Ігор Суркіс: «Рішенням щодо Гусєва я просто обурений!»

Динамо Київ 1 Червня, 18:39 619
Ігор Суркіс: «Рішенням щодо Гусєва я просто обурений!»
Президент київського «Динамо» Ігор Суркіс в рамках інтерв'ю Dynamo.kiev.ua прокоментував, зокрема, рішення тренерського штабу збірної України не включати в заявку національної команди на Євро-2016 динамівців Олега Гусєва та Артема Кравця.
«Спершу про Гусєва. На цей рахунок я можу висловити дві думки: одна думка - президента клубу, офіційної особи, друга - просто вболівальника.
Думка президента клубу така: головному тренеру видніше. Якщо буде результат, то, значить, він вчинив правильно. Якщо ж результату не буде, то треба буде визнати, що рішення зараз було прийнято неправильне.

Якби така ситуація сталася в київському «Динамо» стосовно, наприклад, до заявки команди на Лігу чемпіонів, то я б як президент клубу втрутився. Жоден тренер не скаже вам, що я колись дзвонив йому і давав якісь поради або тим більше вказівки щодо складу на той чи інший матч. Ніколи в житті собі такого не дозволяв! Навіть коли були невдачі, навіть коли ми займали четверте місце в чемпіонаті України. У жодній із ситуацій я навіть не обговорював з тренером склад на майбутню гру.

Але якщо мова йде про заявку на Лігу чемпіонів, то ситуація інша. Перш за все, я як президент клубу повинен підписати цю заявку, затвердити. А раз так, то я можу дискутувати з головним тренером щодо того, чому той чи інший футболіст не потрапив в цю заявку. Як президент клубу я маю право висловити свою думку з цього приводу. Хоча б з тієї причини, що я витрачаю свої гроші на фінансування клубу.

Що ж стосується моєї думки як вболівальника в ситуації з Гусєвим, то, вважаю, таке рішення тренерського штабу збірної України апріорі неправильне. Це, вважаю, навіть ображає наших українських уболівальників, які на стадіонах нашої країни (не тільки на НСК «Олімпійський») аплодують Гусєву. Людина чудово відіграла сезон. Завдяки йому відсотків на 40 ми стали чемпіонами - Олег забив найважливіші м'ячі! Це професіонал.

Для Гусєва дана подія - це шок. Я з ним уже розмовляв. І я його розумію. Тому що в заявці збірної України на Євро-2016 є футболісти, які просто не відповідають рівню національної команди. Всі ми віримо в те, що збірна України вдало виступить на Євро-2016. Але якщо, не дай Бог, чемпіонат Європи закінчиться для нашої команди погано, то я голосно скажу про цю ситуацію. Тому що я як президент клубу працюю на цю збірну, я вношу свій вклад, готуючи футболістів. А зараз ніхто, приймаючи таке рішення щодо Гусєва, навіть не порадився зі мною щодо того, в якому психологічному стані вони мені повернуть хлопця! Так, може, не треба було взагалі залучати Гусєва, якщо тренер на нього не розраховував? Або якщо комусь в останню хвилину сон поганий наснився. Або якщо якийсь порадник нарадив.

Всього два приклади, два питання. Невже Гусєв допоможе збірній менше, ніж молодий Зінченко? А якщо в одному з трьох майбутніх нам важких матчів гра буде складатися так, що Ярмоленку або Коноплянці потрібно буде дати паузу, то невже ви посперечалися зі мною в тому, що Гусєв на ці 30-40 хвилин був би просто незамінний?
Якщо ж коротко, то рішенням тренерського штабу збірної України щодо Гусєва я просто обурений!

Ну а про Кравця я нічого говорити не буду. Просто я абсолютно не володію інформацією про те, в яких кондиціях зараз знаходиться Артем. Може, він в поганому, «розібраному» стані. Може, та підготовка, яка була у Кравця в «Штутгарті», підвела його до певного стану, і це змусило тренерський штаб збірної прийняти по Артему таке рішення», - сказав Ігор Суркіс.