Грозний: «Говерла» не готова піти шляхом «Волині»

Футбол України 13 Березня, 00:18 467
Грозний: «Говерла» не готова піти шляхом «Волині»
Головний тренер «Говерли» В’ячеслав Грозний висловив свою думку щодо нового формату чемпіонату і його майбутнього.

— На сьогодні в Говерлі залишилося чотири гравці Динамо: Ягодінскіс, Савченко (після досить серйозної операції він пройшов з нами збори в Туреччині і вже давно працює з у загальній групі), Гемега і Кузик. Я думав, що залишиться 5-6 футболістів, але Каверін нещодавно переніс операцію, і ми надіємося, що він відновиться до кінця чемпіонату. Віримо, що він вийде на колишній рівень. Щодо Чумака, то він вирішив залишитися в київському Динамо.

12 команд в українському чемпіонаті не може бути. Шкода, що не почули ідей мого проекту. Є ряд клубів, які мене підтримали. Футбол не для функціонерів, а для вболівальників. Вболівальники не хочуть бачити 12 команд, а 16. Звісно, сьогодні нема не те що 16, а й 12 команд. Максимально можна назбирати 8 клубів. Я запропонував проект двох вісімок, але до розмови про мій проект вже було закулісне обговорення чемпіонату з 12 командами. Це проект, який зовсім нічого не дасть. Ми втратимо команди, бо хто ж пройде атестацію? При теперішній політичній та соціально-економічній ситуації, яка є в країні, більшість команд не пройде атестацію. Треба вносити певні правки, бо в нас залишиться 4-6 клубів.

Ми знаходимося на тому етапі, який проходили і проходять Польща, Румунія, Словаччина. Кілька років назад я привозив команду в Дебрецен і розповів гравцям, які там зарплати. Я сказав футболістам: рік-півтора - і в Україні буде така сама ситуація, а вони з мене сміялися і не вірили.

Господарі українських клубів готові розрахуватися, але по тій складовій, по якій нормально розраховуватися. Хоча б половину заборгованостей вони готові закрити, але агенти, юристи хочуть вкрасти гроші з нічого. Наприклад, я дуже підтримую Волинь. Цей клуб правильно йде, щоб не платити накручені гроші. Я згоден з Кварцяним повністю: про які мільйони йдеться, якщо винні в п’ять разів менше? Гравці, які йдуть на компроміс з клубами, отримують 50% відсотків заборгованостей, а це більше, ніж їм належало по старому контракту (коли долар коштував вісім гривень). Якщо ж гравці вимагають максимум, то краще йти у банкроти і розпочинати шлях з Другої ліги.

Якщо ми зараз втратимо ще кілька клубів, то хто грати буде? Хто? Повинна бути система, яка дозволить господарям клубів мати преференції для того, щоб утримувати команду. Але кого це цікавить? Та нікого. Адміністрація Президента повинна допомагати: давати в оренду стадіони, бази, безвідсоткові кредити. Всі кажуть: “Так-так-так”, але нічого не роблять. Слухайте, так скоро залишиться дві команди — Динамо і Шахтар.

Не треба казати, що в Україні нема 16 команд. Є! До прикладу, Лашкул в Черкасах, Слободян в Оболоні, Нестор Шуфрич в Говерлі розвивають футбол. Звісно, є певні економічні аспекти, але люди все одно хочуть утримувати клуби. Держава ж може хоч якось підтримати?! Щоб людям було цікаво вкладати гроші в футбол.

Я пропонував на один рік повністю відмовитися від грошей телебачення. Ці гроші нічого кардинально не вирішують: для топ-клубів — це не гроші, а для менших клубів — надто маленька сума.

В мене влітку закінчується контракт з Говерлою. Яка різниця? Я хочу, щоб команда продовжила виступи у Прем’єр-лізі, а на Закарпатті й далі був футбол. Тут дуже багато хороших людей: він керівників до звичайних працівників.

Всі чомусь підлаштовуються під МВФ (Міжнародний валютний фонд, — прим. авт.). Вони дали 200 мільярдів Греції і 3 чи 4 мільярди — Україні. Це абсурд якийсь! Давайте жити для України, а не для МВФ. Якщо Обама каже: “Украина в приоритете России”, то після цього коментувати вже нічого не треба. Ми розуміємо, що нас здали. Розумію, що Обама для нас і для Росії в тому числі хоче залишитися нормальним. Нам ніхто не повинен диктувати, як ми маємо жити.

Треба перестати обманювати: мільярди крадуть, а потім кажуть, що футболісти отримують 10 тисяч гривень. Вони ж вивозять закордон мільярди завдяки різним схемам. Саакашвілі говорить правильні речі, а його хочуть загнати. Неприємно, що так робиться. Всім же відомо, хто кого лобіює.

Ось Селезньов забив м’яч з пенальті за Кубань у ворота Крила Рад. Багато хто каже, що він не мав права їхати в Росію. Слухайте, та це його власна справа. Він не пішов політично, а в чемпіонат, де йому запропонували хороший контракт. Той же Тимощук не один рік виступав в Росії. Я працював там вісім років: шість у Спартаку і два в Тереку. Якщо в нас працювали Сьомін і Газзаєв, то це хіба погано? Хороші, класні тренери.

У Селезньова з’явилася хороша пропозиція - і він її прийняв, а говорити, що не треба їхати в Росію смішно. Для початку треба зробити так, щоб зі всіма розрахувалися в Україні.

— Говерла готова піти шляхом Волині?

— Ні, не готова. Зробимо все, щоб команда залишилася у Прем’єр-лізі. У нас заборгованість в десять разів менша, ніж у деяких команд, а ті команди заявляють гравців і з них не знімають очки, а в нас і у Волині є проблеми.

— Говерла досить довгий час не спілкувалася зі ЗМІ. Навіть повідомлялося, що Ви забороняєте гравцям спілкуватися з пресою під загрозою вигнання з команди…

— То трошки не так (сміється, — прим. авт.). Я сказав, що не рекомендую спілкуватися, тому що не хотілося створювати ажіотаж навколо нових гравців. Також у нас є проблеми з прес-аташе, який не отримує зарплату, і через це не працює клубний сайт.

Не було сенсу про щось говорити, якщо я до сьогодні не знаю всіх речей, а що гравець скаже? Він щось прокоментує, а це трактуватиметься зовсім по-іншому. Нехай краще журналісти щось погане про мене говорять. Я ж завжди можу сказати про те, що я знаю. Сьогодні я також не про все можу говорити. Коли стануть відомі всі нюанси, ми проведемо велику прес-конференцію і зможемо відповісти на всі запитання, які цікавлять уболівальників і журналістів.

Є деякі ЗМІ, яким треба “смажене” кожного дня, тому що такі речі дуже читаються. Тому я дуже хотів вберегти своїх футболістів — вони б дуже розчаровувалися. Я спеціально зняв цю напругу. Хай краще говорять, який Грозний диктатор і хоче вигнати футболістів з команди. Та кого мені виганяти? В мене і так діти грають (сміється, — прим. авт.). І це рішення я прийняв заради них.

— Чи будуть у Говерлі виплачуватися зарплати?

— Наскільки мені відомо, не лише будуть виплачуватися, а й виплачуються тим, хто підписав контракти в цьому сезоні. Я хотів би, щоб контракти виплачувалися і тренерському штабу, й адміністрації клубу. Впевнений, що футболістам, які стали гравцями Говерли в цьому сезоні, все до копійки буде виплачено. Хочеться, звісно, щоб така ситуація була зі всіма іншими гравцями.