улюблених «Бітлз», про бажання самореалізації. Також глядачі «2+2» зможуть побувати у львівському будинку подружжя Маркевичів, побачити «тренування» діда з онуком, почути спогади дружини Мирона Богдановича Ганни Володимирівни, з якою спілкувалась ведуча «Профутболу» Олександра Лобода.

«Найбільше вразило те, наскільки Маркевич, незважаючи на вік і досягнення, молодий і небайдужий, як він про все переживає, як легко ділиться інформацією. І ще - розповідь про Майдан, про те, як він все сприйняв, як ті події вплинули на нього», - поділився враженнями один із співавторів фільму, спортивний журналіст «2+2» Роман Бебех.

Фільм піднімає завісу над мотивами багатьох вчинків Мирона Маркевича. Розповідає, яку роль в його професійному житті зіграли Олександр Ярославський та Ігор Коломойський, який був розмір його першої тренерської зарплати в харківському «Металісті», чому, всупереч бажанню багатьох футбольних функціонерів, він погодився очолити національну збірну.

«Цим фільмом ми хотіли не лише в телевізійному форматі привітати з ювілеєм видатного тренера, не тільки нагадати глядачам знакові моменти його кар'єри, а й створити цілісний портрет справжнього професіонала, величезного патріота України, надзвичайно порядної і дуже неординарної людини. У фільмі багато прямої мови самого Мирона Богдановича: поради молодим колегам, щирі і безпосередні коментарі з приводу українського футболу, спогади про дитинство, про роботу сільським учителем фізкультури, про перше побачення», - зазначив один із співавторів фільму, головний редактор Управління спортивних проектів Володимир Зверов.

Прем'єра документального фільму «Тренер» відбудеться на каналі «2+2» 5 березня, о 19:00, відразу після прямої трансляції матчу 17-го туру Чемпіонату України з футболу «Динамо» - «Дніпро», повідомляє офіційний сайт каналу 2+2.