Футбол України 11 Вересня, 22:11 1113
​Перша ліга. «Іллічівець» та «Верес» зберігають лідерство, «Оболонь-Бровар» вп’яте втрачає очки | 19-27
1927.kiev.ua пропонує огляд 8-го туру чемпіонату Першої ліги України.

«Арсенал-Київ» 1:0 «Геліос»

Вже на першій хвилині матчу господарі поля зуміли забити гол. Після помилки гравця «Геліосу» Цапія, який невдало вкинув аут, «каноніри» заволоділи м’ячем та стрімко пішли в атаку. Пилипенко з глибини отримав пас та пробив точно під голкіпера «сонячних». Після пропущеного голу харків’яни спробували контратакувати, однак згодом зупинились.

У другому таймі гра вирівнялась, але рахунок залишився незмінним.

«Арсенал-Київ»: Іванов, Майданевич, Котелюх, Білий, Гетьман, Костюченко, Турчанов (Домбровський, 74), Кізілатеш, Насими (Семчук, 46), Черненко, Пилипенко.

«Геліос»: Сидоренко, Чередниченко, Глушицький (Павелько, 86), Лобойко, Цапій, Масалов, Луценко, Субочєв, Кіча (Абеленцев, 64), С. Кравченко, Семенець (Івашко, 45 + 2).

Попереджені: Майданевич, 60, Костюченко, 75.

Голи: Пилипенко (1).

Глядачів: 300.

«Полтава» 3:1 «Черкаський Дніпро»

У Полтаві сценарій початку був схожий на сценарій матчу у Борисполі. На старті команди обмінялися швидкими голами. Гравець «Полтави» Максим Зеленевич майстерно підставив ногу на простріл партнера по команді, завдяки якому господарі вийшли вперед. Через 2 хвилини виник момент біля воріт самих же полтавчан. Там інтенсивний пресинг Антона Крамара вилився в автогол захисника «Полтави» Вадима Парамонова.

Забитий м’яч остудив гостьову команду, яка на протязі всього матчу практично не мала моментів. Лише в кінці поєдинку трохи оговталася.

У компенсований час гості пропустили гостру контратаку господарів поля, і Вадим Воронченко, зігравши на випередження, встановив остаточний рахунок у грі – 3:1.

ФК «Полтава»: М.Бонь, С.Вовкодав, О.Ковтун, В.Парамонов, М.Лещенко, М.Лісовий, А.Недоля (О.Дмитренко, 85), В.Насібулін, Ю.Соломка (В.Воронченко, 90), М.Зеленевич, М.Дегтярьов (Є.Іванов, 73). Запасні: В.Кринський, Р.Гудак, Р.Бочкур, О.Гуськов. Тренер: А.Зав'ялов.

«Черкаський Дніпро»: М.Кучинський, О.Синьогуб, О.Тарасенко, Р.Гончаренко, Д.Балан, О.Цибульник, О.Савченко (Р.Качур, 83), В.Шопін, І.Мединський (А.Ісраілов, 57), А.Крамар (І.Семенина, 65), О.Батальський. Запасні: О.Будюк, Я.Ямполь, О.Маїк, А.Скарлош.

Попередження: М.Лещенко (20) – Д.Балан (31), О.Синьогуб (50), О.Тарасенко (87).

Голи: М.Зеленевич (7), М.Лісовий (48), В.Воронченко (90+3) – В.Парамонов (9, автогол).

Глядачів: 1200.

«Оболонь-Бровар» 0:3 «Нафтовик-Укрнафта»

«Оболонь-Бровар» перед домашнім матчем з «Нафтовиком-Укрнафтою» вже заборгувала перед своїми вболівальниками. Ще в минулому сезоні команда вела боротьбу за вихід у Прем’єр–лігу, а наразі команда займає 10-те місце після 8-ого туру. Ситуація не з найкращих. Однак порадувати своїх фанів домашньою перемогою або хоча б нічиєю – не вдалося.

На 26-й хвилині атака «Нафтовика-Укрнафта» пройшла результативно. Арвеладзе віддав на Чернія, який продовжив на Лозового. Здавалося, що захисник господарів К. Коваленко вже відвів загрозу, заблокувавши удар Лозового, але Євген з другої спроби завдав прицільного удару, вивівши гостей вперед.

Після чергового кутового у виконанні «Нафтовика-Укрнафти» в штрафному майданчику порушили правила на Бояринцеву і арбітр поєдинку вказав на 11-метрову позначку. Арвеладзе впевнено реалізував вирок судді – 0:2.

На компенсованих хвилинах арбітр знову вказав на точку. І знов прогрішилася «Оболонь-Бровар». Зайчук холоднокровно реалізував удар з «точки».

«Оболонь Бровар»: Федорівський — Пінчук, Даценко (Проневич, 59), К.Коваленко, Шевченко — Корнєв, Гордійчук (Слободян, 65) — І. Коваленко, Шевчук, Продан (Бровченко, 65), Ковбаса.

