Петро Димінський: «Якщо чесно, то я хотів би продати «Карпати»

Футбол України 19 Березня, 09:56 863
Петро Димінський: «Якщо чесно, то я хотів би продати «Карпати»
Власник «Карпат» Петро Димінський розповів, що хотів би продати клуб.

Пане Петро, перед Новим роком ви вели переговори із німецькою компанією German Pellets щодо можливого продажу ФК «Карпати». Чому не вдалося домовитись?

Слухайте, от якби у вас були гроші, ви б купили сьогодні футбольний клуб? В державі, де квиток коштує 1 євро? Де футболісти звикли отримувати зарплатню, як на Заході, а грати, як в Україні? В умовах, коли мінімальна зарплата в Україні складає близько 2000 гривень, про пенсії і взагалі не говоримо? І де на стадіон люди ходять ну лише на окремі матчі? От в таких умовах ви б купили б клуб?

А ви б хотіли продати клуб?

Якщо чесно – хотів би.

За яку ціну?

Залежно від того, хто хоче його придбати і з якими намірами. Наприклад, свого часу я був готовий віддати клуб за символічну гривню, але за умови, що «Карпати» набудуть колективну, акціонерну форму власності: по чверті акцій в руках інвесторів, міської та обласної влади та вболівальників. Така модель була б унікальною для України і дала б серйозний поштовх для розвитку футболу в регіоні. Однак далі задекларованих намірів з боку влади справа не пішла.

І все-таки, певно ж, якщо ми вам зараз дамо мільйон доларів, вас це не влаштує.

Клуб за впливовістю можна порівняти з телеканалом. Клуби завжди були політичною, іміджевою складовою власника. Вони ніколи не були бізнесом. Це не той рівень футбольних клубів, який є, наприклад, в Англії, Іспанії. От буквально днями була інформація – це я для порівняння: найдорожчий клуб у світі на сьогоднішній день – китайський («Гуанчжоу Евергранд», - «Главком»), як не дивно. Три з половиною мільярди доларів капіталізація. Це клуб з тієї ліги, куди за 50 мільйонів євро перейшов Алекс Тейшера (бразильський півзахисник, який до того грав в «Шахтарі», - «Главком»). Пам’ятаю, років десять тому австралійський медіа-магнат Руперт Мердок хотів купити «Манчестер Юнайтед» за півтора мільярди доларів. Йому не продали. Сьогодні «Манчестер-Юнайтед» коштує 3,1 мільярди. «Барселона», «Реал» – це клуби, які, взагалі, не продаються, бо це бізнес, ці клуби заробляють по 400-500 мільйонів на рік.

Так в яку ціну ви оцінюєте ФК «Карпати»?

Повторюю, щоб оцінити, треба зрозуміти, хто купує. Подекуди, наприклад, звертаються посередники…

А яку ціну ви йому назвали?

Мінімальну.

Також була серйозна пропозиція від іноземного інвестора, якому я продав 50% акцій футбольного клубу в 2010 році. Ці кошти були спрямовані на розвиток інфраструктури клубу, дитячо-юнацького футболу. Ось такі інвестиції я готовий залучати і надалі.