Євген Гресь: «Резерви для збірної України потрібно шукати за межами УПЛ»

Збірна України 8 Березня, 13:45 493
Євген Гресь: «Резерви для збірної України потрібно шукати за межами УПЛ»
Редактор газети «Команда» Євген Гресь - про кадрові проблеми збірної України.
З 24-х флангових захисників, які вийшли в основних складах своїх клубів у минулому турі УПЛ, досвід у виступах у збірній України мають... два. Кожен четвертий з них - легіонер, причому в найпровідніших клубах країни свої крайні захисники на поле не виходили, а в «Зорі» та «Ворсклі» на лівій бровці грали правоногі футболісти. До початку чемпіонату Європи залишилося менше 100 днів...

Не будемо забувати, що В'ячеслав Шевчук відіграв на Кубок 90 хвилин проти «Ворскли» - і відіграв непогано, виконавши 114 ТТД при бракові в 17%. Знаючи професійне ставлення Слави до справи (всі б так за собою стежили!), можна не сумніватися, що фізично він буде готовий. Головне, щоб у клубі йому давали відчувати ігровий ритм.

Другий основний фланговий захисник збірної почав рік не так переконливо. Навіть у матчі зі «Сталлю» було помітно, що в діях Артема Федецького достатньо як для такої гри браку - 26%. Проте в поєдинку з Динамо помилок було ще більше.

За 81 хвилину у Федецького набралася 61 дія, а брак - 33%. Гру в обороні можна охарактеризувати статистикою відборів - один вдалий з п'яти. Захисник «Дніпра» взяв участь лише в двох швидких атаках, а в карний майданчик віддав нуль точних передач. У підсумку в ситуації, коли потрібно було забивати, у «Дніпрі» на поле вийшов захисник...

Я не заздрю тренерам національної збірної України, які краще за всіх нас разом узятих розуміють, що проблема на флангах оборони може загостритися ще більше. Порадувало, звичайно, що гольовий пас віддав Микита Каменюка, але на Євро повинні їхати, на мій погляд, мінімум чотири крайніх захисники.

Все це означає тільки одне - резерви потрібно шукати за межами чемпіонату України. Поки не пізно, треба дивитися (і дивитися, напевно, наживо) Євгена Селіна, Богдана Бутка, Дениса Кулакова - гравців, які мають досвід виступу на міжнародному рівні. У мене і по них є статистика, і вона, повірте, дуже переконлива. Але переконувати тренери повинні насамперед себе. А ми у всьому переконаємося в червні.

Хто шукає, той завжди знайде! Попереду два контрольних матчі, потім буде, мабуть, пізно», - пише Гресь на своїй сторінці у Facebook.