За китайською стіною. Що дадуть «Мілану» нові власники

Світовий футбол 10 Серпня, 16:08 694
За китайською стіною. Що дадуть «Мілану» нові власники
Сільвіо Берлусконі зважився нарешті розлучитися з головною пристрастю свого життя. Політик, медіамагнат і один із найбагатших людей Італії все ж погодився продати 99,93% акцій «Мілану» групі китайських інвесторів.

Чутки про продаж «Мілана» обговорювалися так давно, що ніхто не помітив, як вони стали новиною. З претендентів на клуб журнал «Форбс» міг скласти окремий список. Був Сонні Ву, підприємець, який зробив свій статок на виробництві та продажу світлодіодних ламп і електрокарів. Був Бі Течаубол, інвестор, якого італійська преса приблизно з 2014 року називала найбільш імовірним новим власником команди. Але перемогла зовсім інша компанія і зовсім інші люди.

Що потрібно знати про Sino-Europe Sports Investment Management Changxing. По суті, це консорціум, група китайських інвесторів, які зібрали дуже сильну національну монополію. Компанія об'єднує в собі кількох впливових учасників: Haixia Capital, Chinese State Fund for Development and Investment. Главою всієї корпорації є Хан Лі, бізнесмен, який став свідком всіх періодів життя компанії.

Переговори з Берлусконі були важкими, але у китайців знайшлися серйозні аргументи: обіцянка повернути «Мілан» в число топ-клубів Європи, чек на 740 млн євро і ще 220 мільйонів на погашення нинішніх боргів «россонері». Передбачається, що вся сума буде виплачена траншами: по 350 млн євро протягом трьох років.

Крім фінансового зміцнення, китайці пообіцяли Берлусконі, що проведуть «бухгалтерську» революцію. Майже відразу ж було оголошено, що нові власники зацікавлені в запрошенні Марко Фассоне на пост генерального директора. Фассоне раніше вже обіймав аналогічну посаду в «Інтері» та «Ювентусі». Крім того, невідома доля фінансового директора: Хан Лі та компанія і на це місце приглядають свою людину.

Милан

Прихід нових власників означає, що трансферна «засуха» команди нарешті закінчилася. При цьому є одне «але»: «Мілан» отримає величезні гроші на покупку гравців тільки після того, як нові власники виконають обов'язкові пункти в договорі з Берлусконі. Поки ж «россонері» можуть підписувати гравців в оренду з правом викупу. Італійська преса вже заявила про те, що Адріано Галліані незабаром повернеться до переговорів з «Челсі» про Хуана Куадрадо. Крім колумбійця, в Мілан повинні приїхати Маттео Ковачич і Андреа Рабьо. Останнього з «Міланом» поки що пов'язують лише чутки і найсміливіші припущення.

«Ситуація досі не дуже зрозуміла для мене. Я тренер і займаюся тренерськими обов'язками, нічого більше. Спасибі Берлусконі за все, що він зробив для клубу за ці 30 років, подивимося, чого хочуть нові інвестори. Разом із Адріано Галліані ми працюємо на трансферному ринку, у нас чіткі та загальні ідеї. Галліані докладе всіх зусиль, щоб посилити команду», - заявив головний тренер «Мілана» Вінченцо Монтелла.

У нього та його футболістів буде дуже складний період адаптації до нових умов. Без Сільвіо Берлусконі, який, як очікується, займе місце почесного директора клубу. За 30 років на чолі команди Берлусконі пережив злети, падіння, завоювання кубків, трофейну «засуху». Прийшов час прощатися: Берлусконі вже нічого не міг дати клубу, а нервувати уболівальників своїми божевільними та провокаційними ідеями вже безглуздо.

Милан

«Ювентус» дуже сильно здув «Наполі» і «Рому» за це літо. «Інтер» не може зрозуміти, що робити: тупцювати на місці далі або наважитися на перебудову. У «Мілана» є всі шанси запалити на тлі цієї неоднозначності. У цьому-то команді й допоможуть Хан Лі та його колеги-мільйонери.

Ілля Єгоров, Ftbl.ru