Конгрес ФІФА схвалює знаменні реформи

Світовий футбол 28 Лютого, 22:06 343
Конгрес ФІФА схвалює знаменні реформи
Конгрес ФІФА сьогодні схвалив ряд значних реформ, які прокладають шлях до істотних поліпшень в управлінні глобальним футболом, включаючи поділ комерційного і політичного прийняття рішень, ретельної перевірки старших посадових осіб, а також зобов'язання до просування жінок у футболі.

Реформи були підтримані 179 з 207 членів Конгресу.

Реформи були засновані на пропозиціях, зроблених Комітетом по реформах ФІФА і наступних рекомендацій, поставлених перед Конгресом Виконавчим комітетом у формі проектів Статуту ФІФА.

Вони являють собою важливий крок на шляху до модернізації інституційної культури ФІФА в таких ключових областях, як чіткий поділ політичних і управлінських функцій, обмеження термінів, розкриття індивідуальної компенсації, більш широке визнання і просування жінок у футболі і прихильність, що закріплює права людини в Статуті ФІФА. Крім того, вони включають встановлені законом принципи належного врядування для членських асоціацій і конфедерацій - обов'язкові щорічні звіти про незалежну перевірку, а також незалежні судові органи, щоб гарантувати поділ повноважень на всіх рівнях футбольних структур.

«Ми єдині в нашому намірі все виправити. Важка робота для відновлення довіри і поліпшення нашої роботи починається зараз. Це дозволить створити систему більш сильного управління і більшої різноманітності, що дасть футболу міцний фундамент, на якому цей вид спорту буде процвітати. Це допоможе відновити довіру до нашої організації», - сказав футбольний функціонер Ісса Хаяту.

Основні аспекти затверджених реформ були включені в допрацьовану версію Статуту ФІФА.

Резюме затверджених реформ:

- Чіткий поділ політичних і управлінських функцій: Рада ФІФА відповідає за встановлення загального стратегічного напрямку організації, в той час як Генеральний секретаріат стежить за оперативними та комерційними діями, необхідними для ефективного виконання цієї стратегії.

- Обмеження термінів для президента ФІФА, членів ради ФІФА і членів Комітету з аудиту та дотримання і судових інстанцій (макс. 12 років).

- Вибори членів Ради - всі кандидати піддаються всебічним перевіркам.

- Визнання і просування жінок у футболі.

- Покращене керування грошовими потоками.

- Універсальні хороші принципи управління для конфедерацій та асоціацій-членів.

- Прихильність ФІФА до прав людини, які будуть закріплені в Статуті ФІФА.

Відповідно до акту чинної редакції Статуту ФІФА, статутні поправки вступають в силу через 60 днів після закриття Конгресу, повідомляє офіційний сайт ФІФА.