Олександр Іщенко: «Інтриги та провокації проти «Динамо» не роблять їх авторам честі»

Динамо Київ 13 Травня, 16:55 505
Олександр Іщенко: «Інтриги та провокації проти «Динамо» не роблять їх авторам честі»
Старший тренер ДЮФШ «Динамо» прокоментував некоректне висловлювання експерта, яке прозвучало в ефірі телеканалу «Футбол» на адресу лідера київського «Динамо» Андрія Ярмоленка.

- Всі ми «цеховики», в тому числі, і Юрій Сергійович Морозов, який висловився безсторонньо. Хто як не він - людина, яка часто говорить про психологію, - повинен був розуміти і усвідомлювати психологічний стан, в якому в той момент знаходився Ярмоленко. Це стан афекту, який неможливо передати, його може відчути тільки футболіст, який виніс на собі і лідерство в клубі, і найгучніший успіх національної збірної, а також досягнення команди, участь в найвідповідальніших і важливих іграх, які сприяли зміцненню авторитету не тільки київського «Динамо», але і всього українського футболу. В такому стані і стався такий нервовий зрив, але вже точно не так, як сказав Сергій Юрійович.

Дуже багато ворожнечі сиплеться з цього каналу по відношенню до гравців київського «Динамо» і самої команди. Їм потрібно пригальмувати. Сто разів правий Луческу, який сказав, що це міст, який з'єднує Донбас і Україну. Однак ще більше разів - неправий, оскільки саме він є ініціатором і каталізатором всієї цієї кампанії, розпаленої в пресі через начебто незаслужене чемпіонство «Динамо». Хлопці, чемпіонат таки не складається з двох-трьох ігор. Ми ж не говоримо про те, чи поважає себе команда, яка словесно претендує на футбольні вершини, але пропускає три м'ячі від дніпродзержинців, як і не обіграє «Чорноморець», двічі безнадійно програє «Дніпру». Після цього нескромно з їхнього боку робити якісь випади на адресу «Динамо». Думаю, такий стиль поведінки Луческу - це спланована акція. Так, тренер він дуже сильний, який підготував хороших гравців, але інтриги та провокації, які сиплються останнім часом, не роблять йому честі.

- Що, на ваш погляд, необхідно зробити, щоб увага вболівальників зі сварок і розбіжностей переключилася на футбол і безпосередньо Євро-2016, до якого залишається менше місяця?

- Дійсно, ми майже не говоримо про футбол, про те, що потрібно зробити, щоб поліпшити мікроклімат в команді, не обговорюємо тактику, яку вибере тренер на матчі, а навпаки, тільки нагнітаємо обстановку. Хіба це сприяє здоровій атмосфері? Хіба сприяє обстановці навколо команди, яка їде на фінал чемпіонату Європи? Що роблять фахівці і експерти, тренери та гравці, ми всі? Потрібно зупинитися, закінчити цей неординарний чемпіонат, в якому залишилося зіграти останній тур. Він надзвичайний, тому що ми вже втратили одну команду, швидше за все, втратимо ще три. Футбол зник в Запоріжжі, Харкові - ось про що потрібно говорити, а не підігрівати пристрасті, нагнітати непотрібні емоції і ставити на один рівень те, що сталося в матчах «Шахтар» - «Динамо» і «Зоря» - «Дніпро». Це дві абсолютно різні речі, обидві неприпустимі. Кажу вам це з точки зору футболіста, тренера і експерта.

- Щоб залагодити конфлікт, Морозову варто вибачитися перед Ярмоленком?

- Обов'язково, але, знаючи амбіції Сергія Юрійовича, думаю, ми навряд чи це почуємо. Хоча сила будь-якої людини і полягає в умінні визнавати свої помилки. Так, помилився Ярмоленко, але вболівальники його простили. Шкода, що це бачили діти, безумовно, так поводитися не можна. Але, повторюся, його поведінку можна пояснити. А ось коли фахівці, представники тренерського цеху України дозволяють собі такі висловлювання, це їх не прикрашає, - цитує Іщенка офіційний сайт ФК «Динамо» Київ.