Григорій Суркіс: «Україна повернулася на футбольне поле Європи»

Світовий футбол 15 Вересня, 11:37 569
Григорій Суркіс: «Україна повернулася на футбольне поле Європи»
Віце-президент УЄФА Григорій Суркіс прокоментував рішення УЄФА про проведення фіналу Ліги чемпіонів 2018 року на НСК «Олімпійський» в Києві.
«В першу чергу я вітаю всіх українських любителів футболу: сьогоднішнє рішення Виконкому УЄФА знову дарує моїм землякам передчуття великого спортивного свята, на якому ми будемо одними з господарів. Це не тільки прояв довіри, свідоцтво обґрунтованості й аргументованості заявки Києва і «Олімпійського», але і демонстрація послідовності УЄФА.

З огляду на сьогоднішні реалії, проведення в столиці України фіналу Ліги чемпіонів 2018 року може комусь здатися надто сміливим кроком. Однак, на мій погляд, це не що інше, як продовження вектора руху Європейського футбольного союзу, згідно з яким Варшава приймала фінал Ліги Європи-2015 року, Тбілісі - Суперкубок-2015 року, а македонський Скоп'є обраний місцем проведення Суперкубка-2017.

Таким чином, УЄФА ще раз підкреслив обґрунтованість своєї позиції і щодо довіреного Україні та Польщі ЄВРО-2012. Матчі, які відбулися на НСК «Олімпійський», включаючи фінальний поєдинок між Іспанією та Італією, стали надзвичайно сильним аргументом на користь Києва. УЄФА звернув увагу і на той факт, що більшість учасників чемпіонату Європи - не тільки глядачі, але і гравці, тренери, журналісти - відзначали атмосферу привітності, гостинності, в яку, занурившись чотири роки тому, вони хотіли б зануритися знову.

Для багатьох зарубіжних гостей сьогоднішній Київ - це не тільки колиска слов'янського світу, одна з перлин світової історії та архітектури, а й символ оновлюваної України. І в цьому плані рішення Виконкому УЄФА - це своєрідний акт підтримки українського народу в його боротьбі за незалежність, демократію і справедливість.
Особливо ж, на мій погляд, символічно, що мова йде про фінал Ліги чемпіонів-2018, який передуватиме іншим турнірам року. Для нашої країни це ще один шанс показати себе світові з найкращого боку.

Наші вболівальники повинні бути вдячні керівництву Федерації футболу України за зусилля щодо забезпечення заявки на проведення фіналу. Не можна не відзначити і активну позицію в даному питанні Президента Петра Порошенка, чия зацікавленість у процвітанні національного футболу стала додатковим аргументом для УЄФА. Оперативно і в повному обсязі були подані також всі необхідні гарантії з боку уряду.

Державна підтримка футболу в Україні, зокрема, знайшла відображення в такому найважливішому аспект, як безпека глядачів. Зусилля нашої влади щодо забезпечення правопорядку на спортивних аренах, очевидно, також не пройшли непоміченими УЄФА. Незважаючи на прикрі інциденти, що мали місце на «Олімпійському» в 2015 році Україна відзначена довірою Європейського футбольного союзу. Це добрий знак...

Свого часу - у період підготовки до фінального турніру чемпіонату Європи - НСК «Олімпійський» був моїм болем, моїм безсонням. Всі пам'ятають, чого варто було звільнення його території від хаотичної забудови, що загрожувала всьому проекту ЄВРО-2012. Сьогодні я пишаюся тим, що в нашій країні є така перлина спортивної архітектури. Я радий, що, на відміну від багатьох арен, що зводилися до найбільших турнірів, стадіон в Києві активно використовується, живе повноцінним життям. У нинішніх непростих для України умовах - навіть, мабуть, занадто насиченим, що, втім, сприяє оптимізації роботи всіх служб.

Сьогодні в історії арени, в історії всього українського футболу відкрита нова сторінка. Я не сумніваюся, що у нас вистачить професіоналізму та патріотизму, щоб вписати її гідно, щоб ще раз заявити про те, що Україна повернулася на футбольне поле Європи в якості одного з амбітних гравців», — сказав Суркіс в інтерв'ю «Футбольному клубу».