Михайло ​Грушевський: «Успіхи футболу СРСР були засновані на українському футболі»

Футбол України 6 Вересня, 16:22 931
Михайло ​Грушевський: «Успіхи футболу СРСР були засновані на українському футболі»
Відомий артист та уболівальник ЦСКА Михайло Грушевський прокоментував слова головного тренера ЦСКА Леоніда Слуцького, який раніше висловив думку, що Росія не є футбольною країною.

«Погоджуся зі Слуцьким, вважати Росію правонаступницею СРСР в плані футбольних досягнень не зовсім коректно. Наші успіхи були засновані на українському футболі, а не РРФСР, а з погляду глядацького інтересу і спортивних успіхів у нас завжди домінував хокей. Публіці завжди цікавий той вид спорту, де її країна домагалася великих перемог. Коли грався матч за звання чемпіона світу з шахів між Спаським і Фішером, був колосальний інтерес в країні до цього виду спорту.

Безумовно, в цьому плані футбол ніколи не був видом спорту номер один для нашого глядача. Давайте порівняємо ажіотаж навколо футболу в Росії в порівнянні з дійсно футбольними країнами. Якщо взяти за основу, що Бразилія – футбольна країна, то виходить, що в Росії нічого не знають про футбол. Якщо подивитися, як висвітлюється футбол на італійському телебаченні, то виходить, що в Росії його взагалі ніяк не висвітлюють.

Якщо подивитися на якому рівні розбираються у футболі в Іспанії, то у нас у ньому не розбирається ніхто. З точки зору наших амбіцій бути першими в усьому такі слова звучать образливо. Але це не означає, що так тому і бути. Просто на даний момент у нас слабо розвинене футбольне господарство, дай бог, що до 18 році з'являться стадіони. Умови для розвитку футболу у нас істотно гірші, ніж у справді футбольних країнах», - сказав Грушевський у бесіді з кореспондентом «Чемпионата» Євгеном Шуваєвим.