​Представники «Чорноморця»: «Юрій Данченко, скажемо по-футбольному: «Дав у штангу»

Футбол України 29 Лютого, 19:03 1606
​Представники «Чорноморця»: «Юрій Данченко, скажемо по-футбольному: «Дав у штангу»
Генеральний директор «Чорноморця» Сергій Керницький та директор юридичного відділу Федір Якимов — про ситуацію навколо трансферів Каплієнка та Данченка.

— Що за розмови з приводу Данченко?

— На сьогодні здійснено його трансфер в «Шахтар». Мені надійшла бумага, бо це не документ, це саме бумага, з якої ходять в одне місце. В цьому листі «Вершитель доль» повідомляє про якісь штрафні санкції, мало того, порушує валютне законодавство, вказуючи ці суми в валюті.

Трансфер відбувся між клубами. Коли мені надійшла пропозиція від Сергій Анатолійовича, я зустрівся з Олегом Данченко та запитав його думку, після цього ми розпочали перемовини. Він належить клубу – не агенту і не посереднику. Контракт підписую я. Якщо не я, то довірена особа. Ми відправляємо Олега на медогляд і говоримо, що після його проходження на нього очікує літак. Він мені телефонує, що він не їде ні в який «Шахтар», його чекають в «Борисполі» і щоб він без когось там нічого не підписував.

Я телефоную всім відомій людині і запитую: «Юра, ти когось зустрічаєш сьогодні? Я теж прилечу разом з ним. Мене теж зустрінеш?». Пауза. «Я хочу щоб ти знав, я не хочу бачити тебе на своєму шляху».

Якщо людина не розуміє жартів, то нехай не розуміє.

Я вважаю, що він мене образив. Тому, рішення суду по захисту своїх честі та гідності я передам в Комітет етики та чесної гри ФФУ. Звідти до УЄФА та ФІФА. Мало того, ця «бумага» буде подана на експертизу, де буде визнано її незаконність. А всі гроші, які виграю, швидше за все, я передам на відновлення воїнів з АТО.

— Рішення якого суду?

—Я подам до суду і виграю. Байдуже – одеський, харківський чи данський. І будуть вибачення з тієї сторони, які я зазначу.

(розмова журналістів) - А хто цей Юра? – Агент Данченка.

— Я всі перемовини не веду один. Я вже навчений в свій час. Тому, всі перемовини по трансферу гравця проходять в певному складі. Це хтось із юристів, чи засновників клубу. База свідків це одне, а писати на диктофон не хочеться.

Ми хотіли Каплієнка, але коли агент присилає документ, що нас не влаштовують дві умови. Перша, що Каплієнко йде, якщо йде Бабич. Як таке може бути?

І друге, що по закінченні контракту гравець, за якого має бути компенсація, ми його готуємо, одіваємо, тренуємо, робимо йому імідж, платимо йому зарплату, йде без компенсації. Хоча це має бути через півтора роки. Так хто порушує умови?

Це взагалі нечувана ситуація. Такі умови виконати було неможливо і юридично не коректно. Тому, агент Юрій Данченко, крім нечуваного випадку, що він ображає менеджера клубу, який керує ним вже шість років, скажемо по-футбольному: «Дав в штангу». Якщо ви бачили цей документ, складений 7 листопада в Києві (наш гравець певно якийсь дуже креативний і швидкісний, тому що ввечері Олег Данченко 7 листопада відіграв повну гру в Одесі проти «Олімпіка». Вона для нас закінчилась печально, а гравець знаходився на полі. Це офіційна статистика.

Є процедура підписання подібних договорів, є обов’язкові реквізити, є все, що має бути відображено. Цим інтерв’ю і цієї бумагою будуть займатися органи ФФУ по якості роботи. Дуже шкода, що людина отримала ліцензію посередника з номером 002, як в нього приймали екзамени, як його оцінювали – я коментувати не буду. Є факт, ми його передамо в компетентні органи і буде надана належна оцінка.

По факту цієї бумаги я призначив службове розслідування в клубі, там вже є цікаві моменти і я поділюся поділюсь ними з громадськістю, як вона з’явилася на світ, взагалі. Не хочеться підставляти одну поважну людину, але це буде їй уроком.