Топ-5 розчарувань 1/8 фіналу Євро-2016

Світовий футбол 1 Липня, 16:31 664
Топ-5 розчарувань 1/8 фіналу Євро-2016 | 19-27
Згадуємо п'ятірку найбільш гнітючих подій стадії 1/8 фіналу чемпіонату Європи.

5. Швейцарія знову програла серію пенальті

Думаю, всі пам'ятають, як швейцарці програли в серії пенальті збірній України на ЧС-2006 - і тепер підопічні Петковича капітулювали в аналогічній ситуації перед поляками...

Насправді, розчарувала не стільки ця неприємна традиція, скільки воротар команди Зоммер. Він прекрасно зарекомендував себе на груповому етапі, тому від нього чекали такої гри і в плей-оф. Крім того, Зоммер відомий і своєю стрибучістю, що є прекрасним козирем для голкіпера саме в серії пенальті. Однак Янн підкачав і пропустив всі 5 м'ячів в свої ворота в матчі з поляками, а його команда, як результат, вилетіла. Таке собі розчарування, скажете ви - але ось швейцарцям явно прикро.


4. Уілла Грігга так і не випустили на поле

Мабуть, тут не варто багато писати - ви самі все бачили і чули, адже пісня про гравця Північної Ірландії і «Вігана» Уілла Грігга стала неофіційним гімном цього ЄВРО і закохала в північноірландських уболівальників глядачів з усього світу.

Напевно, ви чули історію про те, як фанат «Вігана» на вебкамеру переспівав один з хітів 90-х на новий манер, щоб віддати належне бомбардиру своєї команди Уїллу Грігга, і в підсумку подарував світові мега-популярний хіт, який підхопили спочатку всі північноірландці, а потім - і європейці. Навіть ті, хто знати не знав цього Уілла Грігга, заочно полюбили його і чекали, коли ж він нарешті з'явиться на полі... Проте герой європейського фольклору так і не вийшов ні на один матч, що надзвичайно засмутило всіх фанатів збірної Північної Ірландії і знаменитої пісеньки, в тому числі. Дуже шкода. Ми дійсно чекали!


3. Виліт збірної Хорватії

Ось тут, мабуть, розчарувала не як така гра збірної Хорватії, а конкретно виліт з турніру цієї команди. Адже на груповому етапі ця команда відверто радувала і навіть захоплювала: робота флангових футболістів і креативників в центрі поля (Модріча і Ракитича) була вище всяких похвал, та й сама гра команди в цілому залишала дуже солідне враження. Збірна Хорватії виглядала потужною, гармонійною командою, і навіть нічия з чехами не могла зіпсувати цього враження.

Впевнений виступ і перемога над іспанцями дозволила хорватам виграти групу, однак зараз ми можемо констатувати, що цей успіх не приніс команді ніяких дивідендів. В 1/8 хорвати потрапили на португальців, і всі завмерли в передчутті яскравого атакувального футболу двох цікавих команд. Але вийшло все з точністю до навпаки: нудний матч двох дуже обережних колективів, які могли потенційно влаштувати нам феєрію, розчарував багатьох. Ще більше розчарувало те, що саме хорвати в кінцівці спробували ризикнути і вирвати перемогу, але авантюризм в сучасному футболі не в ціні... Динамівець Домагой Віда свої моменти не використав, зате Рікардо Куарежма підловив свій шанс на контратаці і змусив «картатих» капітулювати.

Ось так безславно вилетіла з турніру одна з найприємніших по грі команд ЄВРО. Сказати, що ми засмучені - не сказати нічого...


2. Тренерська робота Дель Боске

Тільки ледачий ще не дорікнув Вісенте Дель Боске в тому, що він випустив основу збірної Іспанії на матч проти Хорватії в третьому турі групового етапу. Мало того, що його збірна в підсумку програла і вийшла з другого місця на неприємну Італію, так і футболісти не отримали належного відпочинку перед поєдинком із «Скуадри Адзурри». А той же алленаторе італійців Антоніо Конте, навпаки, випустив на останній матч в групі проти ірландців наполовину дублюючий склад, і в результаті на поєдинок проти іспанців його основа вийшла більш свіжою.

Однак кажучи про провал іспанців і їх тренера на цьому ЄВРО, ми згадуємо не тільки про вибір складів на матчі, а й про гру «Фурії Рохи» в цілому. Саме на тренері лежало завдання придумати, як «розкрити» оборону організованої команди, як подолати насичений центр поля і які козирі взагалі протиставити абсолютно тренерському колективу Антоніо Конте. У підсумку італійська команда зіграла дуже грамотно, впевнено і потужно - багато в чому завдяки своєму наставнику, в той час, як іспанці показали абсолютну безпорадність і невміння змінити ситуацію в матчі, який складається не дуже вдало.

Крім того, в іспанців розчарували й окремі особистості - Давид Сілва і, особливо, Сеск Фабрегас. Іньєста до 1/8 фіналу, як міг, вів свою команду вперед, але і він нічого не зміг зробити з італійцями... Як результат - виліт від «Скуадри Адзурри» і абсолютне розчарування. Чемпіон Європи склав свої повноваження.


1. Гра збірної Англії

А ось це, мабуть, найголовніше розчарування турніру. Від плеяди приголомшливих талановитих футболістів, які провели блискучий сезон, чекали набагато більшого, ніж виліт від Ісландії (!). Справі Аллі, Кейн, Роуз, Уокер - мабуть, ці футболісти «Тоттенгема» Маурісіо Почеттіно розчарували найбільше... Власне, ніхто до цих пір не може зрозуміти, чому ці прекрасні футболісти виступили настільки тьмяно на полях Франції. Або, припустимо, той же Стерлінг. Він був настільки неефективним і егоїстичним, що це починало відверто дратувати. Причому, в кожному матчі - не тільки з ісландцями. Здивував зі знаком мінус і Лаллана...

Однак справа навіть не в особистостях. В одному випуску «Великого футболу. ЄВРО-2016» наш експерт Віктор Вацко ставив риторичне питання: яка ідея була видна в грі збірної Англії? В тому-то й справа, що її не було. І якщо спочатку відсутність успіху у англійців можна було пояснити тією ж нереалізацією моментів, то потім стало зрозуміло, що і моментів як таких Англія не створює! Згадати хоча б другий тайм поєдинку проти ісландців, коли підопічні Ходжсона виглядали відверто безпорадно... У англійців не було яскраво вираженого лідера. Не було у них і людини, яка здатна зробити останній пас, створити забійний момент для партнера. А найдивніше - у англійців не виявилося бомбардира з інстинктом хижака (так-так, за наявності Варди і Кейна!) ... Додайте сюди втому футболістів, якусь академічність і передбачуваність в атаці (росіян вони ще могли здивувати в першому турі, та й то награли лише на нічию, а ось далі їх гра приїлася і стала зрозуміла всім суперникам), відсутність сили волі і характеру - і отримаєте головне розчарування турніру. Говорячи ж конкретно про 1/8, констатуємо, що, як і Дель Боске, Ходжсон не зумів переграти добре організовану команду і свого візаві (конкретно - Лагербека), і в підсумку зі своїми підопічними наступив на ті ж граблі, що і попередні суперники команди з «Країни Льодів». На жаль. Англія вилетіла від Ісландії - це не страшний сон, а цілком собі футбольна реальність.