«Шахтар» - «Дніпро». Історія і факти

Футбол України 21 Серпня, 09:56 574
«Шахтар» - «Дніпро». Історія і факти | 19-27
Протистояння «Дніпра» та «Шахтаря» з часів незалежних чемпіонатів України заслужили славу одних з найцікавіших в нашому і.

Протистояння «Дніпра» та «Шахтаря» з часів незалежних чемпіонатів України заслужили славу одних з найцікавіших в нашому футболі, практично не було сезонів, коли один із суперників на голову виглядав сильнішим за другого і матчі ці завжди проходили в рівній боротьбі. Лише в останні роки «Дніпро» має перевагу над «Шахтарем», в останній раз донеччани обігравали суперника по п'ятому туру УПЛ в півфіналі Кубка України в 2015-му році і після цього в трьох поспіль іграх чемпіонату «дніпряни» виявляються сильнішими за гірників.

Далі більше. У Прем'єр-лізі останній успіх «Шахтаря» датований ще 2012-м роком, коли підопічні Луческу у Донецьку з рахунком 2:1 здолали «Дніпро». З тих пір в чемпіонаті команди зіграли між собою сім матчів, в яких тільки двічі гірники не поступилися супернику, і п'ять перемог записали на свій рахунок «синьо-біло-блакитні».

Однак починалося все безкомпромісною розгромною перемогою гірників в 1/4 фіналу національного Кубку 1992 року. Тоді гірники обіграли дніпрян з рахунком 6:0. Потім «Дніпро» здобув дві поспіль перемоги - в матчі-відповіді Кубка (1:0) і в чемпіонаті (3:2) - в якійсь мірі реабілітувавшись за той принизливий розгром.

Шахтар - Дніпро. Історія і факти - изображение 1

Взагалі з перевагою в три м'ячі і більше всього фіксувалося шість результатів в історії взаємин «Дніпра» і «Шахтаря». З 31-ї перемоги над дніпрянами п'ять у донеччан розгромні, тобто в середньому кожен шостий матч з великим рахунком. І поки всього одна вікторія у «Дніпра» з різницею в три м'ячі. Причому ця перемога ще свіжа у пам'яті, оскільки трапилася вона зовсім недавно.

У 18-му турі чемпіонату України 2015/16 зустрічалися суперники, тоді очки «помаранчево-чорним» були потрібні як повітря, «Шахтар» вів відчайдушну боротьбу з «Динамо» за золоті медалі, втім, і підопічні Маркевича боролися з «Зорею» за третє місце і програвати їм не можна було ні в якому разі.

Для команди Луческу почалося все з рук геть погано, вже на 10-й хвилині одна з стрімких комбінацій «Дніпра» завершилася точним ударом Джона Хайро Руїса. Зозуля почав атаку, Матеус потім обігрався з костариканцем і Руїс змусив капітулювати Пятова.

Шахтар - Дніпро. Історія і факти - изображение 2

Правда, відігралися гірники досить швидко, після навісу Срни, Малишев виграв боротьбу за верховий м'яч і пробив головою точно в лівий кут. До кінця першого тайму протримався нічийний результат і матч той також був приблизно рівним, проте бажання виграти у «синьо-біло-блакитні» було трохи більше і на 45-й хвилині вони знову провели блискучу, результативну контратаку. Лео Матос прострілив на Зозулю, Роман побачив вільного Шахова, і Женя з 25-ти метрів розрядив свою гармату.

Другий тайм тієї зустрічі почався з чергового провалу оборони гостей. Лео Матос добре зіграв в підіграванні і виклав Зозулі чудову передачу. Роман з кількох метрів втретє вразив ворота Пятова. Жирну крапку в протистоянні поставив Безус. Після відчайдушного фолу Срни у своїй штрафній площі проти Бруно Гами, Роман без проблем реалізував пенальті - 4:1.

Шахтар - Дніпро. Історія і факти - изображение 3

Відразу варто відзначити, що такий рахунок не показовий в матчах «Дніпра» і «Шахтаря», якщо «гірники» і програвали, то, як правило, з мінімальним рахунком, всього шість перемог у «Дніпра» над донеччанами з різницею в два м'ячі. До того ж гірники забивають майже на 65% більше голів, і зовсім в рідкісних випадках йдуть з поля не розписавшись у воротах дніпрян.

Хоча останній раз коли «помаранчево-чорні» не змогли засмутити голкіпера «Дніпра» відбувся не так давно - все в тому ж сезоні 2015/16, але у першій грі. Знову ж в рівному протистоянні дніпряни змогли вирвати перемогу на останніх хвилинах зустрічі, влучні удари Матеуса і Селезньова принесли успіх команді Маркевича.