Післяматчева прес-конференція Олександра Головка

Збірна України 6 Вересня, 22:54 910
Післяматчева прес-конференція Олександра Головка
До вашої уваги післяматчева прес-конференція головного тренера молодіжної збірної України після гри із Шотландією U-21 (4:0).

- Зараз стан пустоти, бамбука так сказати. Віддали хлопцям всю енергію, і я радий, що вони зуміли від нас її взяти. Давно такого не було. Дякую їм, що так добре виконали наші тренерські настанови. Чесно кажучи, ми не чекали на такий рахунок. Готувалися до дуже жорсткої та складної гри. У першому таймі вона така і була, але потім хлопці знайшли сили і зіграли грамотно. Спрацювали заміни, ротація. З приводу Блізніченка були питання, що до його виходу, але так склались зірки, що він вийшов і забив дуже важливий гол.

- Що зі Шведом?

- Є проблеми, швидше за все із лотеральною зв'язкою. Лікарі будуть його обстежувати. Буде прикро, якщо це дійсно пошкодження. Зараз все навалилося - перельоти, тоді невдала гра, зараз - пошкодження. Я надіюся, що він сильний хлопець і це все перенесе.

- Не сверите за таке виконання пенальті?

- При рахунку 3:0 - всі пенальтісти. Якщо був би рахунок 0:0, тоді так, права на помилку немає, а при такій перевазі бийте хоч задом.

- Задоволені роботою своїх підопічних?

- Задоволений результатом і трохи не задоволений грою, яку ми показували. При такому футболі, що нам давала грати Шотландія - це позиційна гра. Дуже воно нам важко давалося після гри із французами, хотілося б це підтягнути. Ми стикнулися із цим, будучи футболістами, коли грали за вихід на чемпіонат Європи, чемпіонат Світу з такими топ-командами. Протягом тижня треба було зіграти два матчі. Перший грали на емоціях, а на другий нас вже не вистачало. Тобто, якщо граємо із топ командами за короткий відрізок часу, то з'являються неприємності. Якби сьогодні була топ-команда, а не Шотландія, нам було б вкрай важко з точки зору футболу. По віддачі, я вдячний за те, що є. Думаю, зі сторони вболівальників і тренерів претензій до футболістів немає.

- Що з Матвієнком?

- Коля відчув дискомфорт на задній поверхності бедра. Ми вирішили не ризикувати його здоров'ям і не залучати до сьогоднішнього матчу. Вдало цю позицію закрив Данченко. Тобто, ми знайшли універсального футболіста, який зіграє всюди окрім воротаря, і то скаже: дайте мені рукавиці - я стану. Дуже добре, коли футболісти приїжджають в команду з таким настроєм. Вважаю, що сьогодні, як команди, ми спрацювали добре.

- Ви зняли з гри Вечіберадзе, з чим це пов'язано?

- По-перше, у нього була карточка, а по-друге, він виглядав погано. Я так вважаю, це моя суб'єктивна думка. Через кілька днів гляну на цифри і скажу хто як зіграв. Тут немає нічого нового. У нас із футболістами повинен бути зворотній зв'язок. Вони знають, за що їх сварити і хвалити. Бо якщо нічого не говорити, один вважає, що зіграв добре, а ми - погано і на цьому розійшлися. А так, вони знають критерії роботи команди. Знають, за що я їх можу сварити, чи похвалити. Бека сьогодні із себе виклав все, що міг, але можливо він не в тонусі. Я не знаю як він там тренується. Якщо все в м'яч без ривків.. На зборі ми пробігали біг на тридцять метрів. Коли я в нього запитав, він сказав, що вже забув коли останній раз так бігав. В травні місяці ми також їх тестували, перевіряли функціональний стан, то говорив по 50 метрів взагалі ще не бігав. Зрозуміло, що іспанський футбол, футбол «Шахтаря» - все через пас, але функцію треба тримати. Тим більше в центрі поля, треба багато переміщень, тонус. На тій позиції футболісти дуже розумні і функціонально готові вже зараз у складі молодіжної збірної України. Наша проблема, що деякі хлопці досі живуть минулими перемогами на юнацькому рівні і не рухаються далі. Це дійсно проблема. От якраз перехід із юнацького рівня до молодіжної національної команди дається не всім. Добре, що маємо ще одну команду U-20. Вчора перемогли в Естонії, ще раніше зіграли в нічию 3:3. Ми обкатуємо тих хлопців, які вже в жовтні місяці до нас приєднаються. А це мінімум троє-четверо людей. Надіємося, що до наступного відбору будемо повністю готові.

- Що скажете про гру Віктора Циганкова, який вийшов у стартовому складі?

- Перш за все, хочу привітати Віктора, що сьогодні він відіграв цілий матч. Вже навіть не пам'ятаю коли це було в останній раз. Дуже добре, що він зрозумів, чого хочуть від нього тренера. Потрібно, щоб він ріс, як частина команди. Саме в такій обстановці він може прогресувати. Дай Бог, щоб це не відбилося на важкому матчі, який відбудеться в п'ятницю. Наскільки розумію, дубль «Динамо» грає із дублем «Шахтаря». Чесно скажу. в голові не тримав цей матч, щоб не було ніяких розмов. Думав тільки про футбол і діяв в залежності від того, щоб добитися сьогодні хорошого результату. Циганков сьогодні для нас був дуже важливий.

- Кого б виділили у шотландців?

- Виділив би цілу команду. Дуже хороший колектив. За два дні ми переглянули їхні три матчі. Вони грали з французами. Також цікаво виглядали у матчі з Македонією. Домінували у грі, але поступилися 1:0. А Македонія цікава команда, але це вже інша тема. Сам факт, як команда навчена. Була комбінація реальної «Барселони». 25-й дотик і вивід у вільну зону людину, яка влітає на великій швидкості і виконує. Хлопці до цього були готові. Дякую, що підопічні зрозуміли, що гра із шотландцями буде не менш важкою, як проти Франції. Дуже велика віддача на полі. Мало хто з них працює у такому темпі. Зараз стало легше, бо практично всі приїхали в тонусі. У першому таймі не все виходило, після перерви поговорили і вийшло чотири заміни.

- Що скажете про якість гри команди?

- Не задоволений якістю гри, як з французами так і сьогодні. Дуже відповідально поставились до гри із Францією. Вчора говорив підопічним, що дуже багато браку у боротьбі. Третя передача також йде в нікуди. Але футбол був правдивий. Який він є український футбол зараз, таким ми його і показали. Проти Франції грали в анти-футбол, але грамотний. Грали проти, на мою думку, із кращою командою серед молодіжних збірних. Нарешті забив Бєсєдін. По грі все одно залишаються питання.

- Дві гри зіграли на нуль.

- Зі всієї поваги до Сватка, я не сказав йому, що він не буде грати, але це було в інтересах команди і він на це відреагував добре. Це ключові моменти, до речі. Ті люди, які не попадають до старту, щоб не ображались.

- Данченко другий матч грає на різні позиції..

- Я вважаю, що він все таки нападник. Але є люди і розумніші за мене. Тренер «Шахтаря», коли його запрошував в команду бачив в ролі правого захисника. Є питання по тактиці та по обороні. Це не в акцент тренерам, а питання до свого футболіста. Сьогодні він команді допоміг. У нас був варіант із ще однією зміною. Могли ставити із «Динамо» Тимчика. Дуже цікавий хлопець. Але в цій команді він ще сироватий. Кажу так як є. А вже на наступні збори він буде давати хорошу конкуренцію. Дивіться де всі грають. Практично вся команда - це дублі. В Прем'єр лізі на пальцях перерахувати.