Ліга Парі-Матч. Підсумки 5-го туру: «Динамо» здобуває 550-ту перемогу у ЧУ

Футбол України 23 Серпня, 11:10 480
Ліга Парі-Матч. Підсумки 5-го туру: «Динамо» здобуває 550-ту перемогу у ЧУ | 19-27
Лідери збільшують відрив, «Зірка» залишається єдиною без здобутих перемог.

Господарі-гості. Перевага тих колективів, які грали вдома, виявилась незначною: 3 перемоги при 2-х поразках та одній нічиїй. Загальне становище у суперечці сезону з боку господарів набуло наступного вигляду: +16 =6 -8.

Великі перемоги. З різницею м'ячів у 3 або більше виграв лише «Шахтар», здолавши вдома «Дніпро» - 4:0. Тепер відчутних результатів на користь однієї зі сторін стало з початку змагань 9 (7 одержали господарі, 2 - гості).

Вольові перемоги. Вдруге поспіль «Динамо», програючи по ходу, з фінальним свистком отримало 3 очки у грі тепер проти «Волині» - 2:1. Загалом це третій подібний розклад подій матчу у поточній Лізі Парі-Матч.

Голи. Звітні матчі з 5-ти ігрових днів стали найменш щедрими на взяття воріт — їх назбиралось 13 (8 — у господарів, 5 — у гостей). Всього у проведеній частині змагань у сітку влетіло 86 м'ячів (54-32). Середня результативність останніх ігор – 2,17 м’яча, загальна – 2,87.

Перший тайм – другий тайм. Лише на один влучний удар до перерви проведено менше (6 — по 3 з боку господарів та гостей), ніж після неї — 7 (5-2). Загальне співвідношення результативності двох таймів за 5 турів таке: 37 (27-10) – 49 (27-22).

Автоголи. Цього разу список м'ячів, відправлених гравцями у власні ворота, не збільшився. Подібних випадків залишається 2.

Дублі та хет-трики. Ніхто більше одного разу свій автограф у чужих воротах не залишав. Загалом можна пригадати 5 гольових «дублів» та один хет-трик.

Попередження. Частіше застосовувались жовті картки у відношенні гостей: з 28-ми — 15, тоді як господарям адресувалось 13. Усього «гірчичників» назбиралось 145 (75-70). У середньому судді у турі показували по 4,67 попереджень, загальний показник трохи вищий – 4,83.

Вилучення. До червоних карток справа у турі жодного разу не дійшла. У змаганнях їх було 2 — по одному на господарів та гостей.

Пенальті. Двічі судді вказували 11-метрову позначку, з якої представник господарів Олександр Кучеренко («Зірка») не переграв голкіпера «Чорноморця» Євгена Боровика, а Андрій Запорожан («Олександрія») у гостях забив «Олімпіку». Всього з початку сезону пенальті пробивались 8 разів (7 з них наносили господарі, один гості, реалізовано 6 (5-1). відсоток результативності — 75.

Глядачі. За черговими матчами активно спостерігали на стадіонах 22 494 вболівальника. Найбільше з них стали свідками столичного протистояння «Динамо» та «Волині» - 8 246. Загалом 30 матчів привабили на трибуни 139 797 глядачів. Середній показник звітних ігор – 3 749, Ліги Парі-Матч – 4 660.

Серії (з урахуванням попереднього сезону):

− «Шахтар» вдома забиває в останніх 13-ти матчах, а не пропускає 232 хвилини.

− «Динамо» не знає втрат у 6-ти зустрічах поспіль.

− Гості «Зорі» забили вперше після 274-х хвилин, а луганці вдома перемогли тричі поспіль.

− «Ворскла» має 3-матчеву нічийну серію. А команда вперше у сезоні (у 5-му поєдинку) не вразила ворота суперника.

− «Олександрія» вперше двічі у гостях забила двічі після 10 квітня («Карпати» - «Олександрія» - 2:2).

− «Чорноморець» до останніх успіхів двічі поспіль здобував по 3 очки ще у 16-17-му турах сезону 2013/14 (листопад 2013 р.)

− «Дніпро» організував 4-матчеву безвиграшну серію.

− «Сталь» з останніх 3-х виїздів повертається з очками.

− «Олімпік» 8 разів поспіль у домашніх поєдинках пропускає.

− «Волинь» у гостях дає можливість опоненту забити 4 матчі до ряду, однак сама забиває на чужих полях після 272-х гольової мовчанки.

− «Зірка» має 10-матчеві серії без перемог та з пропущеними м'ячами.

− Загалом «Карпати» не виграють 4 зустрічі поспіль, але щоразу забивають у гостях у нинішньому сезоні — вже тричі.

Ювілеї:

− «Динамо» здобуває 550-ту перемогу у Чемпіонатах України.

− Перший м'яч «Шахтаря» став 1550-м на тому ж рівні.

− «Дніпро» на чужих полях елітних вітчизняних команд пропускає 400-й гол (перший влучний удар від «Шахтаря», автор — Іван Ордець).

− Факундо Феррейра («Шахтар») відзначається 10-м голом у Прем'єр-лізі.

− Андрій Ткачук («Ворскла») зіграв 200 поєдинків у Чемпіонатах України.

− Євген Боровик («Чорноморець») захищав ворота провідних вітчизняних клубів 150 разів.