«Нафтовик-Укрнафта»: Данкович — Боярінцев, Вечтомов, Циколія, Зайчук — Передистий, Піднебенной, Арвеладзе (Герт, 90+1), Пасіч, Лозовий (Є. Пасіч, 49), Черній (Лапін, 75).

Попередження: Шевченко, 14, Даценко, 56, Корнєв, 90+2, Проневич, 90+4; Передистий, 84.

Голи: Лозовий, 26, Арвеладзе, 57 (пен.), Зайчук 90+4, (пен.).

Глядачів: 1000.

«Іллічівець» 2:0 «Миколаїв»

До цього матчу маріупольський клуб підходив у статусі лідера Першої ліги. Та в ньому ж і підтвердив свій статус. Команда Олександра Севидова одержала восьму перемогу з восьми можливих.

Віталій Павлов і Дмитро Кошелюк не до кінця розібралися при передачі центрбека гостей, чим скористався кращий снайпер Першої ліги Руслан Кісіль. Вийшовши один на один, переграти Чумака Кисіль не зміг, проте м'яч відскочив до набігаючого Кожанова - 1:0.

Миколаївці мали шанс, щоб зрівняти рахунок в першому таймі. Після навісу з кутового від Рогозинського свій момент не реалізував Шаврин - нападник зумів випередити Кирила Сидоренка, але пробив надто слабо і в руки Гальчуку.

Винос м'яча Мишньова в боротьбу, здавалося, нічого не обіцяв... Але Юрій Буличов невдало обробив сферу, яка відлетіла до набираючого хід Кісіля. Руслан зблизився з Чумаком і переграв воротаря - 2:0.

«Іллічівець»: Гальчук, Насонов, Сидоренко, Вакуленко, Цюпа, Кольцов, Мишнєв (Козак, 87), Кисіль (Нехтій, 81), Лебеденко (Валєєв, 64), Тищенко, Кожанов.

«Миколаїв»: Чумак, Берко, Батюшін (Ковальов, 58), Шаврін, Кошелюк, Момот, Павлов, Буличов, Сартіна, Сафонов, Рогозінський (Муховиков, 61).

Попередження: Кисіль, 57, Цюпа, 78, Кожанов, 81 - Сартіна, 45

Голи: Кожанов (26), Кисіль (57).

Глядачів: 2750.

«Скала» 1:0 «Тернопіль»

Гра географічних сусідів виявилася не зовсім видовищною, однак була нагороджена великою кількістю боротьби та самовіддачі кожної з команд. Матч був переважно рівним. Фактично перший по-справжньому гострий момент біля тернопільських воріт перетворився в гол. Соколовський дозволив супернику прийняти м’яча, обіграти себе і зробити результативну передачу на Скакуна, який уже чатував на дальній стійці – 1:0.

Однак після пропущеного м’яча тернополяни не здавалися та намагалися атакувати, але матч так і завершився з рахунком 1:0.

«Тернопіль»: Мирний, Скидан, Курило, Соколовський (Полянчук, 82), Бабич, Клекот, Шаповалов (Богданов, 60), Вонс, Гевлич, Кривий (Солонинко, 60), Шевчук.

«Скала»: Герич, Стасишин, Максимович, Стасюк, Антонів, Клименко, Рябушко (Квич, 89), Шваб, Скакун (Бровко, 82), Боровик (Пришнівський, 46), Цюцюра.

Попередження: Максимович (42), Бровко (87) –Бабич (35), Кривий (39), Гевлич (58), Вонс (63, 74), Клекот (80), Богданов (90+1).

Вилучення: Вонс (74-друге попередження).

Голи: Скакун (51).

Глядачів: 800.

«Гірник-Спорт» 1:6 «Верес»

Справжню гольову феєрією подарував вболівальникам матч у Горішніх Плавнях.

Перший гол був забитий Герасимцем після подачі кутового.

Неприємний для клубу з Полтавщини момент стався на 42-й хвилині, коли Олександр Гарбар перервав вихід один на один Руслана Степанюка. Пряма червона картка.

Другий тайм «Верес» розпочав з голу. Євген Неплях, якого після травми випустив в основі Володимир Мазяр в центрі захисту, головою замкнув подачу з кутового від Котляра.

Третій гол на рахунку захисника Борзенка. Знову після кутового.

На 80-й хвилині рахунок став зовсім непристойним. Олексій Зозуля віддав відмінний пас на Ігоря Сікорського, той міг забивати сам, але відпасував на Руслана Степанюка – 4:0.

На 87-й хвилині Ростислав Волошинович обікрав захисника команди господарів та віддав передачу на Сікорського. Той забивав практично у порожні ворота - 5:0.

Гол престижу господарі провели на 90-й хвилині з пенальті. Одинадцятиметровий реалізував Максим Марусич.

«Гірник-Спорт»: Сітніков, Гаращенков, Гарбар, Ломко, Моісеєнко, Баранник, Ченбай, Павлик (Галенко, 72), Корольков (Кропивний, 74), Яворський, Осадчий (Марусич, 46) - Крюков, Воробей, Іванов, Малей.

