Тренери команд УПЛ - про гру збірної України

Збірна України 4 Квітня, 00:57 805
Тренери команд УПЛ - про гру збірної України
Мирон Маркевич, Юрій Вернидуб, В'ячеслав Грозний та Олександр Севідов в ефірі програми «Великий футбол» поділилися своїми думками щодо якості гри збірної України після спарингів із Кіпром та Уельсом.

Мирон Маркевич, тренер «Дніпра»:

«Зрозуміло, що не хочеться програвати перед чемпіонатом Європи. Напевно, тренери перестрахувалися, щоб на мажорній ноті готуватися до фінальної частини Євро-2016. Позитив у тому, що команда терпіла та довела обидва матчі до перемог. Хоча, звичайно, є багато питань.

Не було Ракицького в обороні, і десь відчувалося, що практично був відсутній перший пас. А без цього в сучасному футболі важко розраховувати на гру в атаці. Ті захисники, які грали, хороші в обороні, але не було першої передачі, а в основному були довгі паси на 40-50 метрів, які не дали результату.

Гармаш добре виглядає на позиції під нападниками. Але кого і куди ставити − це справа головного тренера, тому що він відповідає за результат. Можливо, потрібно було спробувати зв'язку Петряк − Каменюка.

Напевно, тренерський штаб збірної хотів перемогти у грі з Уельсом, а заміни в кінці гри до доброго не приводять».

Юрій Вернидуб, тренер «Зорі»:

«Не було Коноплянки, і я однозначно скажу, що це втрата для нашої збірної. Коли він є, у нас однаково працюють обидва фланги.

На мою думку, Гармаш − це не крайній атакуючий гравець, а більше футболіст середини поля. Впорався він чи ні, вирішуватимуть тренери збірної України.

Коваленко – на правильному шляху. Це дуже хороший хлопець, який добре себе проявляє як за «Шахтар», так і в іграх за збірну. У нього величезний потенціал. Думаю, він може стати одним із лідерів українського чемпіонату та заграти у хороших європейських клубах.

Шевченко? Я теж довгий час був помічником головного тренера. Десь він може подивитися, підказати. Головне, щоб до цього прислуховувався тренерський штаб».

В᾿ячеслав Грозний, тренер «Говерли»:

«Дуже важливо, що збірна виграла обидва матчі, при цьому не пропустила. Я б хотів, щоб уболівальники розуміли, що ми дуже добре обороняємося, добре пресингуємо і швидко переходимо з однієї фази в іншу. Тренерський штаб правильно використовує якості гравців.

На мій погляд, була та видовищність, яка дала результат. Що, потрібно було на вухах м'яч носити? Ну не будемо ми грати як Іспанія! У нас виконавці та кліматичні особливості іншого рівня. З наших футболістів лише одиниці грають в Європі. Фоменко − досвідчений тренер, йому не потрібно нікого слухати. Результат є − потрібно і далі продовжувати свою лінію.

Коваленко може забити та віддати пас. Це досить розумний гравець, який буде прогресувати. Він був одним із найкращих на чемпіонаті Європи U-19, і може стати майбутнім нашої збірної.

Фоменко моделював гру команди на чемпіонаті Європи. Він знає, що там не можна буде провести більше трьох замін. Склад збірної України в матчі з Уельсом був схожий на оптимальний. За великим рахунком, не вистачало тільки Ракицького і Коноплянки.

Шевченко – авторитет для молодих гравців. Він має досвід топ-гравця та може з цієї позиції підказати деякі нюанси футболістам групи атаки».

Олександр Севідов, тренер «Металіста»:

«Можливо, вболівальники не зовсім задоволені якістю гри команди, але якість не завжди переростає в результат.

Михайло Фоменко завжди так грає, і я не можу сказати, погано це чи добре. Це може комусь не подобатися, але з такою тактикою Греція стала чемпіоном Європи.

Не думаю, що Гармаш в офіційних іграх буде грати на лівому фланзі. Не знаю, яку мету переслідував тренерський штаб. Думаю, що у нас достатньо швидких футболістів − той же Петряк, Гусєв.

За такими футболістами, як Петряк, Коваленко та Малишев, майбутнє нашого футболу. У нашій збірній багато вікових футболістів, для яких Євро-2016 буде останнім великим турніром.

Навіщо викликати так багато футболістів? Той же Будківський заслужив шанс трохи понюхати пороху у збірній. Якщо викликати гравців, то потрібно давати їм шанс зіграти.

Стільки уваги, скільки Шевченкові, не приділяють жодному тренеру і жодному гравцю збірної. Я бачу тільки одну причину − це наступний тренер нашої національної команди. Авторитету йому не позичати. Своїм іміджем він може змусити наших футболістів думати та грати по-європейськи».