Герой футбольного дня. Олександр Шовковський

Динамо Київ 12 Березня, 14:54 967
Герой футбольного дня. Олександр Шовковський
​Звісно, в свої 41 Олександр Шовковський не є бездоганним в воротарській роботі, але роль, яку ветеран відіграє в розвитку київського «Динамо», переоцінити неможливо.

Олександр, крім своїх прямих обов’язків на полі, відіграє роль зв'язкового між тренером та польовими футболістами під час матчу; Олександр – той, хто в потрібний момент здатен твердим словом урегулювати неконтрольовані емоції «гарячих» хлопців; Олександр – той, хто в будь-який момент здатен заступитися за честь клубу, партнера чи окремого вболівальника. Олександр Шовковський – жива легенда не тільки для «Динамо», а й для всього українського футболу.

Зрозуміло, що в кар’єрі Олександра Шовковського були не лише світлі періоди, але й темні плями. Та з урахуванням часу, протягом якого Шовковський знаходиться у великій грі, інакше бути не могло апріорі. Починаючи з 1993-го року, Олександр пережив з «Динамо» період великого піднесення і тріумфу, період затухання, глибокої кризи і, нарешті, ренесансу. Деякі матчі за його участю увійшли до архіву безсмертних футбольних шедеврів, деякі – до архіву гіркого досвіду.

Герой футбольного дня. Олександр Шовковський - изображение 1

Згадувати віхи його кар'єри, мабуть, не час. Рано чи пізно настане хвилина, коли Олександр Володимирович оголосить про своє рішення припинити активну гру. Тоді на світ з'являться десятки, сотні, а можливо навіть тисячі статей, заміток, дописів, які зі скрупульозністю передадуть всі моменти, - величні і ганебні, приємні і сумні, - які у футболі пережив Шовковський.

Нині більш доцільно оцінювати реальну роль ветерана в грі сучасного «Динамо». Олександр Шовковський до приходу Сергія Реброва на тренерський місток киян переживав складний період простою. Олег Блохін вкрай рідко знаходив ветеранові місце в основній обоймі команди, що вилилося у геть скромні показники виступу Шовковського: за два сезони (2012/13 та 2013/14) голкіпер відіграв в чемпіонаті України лише 14 матчів. Шовковському було складно пережити не лише особисту кризу, але й кризу команди, якій віддав усю свою кар'єру, всі свої роки трудової діяльності. Шовковський перетерпів – витримав, не зламався, не піддався на спокусу повісити рукавички на цвях, за що був нагороджений новим періодом розквіту.

Герой футбольного дня. Олександр Шовковський - изображение 2

З приходом Сергія Реброва на тренерський місток Олександр повернувся до обойми, хоча спочатку безальтернативним першим номером «Динамо» не був. Ребров, вперто сповідуючи принцип ротації та конкуренції, в сезоні 2014/15 довіряв місце у воротах як Шовковському, так і Рибці. За таким сценарієм, власне, почався й поточний сезон, але помилки Рибки в домашньому матчі Ліги чемпіонів проти «Порту» остаточно схилили шальки терезів на користь ветерана. Шовковський міцно прописався в основному складі, допомігши «Динамо» встановити особистий лігочемпіонівський рекорд – зіграти на «нуль» пропущених в чотирьох матчах групового етапу найпрестижнішого клубного міжнародного турніру.

А вчора Олександр Шовковський максимально близько наблизився до гвардійського рекорду чемпіонату України: поєдинок проти «Карпат» став для ветерана 412-м в еліті українського футболу. Ще один поєдинок в національній першості – і Шовковський стане абсолютним рекордсменом.