Новий етап життя

Динамо Київ 5 Вересня, 11:58 647
Новий етап життя
Вже через кілька годин Клеман Турпен дасть стартовий свисток матчу Україна – Ісландія.

Перший матч у ролі головного тренера для Андрія Шевченка відбудеться при порожніх трибунах. Цей фактор вагомий, але не головний. Зараз важко сказати, яку саме схему буде використовувати тренерський штаб збірної, але зі списку викликаних гравців, точніше тих, хто залишився, випливає, що наша головна команда точно не буде грати в оборонний футбол Михайла Фоменка.

З 11 півзахисників, лише 3 опорні. Та й то й же Ротань може зіграти як вище, так і «сісти» на місце опорного хава. 8 півзахисників, які націлені на атаку підкреслюють той факт, що збірна України, скоріш за все, розпочне гру першим номером. Однак, про атакуючий потенціал наших «збірників» вже було достатньо сказано. Хотілось би «подивитись» у захист, і на ситуацію, яка там складається. Ще й зважаючи на те, що ми найгірша збірна Євро-2016.

Отже, центр захисту не викликав би питання, якби не пошкодження Євгена Хачеріді. Заміну йому знайти не так то й легко, як здається. Олександр Кучер не набрав оптимальних кондицій, Ярослав Ракицький мав конфлікт з Фонсекою, але, з рештою, відвоював своє місце в стартовому складі донецького «Шахтаря». Та й вмінням робити точну передачу метрів на 40 не кожен захисник може похвалитись. І я маю на увазі не лише Україну – Європу. Щось схоже було у Дмитра Чигринського, який, на разі, не рівень збірної.

Зрозуміло, що у ситуації, коли суперник значно вищий за нас, коли його головним козирем є стандартні положення, треба виставляти високих центр беків. Гадаю, кандидатура Івана Ордеця буде першою у списку на вакантне місце у складі. Хоча, не виключено, що і Сергій Кривцов може зіграти у цьому поєдинку. При чому, з перших хвилин.

Факторів для відбору багато. До того ж, ми не бачили і не знаємо, як планує Шева побудувати вихід з оборони в атаку. Якщо за допомогою довгих передач – кандидатура Ракицького не може викликати сумнівів.

На флангах оборони вже не буде зв’язки Шевчук-Федецький. Скоріш за все, захисник «Дармштадту» вийде зі стартових хвилин. А ось ліворуч, яке залишилось повністю вакантним після не потрапляння В’ячеслава у збірну, має декількох претендентів. Соболь, не зважаючи на свій юний вік, і брак великого міжнародного досвіду вже потрапив до кінцевої заявки. Звичайно, це вже успіх, але, на жаль, кандидатура Бутка має вигляд більш креативною, досвідченою, впевненою. Навіть не дивлячись на те, що у «Шахтарі» Фонсека віддає перевагу Ісмаїлі. Богдан – оптимальне вирішення проблеми лівого флангу, на даний момент.

Так, спрогнозувати лінію захисту важко, проте, на мій суб’єктивний погляд – Бутко, Ордець, Ракицький, Федецький – найбільш оптимальний варіант на сьогодні.

Окремо хочеться виділити позицію опорного хава.

Пам’ятаєте, яке навантаження було, та й зараз присутнє, у Сергія Рибалки в «Динамо». Саме за часів тренерської зв’язки Ребров-Рауль вихованець харківського «Арсеналу» почав активно грати у складі киян. Шевченко і Ко його відрахували зі списку викликаних гравців, тому на місце чистого руйнівника претендують Тарас Степаненко і Максим Малишев. Зважаючи на більшу ігрову практику у клубі, на міжнародний досвід, Степаненко майже гарантовано вийде на звичну для себе позицію, з перших хвилин.

Перевернутий трикутник у центрі поля, який практикував Ріанчо в «Динамо», і який приніс київському клубу два поспіль чемпіонства, напевно буде реалізовано і у збірній. З одним опорним, box-to-box та атакуючим півзахисником.

Найбільше навантаження буде саме на опорного. І справа не лише в габаритах ісландців, які значно переважають нашу збірну за цим показником, а в наших крайніх захисниках. Як відомо, якщо фланговий захисник втрачає позицію, не встигає повернутись чи впускає у фланг гравця команди суперника, на під страховку повинен йти саме опорний півзахисник. Не знаю, і боюсь прогнозувати, що і як напрацьовувалось у цьому напрямі на тренуваннях, але навантаження на Степаненка буде шаленим. До того ж, початок атаки і вихід з оборони ніхто не відміняв. Тарас вже не раз демонстрував свої здібності опинятись там де потрібно, підстраховувати партнерів на проблемних ділянках. Сподіваюсь, сьогоднішній матч не стане виключенням.

Один з принципів, яким користуються тренери звучить так:

«Краще надійне руйнування, ніж ненадійне створення».

Нашій збірній по силам виграти сьогодні, виграти у решти команд нашої групи. Варто лише повірити у свої сили, викластись на повну і не дати супернику вільно дихати протягом усього матчу. Потенціал є, але для його реалізації потрібна щоденна робота. Як гравців, так і тренерів.

Олександр Ушаков