НК «Верес»: Когут, Борзенко, Неплях, Зозуля, Западня, Орловський (Сергійчук, 79), Кучеров, Котляр, Герасимець (Волошинович, 71), Степанюк, Козьбан (Сікорський, 73) - Леонідов, Білий, Коблюк, Ралюченко.

Попередження: Гаращенков (31), Моісеєнко (65), Корольков (71) – Зозуля (72), Неплях (90).

Вилучення: Гарбар (42, фол останньої надії).

Голи: Марусич (90+1) - Герасимець (37), Неплях (50), Борзенко (69), Степанюк (80), Сікорський (87), Волошинович (90+2).

«Інгулець» 1:1 «Буковина»

Перший тайм запам’ятався вболівальникам рівною грою. Раз за разом команди мали нагоди для відкриття рахунку у першому таймі, однак голи з’явилися лише у другому.

Початок другого тайму засмутив глядачів на стадіоні: швидку атаку гостей результативно завершив Тарас Сивка, який, вийшовши один на один з голкіпером Денисом Бобровим, точно пробив у дальній нижній кут воріт.

На власній половині поля гості втратили м’яч – Сергій Алексанов пробив з-за меж штрафного майданчика – захисник встиг кинутися під м’яч, таким чином заблокувавши удар. Та все ж з того епізоду господарі витиснули бодай щось – кутовий. Після подачі з кутової позначки Келвін Нвамора випередив опікуна і вколотив м’яч у сітку воріт суперника з близької відстані – 1:1.

«Інгулець»: Бобров, Ковтун, Доценко, Волчков, Запорожець, Покотилюк, Алексанов (Бука, 88), Нвамора, Сітчінава (Дячук, 61), Панасенко (Коляда, 82), Кретов. Головний тренер - Сергій Лавриненко.

«Буковина»: Чернобай, Тєрєхов, Найко, Темерівський, Немтінов (Жовтюк, 90), Скоблов, Сніжко, Бойчук, Сивка, Дацюк (Дорош, 76), Бугай (Перін, 84). Головний тренер - Сергій Шищенко.

Попередження: Немтінов (50), Панасенко (51), Сітчінава (56), Сивка (81), Дорош (82), Коляда (86), Покотилюк (87), Сніжко (90+4).

Голи: Сивка (47), Нвамора (63).

Глядачів: 850.

«Авангард» 0:2 «Суми»

«Авангард»: Денчук, Мірошник, Воробей, Єрмаков, Ульянов, Собко, Швець (Коваленко, 74'), Малиш ( Стеценко, 66'), Тимофєєнко, Гришин ( Агапов, 46'), Полюлях.

ПФК «Суми»: Кліщук, Приходько, Бородай, Кравчук, Процишин, Лучик, Брікнер, Богачов, Гребенюк ( Меркушов, 69'), Душин (Разуваєв, 90'), Федосов ( Жаріков, 85').

Голи: Брікнер, 77', Богачов, 82'

Попередження: Єрмаков, 14; Мірошник, 23; Швець, 67; Тимофєєнко, 84; Стеценко, 90 – Кравчук, 67. Брікнер, 77..

«Десна» 0:4 «Колос»

Вже з перших хвилин багато боротьби команди почали нав’язувати одна одній. «Колос» дебют поєдинку провів дуже акцентовано, як і загалом весь відрізок ігрового часу. На 26-ій хвилині «ковалівці» заробили право на стандарт. До м’яча підійшов Морозко. Півзахисник «біло-чорних» виконав напівподачу-напівудар у бік воріт Махновського, голкіпер «Десни» промазав кулаками по м’ячу, який і залетів у сітку воріт – 0:1. За 7 хвилин до кінця основного часу першого тайму той же Морозко прямим ударом з кутового закрутив м’яч у ворота господарів – 0:2. На 68-ій хвилині «ковалівці» знову таки домоглися свого. М’яч замешкався у штрафному майданчику «деснян», Морозко з близької відстані наніс удар, з яким впорався голкіпер господарів, однак на добиванні швидко зреагував Сергій Зуєвич і вже фактично у порожні ворота вколотив м’яч – 0:3. А фінальну крапку у цьому протистоянні футболісти «Десни» поставили самі собі. Свіжий Чегурко на швидкості протащив м’яч по правому флангу, після чого виконав простріл у бік воріт суперника. Намагаючись перервати передачу, захисник «Десни» Мельник зрізав м’яч у власні ворота – 0:4. «Колос» святкує розгромну перемогу над принциповим суперником.

«Десна»: Махновський, Фаворов, Максименко, Мельник, Чорноморець, Коберідзе, Чепурненко (Грищенко, 82), Мостовий, Картушов (Щедраков, 77), Волков (Мишенко, 70), Філліпов.

«Колос»: Литвиненко, Багдасаров, Козир (к), Лисицький, Шевченко, Поздєєв, Зуєвич, Рябов (Цибульський, 85) Морозко (Чегурко, 87), Коропецький (Кривошеєнко, 67), Бондаренко.

Попередження: Чорноморець (34) – Зуэвич (28).

Голи: Морозко (25, 36), Зуєвич (68), Мельник (90 а/г).