Навіщо Фонсека створює два різних «Шахтаря»

Футбол України 31 Липня, 10:13 1032
Навіщо Фонсека створює два різних «Шахтаря» | 19-27
Наставник «гірників» Паулу Фонсека в матчі проти «Чорноморця» пішов на суттєві кадрові зміни.

Протягом двох останніх тижнів головного тренера «Шахтаря» Паулу Фонсеку допікали на прес-конференціях з приводу його кадрових рішень. Головним питанням, звичайно ж, було питання «Ракицького». Чому ключовий гравець останніх сезонів не потрапляє навіть до заявки на ігри? Не забували і про молодь «гірників». Де Коваленко та Малишев і чому португалець не задумується про майбутнє клубу? Ну, а найвідданіші фанати Селезньова не забували спитати і на рахунок Євгена. Мовляв, гравець збірної і так мало ігрового часу…

Судячи з усього, перед грою з «Чорноморцем» Фонсека вирішив вбити одразу трьох зайців одним пострілом. Задобрити фанатів і пресу, з якими португальцю аж ніяк не хочеться сваритися вже в перші місяці роботи в новому клубі, дати перепочити деяким ключовим виконавцям перед грою Ліги чемпіонів, а заодно і випробувати тих, хто став найближчим резервом. А то ж сезон довгий, всі «юніти» тренеру знадобляться. І експеримент, треба сказати, вдався майже на 100%.

Навіщо Фонсека створює два різних «Шахтаря» - фото 1

І Ракицький, і Селезньов, і Коваленко, і Кучер – всі вони з'явилися на полі з перших же хвилин, і тут не вистачало лише Малишева, для якого банально не знайшлося місця у старті, адже грав Фред – людина, без якої Фонсека, здається, взагалі не уявляє собі нинішній «Шахтар». І бразилець своїми діями доводить, що Паулу в цьому правий.

«Шахтар» здобув досить впевнену перемогу і по рахунку, і по грі (хоча сценарій і не був таким вже легким, але тут треба подякувати голкіперу «моряків»). Фонсека ж за результатами таких експериментів може спокійно грати у довгому сезоні двома «Шахтарями». Перший, де переважатимуть легіонери, буде використовуватися у єврокубках і в іграх внутрішньої першості з сильними суперниками (в першу чергу, з «Динамо»), а другий склад буде для інших матчів УПЛ та Кубку України, і у цьому складі Фонсека буде робити всі експерименти, які вважає за потрібне. Можна сказати, що Паулу в перших іграх просто випробовував на міцність український чемпіонат, і переконавшись у тому, що нічого страшного у ньому немає, тепер може сміливо «гратися» зі складом.

Звичайно, з «другого» «Шахтаря» до «першого» можуть періодично викликатися футболісти. В першу чергу, мова про центральних захисників і того ж Ракицького. Адже для Фонсеки не має бути різниці, яких саме українців виставляти, якщо на їх місце немає бразильської альтернативи. А от Коваленку, Малишеву і Селезньову, здається, треба звикати до того, що їх основними турнірами стануть УПЛ і Кубок. В Європі, де немає ліміту на легіонерів, зате є більш високий рівень відповідальності, Фонсека частіше буде використовувати іноземний легіон. І критикувати його за це важко. Принаймні, поки результати не будуть дозволяти це робити.