Артем Федецький: «Блохін не цікавився моєю ситуацією - тільки думав, що вибиваю контракт»

Збірна України 3 Квітня, 14:22 557
Артем Федецький: «Блохін не цікавився моєю ситуацією - тільки думав, що вибиваю контракт»
Захисник «Дніпра» розповів про те, чому не потрапив до складу збірної України на Євро-2012.

- Якби у вас була можливість відмотати час назад, змінили б клуб в 2011-му або навіть раніше, щоб не пропускати Євро?

- У тому пропущеному Євро було все разом. Збірну тренував Блохін, який не особливо цікавився моєю ситуацією з «Карпатами». Він тільки думав, що я вибиваю собі контракт - насправді, такого не було. А змінити клуб було важко через той же подвійний контракт. Як би не сталося, я ні про що не шкодую. Так, це була мрія, але, значить, так повинно було бути. І неважливо, через кого я не поїхав на Євро - я на цих людей образи не тримаю. Нехай у них буде все добре. Бог їм суддя.

- Ви говорите, що Блохін не цікавився вашою ситуацією - я цікавлюся. Що там було?

- «Карпати» хотіли підписати зі мною повноцінний контракт, але самі розумієте: якщо маєш два професійних контракти - це відразу дискваліфікація від УЄФА. Я сказав «Карпатам», щоб вирішували всі питання з «Шахтарем». Якщо вони дадуть добро - ми будемо розмовляти про особистий контракт. «Карпати» не хотіли - говорили: «Ми можемо з тобою безпосередньо домовитися». «Шахтар» не хотів мене відпускати, так що ні до якого конкретного рішення ми не прийшли.

- Ще влітку 2012 року ви їздили з «Шахтарем» на збори. Розуміли, що з-під Срни вилізти складно і, по суті, ця поїздка на збори не поліпшить ваші перспективи в команді? Або все-таки сподівалися показати себе?

- Я тільки поїхав на збори - відразу загострилася травма. Коли «Карпати» мене відправили в дубль, ми тренувалися на синтетичному покритті. Я постійно говорив, що мені це протипоказано, але мене ніхто не слухав. «Ти футболіст, так що повинен виконувати свої професійні обов'язки». Я так і робив, і потім посилилися проблеми з паховими кільцями. У «Шахтарі» перше ж тренування вилізло боком - не зміг навіть його завершити. Потім відразу поїхав до Мюнхена, де мене прооперували.

- Коли ви остаточно перестали належати «Шахтарю» і «Карпатам» одночасно, зітхнули з полегшенням?

- Слава Богу, що це все вирішилося. Звичайно, на душі полегшало. Я не юрист, так що всіх подробиць не знаю, але, тим не менш, клуби домовилися, і я перейшов у «Дніпро», - цитує Федецького Shakhtar.info.