«Чорноморець» відзначає 80-річний ювілей

Футбол України 26 Березня, 18:09 520
«Чорноморець» відзначає 80-річний ювілей
26 березня 1936 року вважається днем народження одеського «Чорноморця».

Вісімдесят років тому, 26 березня 1936 року, на засіданні президії Всесоюзної ради фізичної культури в Москві було прийнято рішення про організацію в ряді міст Радянського Союзу показових команд майстрів з метою проведення першого чемпіонату СРСР серед клубів. В Одесі не аматорський (за сучасною термінологією) статус набуло «Динамо». З цього моменту і веде історію футбольний клуб, який отримав назву «Чорноморець» в 1958 році, інформує прес-служба «моряків».

Кращого результату в чемпіонатах СРСР «Чорноморець» домігся в 1974 році (бронзові медалі). У 1966-му одесити вийшли в півфінал Кубка СРСР, в 1990-му виграли Кубок Федерації футболу СРСР. У чемпіонатах України «моряки» двічі займали другу сходинку п'єдесталу пошани, тричі ставали бронзовими призерами, двічі вигравали Кубок країни, одного разу виступали у фіналі цього престижного змагання.

Одеський колектив брав участь в розіграшах Ліги Європи (Кубка УЄФА), Кубка володарів кубків і Кубка Інтертото, мірявся силами з такими грандами європейського футболу, як «Реал» (Мадрид), «Лаціо» (Рим), «Вердер» (Бремен), «Монако»,«Ланс», «Ліон» (Франція), ПСВ (Голландія). Вихованці одеського футболу Володимир Щегольков, Леонід Буряк, Ігор Бєланов стали заслуженими майстрами спорту. Понад два десятки футболістів «Чорноморця» захищали кольори перших збірних СРСР і України.