Перший тренер Шевченка: «Рівень гри збірної бажає кращого»

Збірна України 7 Вересня, 18:10 814
Перший тренер Шевченка: «Рівень гри збірної бажає кращого»
Олександр Шпаков, перший тренер Андрія Шевченка поділився враженнями від дебюту свого підопічного на тренерському містку національної збірної України.

- Олександр Олександрович, сподобалася гра нашої збірної?

- Помітно, що команда згуртована. Не вистачило майстерності, особливо на завершенні атаки. Не можу сказати, що гра збірної мені сподобалася, але і поганою її не назвеш. Наразі рівень гри бажає кращого, але перспектива є.

- Вважаєте, що у наших футболістів ще з’явиться майстерність?

- Звісно… Не забувайте, що є певна незіграність. У наших футболістів було бажання і, можливо, ось це бажання перевершувало уміння. Інколи так трапляється. Та і моменти у нас були. Той же Євген Коноплянка міг забивати з гри і з пенальті. Дуже строго і дисципліновано зіграла оборона Ісландії…

- …Чого і вартувало очікувати?

- Так, звісно. Вони вміло грають в захисті, тому важко було реалізувати ті нечисельні моменти. Особисто я би використав по тайму і Зозулю, і Селезньова. Чому? Ці гравці таранного типу. Коваленко є легким, йому важко з ісландськими захисниками – міцними, жорсткими. А Зозуля і Селезньов можуть «бодатися».

- Як вам гра лідерів – Коноплянки та Ярмоленка?

- Від Ярмоленка потрібно більшого вимагати. Зараз у нього наступає визначальний період – бути чи не бути у Європі. В Андрія був спад. Упевнений, що він може більше, ніж показав учора. Коноплянка розчарував. Не забив із гри і з пенальті. Він зробив такий зневажливий розбіг. Коли хочуть забити, такий забіг не роблять, потрібно бути більш зібраним. Якби Коноплянка створював на своєму фланзі таку ж гостроту, як і на правому, то нам би було легше здолати ісландців.

- Що змінилося в грі нашої збірної?

- Психологічний стан значно кращий. Помітно, що хлопці хочуть виграти, боряться. При Михайлові Фоменку були проблеми із мікрокліматом, що і завадило виступити краще на Євро-2016. Зараз психологічно врівноважена команда. Увійшла перспективна молодь. Слухав інтерв’ю цих хлопців. Мені вони сподобалися, розумні хлопці, добре оцінюють гру, добре говорять. Це імпонує.

- Є чимало критиків у Андрія Шевченка. Мовляв, він завдяки своєму куму – президенту ФФУ Андрію Павелко отримав посаду тренера збірної, при цьому не маючи жодного досвіду. Як ви ставитеся до цього?

- У нас постійно точаться розмови «про молодий – старий». Завжди запитую: які критерії? Тренер повинен бути молодим чи старим? Ці розмови не потрібні. Людина на футболі зробила собі ім’я, прославила Україну. Чому такій людині не дати шанс себе показати? Тим паче, що він у такий важкий час взяв на себе відповідальність за результат. Це треба вітати. А у нас навпаки. Замість побажань успіху, люди критикують. Навіщо? Ще людина кроку не зробила, а скептики уже критикують. Дайте людині час щось зробити, не давайте відразу негативну оцінку. Судіть по роботі.