Ліга Парі-Матч. Підсумки 18-го туру

Футбол України 15 Березня, 10:50 702
Ліга Парі-Матч. Підсумки 18-го туру | 19-27
Після чергових зустрічей двовладдя у турнірі порушено, а «Шахтар» зазнав однієї з найвідчутніших поразок за багато років.

Господарі-гості. Черговий ігровий день знову пройшов під диктовку тих, хто грав на власній території, яка допомогла 4 рази виграти, один поєдинок звести внічию і лише раз сильнішими виявились гості. Загалом перевага господарів у цій неофіційній суперечці зміцнюється: +50 =33 -41.

Великі перемоги. Двічі у рідних стінах різниця м’ячів була 3 або більше. Так «Зоря» не залишила шансів «Чорноморцю» (4:0), а «Дніпро» переконливо здолав «Шахтар» (4:1). Подібних результатів з початку змагань 30 (16 у господарів 14 – у гостей).

Вольові перемоги. Динамівці не надто знітилися від пропущеного м’яча у Львові і зрештою зуміли здобути максимальний результат у грі з «Карпатами» (2:1). Це був лише 7-й з початку сезону реалізований вияв волі до перемоги.

Голи. З 14-ти забитих м’ячів за 6 звітних зустрічей 11 стали заслугою господарів і лише 3 – гостей. Всього у поточному турнірі проведено вже 334 результативні атаки (173-161). Середня результативність туру – 2,33, загальна – 2,69.

Перший тайм – другий тайм. Помітно скупішими на голи виявились стартові 45-хвилинки, коли було забито 5 м’ячів (4 – господарями, один – гостями). Після перерви ці показники зросли – 9 (7-2). Актуальне співвідношення результативності 2-х таймів набули такого становища: 137 (68-69) – 197 (105-92).

Автоголи. Прикрих випадковостей у вигляді спрямованих у ворота партнерів по команді м’ячів футболістам вдалось уникнути. Подібних моментів за 18 турів трапилось 11.

Дублі та хет-трики. Вдруге поспіль жоден з голеадорів не зумів за поєдинок відзначитись більше одного разу. Нагадуємо, що з початку сезону зафіксовано 28 гольових «дублів», а ще по одному хет-трику та «каре».

Попередження. Порушникам правил показано 29 жовтих карток (14 у пасиві господарів, 15 – гостей). Тепер у Лізі Парі-Матч «гірчичники» застосовувались 581 раз (276-305). Середня кількість попереджень у даний ігровий день – 4,83, загальна – 4,69.

Вилучення. Обидві червоні картки туру стали «надбанням» гостей, за яких не дограли до кінця Олександр Азацький («Чорноморець») проти «Зорі», а Кирило Петров («Олімпік») у зустрічі з «Олександрією». Кількість настільки суворих санкцій збільшилась до 38-ми (16-22).

Пенальті. Усі 3 призначені 11-метрові удари пробивали господарі. Роман Безус («Дніпро») сумлінно впорався з цією місією, забивши «Шахтарю». У той же час Пилип Будківський («Зоря») влучив у стійку воріт «Чорноморця», а Михайло Сергійчук («Говерла») програв дуель голкіперу «Металіста» Олександру Ільющенкову. Таким чином, у сезоні призначено вже 44 пенальті (25-19), досягли мети з них 35 (19-16). Реалізація зараз на рівні 79,5%.

Глядачі. Чергові зустрічі зацікавили з точку зору походів на стадіон 37 882 прихильника футболу. Найбільше з них (16 066) стали свідками дніпропетровського матчу за участю «Дніпра» та «Шахтаря». Сумарна цифра глядачів у 124-х проведених зустрічах - 654 350. Середня відвідуваність минулого уїк-енду – 6 314, Ліги Парі-Матч – 5 277.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):
− «Динамо» відтепер володар найдовшої чинної серії перемог – у ній 7 матчів. При цьому кияни перервали гостьову «суху» серію у захисті – вона зупинилась після 517-ти хвилин.
− «Шахтар» не зумів продовжити 12-матчеву виграшну серію. Одночасно «гірники» вперше програли з «великим» рахунком після 1 травня 2011 року («Динамо» - «Шахтар» - 3:0). А от 4 м’ячі за гру донеччани не пропускали практично 12 років – після 10 квітня 2004 року («Шахтар» - «Динамо» - 2:4).
− «Зоря» не програє 6 турів поспіль, а забиває суперникам – у 12-ти.
− «Дніпро» залишив за спиною 3-матчеву серію поразок і 397 хвилин без голів своїм опонентам.
− «Олександрія» має 5 ігор до ряду з набраними очками, однак не змогла продовжити до 11-ти поєдинків забивну серію.
− «Карпати» на власному полі вп’яте поспіль залишають автографи у сітці воріт своїх гостей.
− «Сталь» на чужих стадіонах не перемагає під час 7-ми останніх гастролей, «Металіст» - 14-ти.
− «Олімпік» безуспішно прагне перемоги у 5-ти попередніх турах.
− «Говерла»перервала 9-матчеву безвиграшну серію. Вдома до приїзду «Металіста» ужгородці не брали 3 очки 11 разів поспіль.
− «Волинь» на своєму стадіоні виграла 3 останні зустрічі.
− «Чорноморець» загалом не виграє 9 матчів до ряду, у гостях – вже 23.