У Харкові відроджують «Металіст» з «нуля»

Футбол України 18 Серпня, 18:49 580
У Харкові відроджують «Металіст» з «нуля»
У нового футбольного клубу поки немає бази і автобуса, але є прагнення пробитися в профі.

У Харкові футбольний клуб «Металіст» почали відроджувати з нуля. Днями соцмережі сколихнула інформація про появу абсолютно нової команди, яка може стати спадкоємцем 8-кратного призера чемпіонату України. Творці нового проекту під назвою «Металіст 1925» своїх імен не називають, але в мережевих групах місцевих ультрас з'явилася інформація, що за відновлення клубу взялися активні вболівальники «жовто-синіх».

КЕРІВНИЦТВО. Нову команду вже заявили в аматорський чемпіонат України. Як розповіли в Асоціації аматорського футболу країни, команда «Металіст 1925» входить в структуру ТОВ ФК «Авангард Харків». Інформації про засновників клубу надати не змогли, мовляв, на аматорському рівні такі дані не збирають. Одним з ініціаторів створення клубу є радник губернатора Харківської області Сергій Стороженко. А ось гендиректором клубу призначили легендарного нападника «Металіста» 1970-1980-х років Володимира Лінке. Керувати самою командою будуть також відомі екс-гравці «жовто-синіх» - головним тренером призначили Олександра Призетка, який взяв собі в помічники Юрія Сивуху і Олександра Горяїнова. Останній, до слова, заявлений і як страж воріт команди.

ФУТБОЛІСТИ. Всього ж в аматорському чемпіонаті заявлено 24 гравці в команду. За словами головного тренера Олександра Призетка, в більшості своїй це харків'яни, випускники футбольної академії «Металіста».

«До набору гравців я підключився вже в процесі. Деякі хлопці, з якими я ще працював в дублі «Металіста», самі дзвонили і просилися в нашу команду, коли дізналися, що я буду її тренувати, - розповідає Призетко. - На сьогоднішній день, якщо говорити про селекцію, є проблема із запрошенням іногородніх футболістів, оскільки їм поки що ніде проживати».

Крім цього, у «жовто-синіх» немає постійної тренувальної бази і навіть власного автобуса. Тренуватися команда поки що змушена на стадіоні «Старт» харківського авіазаводу. Але всі ці проблеми, впевнений тренер, будуть оперативно вирішувати, адже клуб створили з метою вивести його на професійний рівень.

«Якби мені сказали: «Саша, давай років п'ять потренуй аматорів, а далі видно буде», - мене б тут не було. Так, зараз у нас немає, по суті, нічого, ми «відроджуємось з попелу». Наступний рік буде періодом становлення, і коли прийде час отримувати професійний статус, у нас вже будуть необхідні для цього умови і буде команда, готова вирішувати більш серйозні завдання», - поділився Олександр Призетко, зазначивши, що заради роботи в «Металісті 1925» відмовився від пропозиції одного з клубів Прем'єр-ліги зайняти посаду помічника головного тренера.

ВИДІЛЯТЬ СТАДІОН І ПОКАЖУТЬ ПО ТБ

Свій перший матч команда «Металіст 1925» в рамках аматорського чемпіонату України проведе в селі Володимирівка Кіровоградської області. Протистояти харків'янам буде місцевий «Інгулець-3». Розпочнеться матч в найближчу неділю, о 18:00. Цікаво, що місцеві вболівальники в соцмережах вже організовують поїздку, щоб підтримати команду в гостьовому матчі.

Що ж стосується домашніх зустрічей, то їх, за словами тренера «жовто-синіх» Олександра Призетка, команда має намір проводити на ОСК «Металіст». Більш того, як повідомив під час інтернет-конференції радник губернатора Харківської області Сергій Стороженко, домашні матчі «Металіста 1925» планують транслювати на місцевому телеканалі «ОТБ». Також харківські телевізійники оцінюють технічну можливість трансляцій виїзних зустрічей харківської команди.

«Сегодня»