Подія футбольного дня. Поразка «Динамо» в матчі чемпіонату України

Динамо Київ 28 Серпня, 09:12 972
Подія футбольного дня. Поразка «Динамо» в матчі чемпіонату України
Про ігрові проблеми київського «Динамо».

Непереможних не буває, але «Динамо» останніми роками привчило громадськість до того, що у внутрішніх змаганнях виступає в ролі такого собі Голіафа. Тобто, перемога над «динамівцями» будь-якої іншої команди (окрім, напевно, «Шахтаря») – то подія нерядова.

Якщо відверто, то так і повинно бути. В Іспанії, до прикладу, також існує «культ непереможних», але самодостатність чемпіонату (і, відповідно, його представників) «пожирає» ту прірву між «Реалом» / «Барселоною» та всіма іншими. В Україні ж подібна прірва, в силу відомих причин, лише збільшилася.

Отже, «Динамо». Сезон 2014/15 кияни завершили без єдиної поразки в чемпіонаті України. Сезон 2015/16 – дві поразки, завдані головним конкурентом в боротьбі за корону «Шахтарем». Шість матчів сезону 2016/17 – одна поразка від команди, виступи якої сприймаються дуже неоднозначно і яка мусить доводити навіть статус середняка першості. І виглядає так, що це лише початок тих проблем, які очікують на київську команду.

Андрей Ярмоленко (Динамо)

Так говорити змушує гра, яку команда Сергія Реброва демонструє з початком сезону… Ні, «Ворскла» – не особлива; «Ворсклі» просто більше поталанило, аніж, до прикладу, «Сталі», «Волині», «Дніпру» чи «Карпатам». Бо в матчі проти цих суперників кияни так само, - як і вчора, - ходили по лезу, але не зірвалися. Фатальна мить припала саме на протистояння з полтавчанами.

Тобто, про проблеми «Динамо» можна судити далеко не лише за одним поєдинком, в якому кияни не здобули результату. Глибину утворюють й решта матчів, в яких команда не демонструвала того футболу, який був властивий «динамівцям» в двох попередніх сезонах. Тобто, криза системна.

Динамо - Ворскла

Щось подібне прогнозувалося тоді, коли стало відомо, що тренерський штаб «Динамо» залишив Раль Ріанчо. Кияни не демонстрували видовищного футболу й в часи, коли в штабі трудився іспанець, але тоді був осмислений, чіткий план гри на результат. Завдяки щільності в центрі поля, завдяки коротким та середнім передачам, завдяки стрімким флангам і постійним передачам на центрального нападника вдавалося вигравати територію, вдавалося приховувати свої слабкі якості і змушувати суперника грати під свою диктовку. Показовим в цьому плані може бути виїзний матч Ліги чемпіонів проти «Порту». Нині про такий рівень «Динамо» може лише мріяти.

Що ж, важкою обіцяє бути для «Динамо» як боротьба за чемпіонство в національній першості, так і боротьба за вихід до плей-офф Ліги чемпіонів в рівній групі. А поки що лише констатуємо факт: якщо не враховувати двох поразок від «Шахтаря» минулого сезону, то невдача з «Ворсклою» стала для «Динамо» першою в чемпіонаті України за майже два з половиною роки.