Артем Франков пояснює суть нововведень від УЄФА

Світовий футбол 26 Серпня, 15:05 649
Артем Франков пояснює суть нововведень від УЄФА
Сьогодні УЄФА оголосив ряд змін щодо проведення єврокубків, найголовніша з яких полягає в тому, що по 4 кращі клуби з чотирьох чемпіонатів з найвищим рейтингом (Англія, Італія, Іспанія та Німеччина) будуть автоматично проходити в групову стадію турніру.

«Так, сьогодні оголосили про зміну формату Ліги чемпіонів і Ліги Європи на 2018-21 рр. Тільки-но отримав розсилку від Європейської клубної асоціації. Вони в захваті, абстрактні глядачі з країн-лідерів теж напевно будуть раді, наші ж думки з цього приводу набагато складніші і декількома словами їх не сформулювати.

Формат ЛЧ і ЛЄ не змінюється, але серйозних змін зазнає допуск до групових турнірів. Беруть участь, як і раніше, 32 і 48 команди відповідно.

1. Переможець ЛЄ має право на потрапляння в групу ЛЧ (раніше міг і в кваліфікацію «загриміти»).
2. Велика четвірка - Іспанія, Англія, Німеччина, Італія - отримує по чотири місця в групі ЛЧ. Імовірність того, що в четвірку хтось влізе, набравши більший коефіцієнт УЄФА, досить мала.
3. Зменшується до 20 відсотків (мінімум) частка, яку в рейтингу клубу має його національна асоціація. Раніше, пам'ятається, було 33.
4. Всі деталі будуть остаточно опрацьовані до кінця року.
5. Додадуться якісь очки за історичні успіхи, наприклад, за перемоги в ЛЧ - як саме, поки не ясно.
6. Financial distribution to clubs will be increased significantly for both competitions. За що, власне, і розгортається вся боротьба тих, хто спати не може через заздрощі до англійських доходів і хоче не менше.
7. Маркет-пул (чим популярніший клуб, чим більше його дивляться, тим більша його частка в призових) буде зменшений, бонуси за спортивні досягнення повинні бути збільшені, тобто переглянуть всю систему призових.

Багато красивих слів з приводу історичного шляху та подальшого зростання популярності. Головний висновок для нас: у другої команди України, ймовірно, різко зменшаться шанси на прохід в групу ЛЧ - раніше відбиралися 24 команди, тепер 16. З іншого боку, з «кваліфаю» йдуть гранди. З третього боку, а скільки разів ми вилітали від грандів - зазвичай інші «підвертаються»...
Загалом, книга Рейнарта «Чому багаті країни стають ще більш багатшими, а бідні - біднішими», - написав Артем Франков на своїй конференції на matchday.ua.