Огляд матчів 1/16 фіналу Кубка України

Футбол України 22 Вересня, 17:09 412
 Огляд матчів 1/16 фіналу Кубка України | 19-27
Вчора відбулися майже всі матчі 1/16 КУ, крім поєдинку «Реал Фарма» - «Оболонь-Бровар».

Полтава — Зірка — 1:0

Одна з двох сенсацій на цьому етапі мала місце у Полтаві, де місцевому однойменному клубі вдався своєрідний подвиг: він вибив із змагань учасника УПЛ.

Ймовірно, головна причина того, що оступився явно сильніший за класом напіврезервний склад, виставлений тренерами з Кропивницького. Ті вирішили перевірити на ділі деяких дублерів, а останні…

У результаті вийшло так, що команда Першої ліги перемогла цілком заслужено, бо більшу частину гри контролювала м’яч та володіла ініціативою. Своєрідним символом цього стану справ став єдиний гол у матчі: Олексій Ковтун забивав уже в порожні ворота.

По перерві кропивничани старалися змінити невтішний розвиток подій, навіть забили м’яч — втім, лише з офсайду.

Жемчужина — Карпати — 0:0 (4:5 по пенальті)

Головна сенсація ледь не відбулася в Одесі, де друголігова «Жемчужина» могла переграти львів’ян із елітного дивізіону. «Карпати» останнє десятиріччя невдало виступають у другому за рангом національному турнірі, а вчора могли подовжити невтішну традицію, бо лише в серії післяматчевих пенальті здолали опонента.

Як і слід було очікувати, старший за рангом майже весь час атакував, намагався комбінувати, втім, до результативних ударів не дійшло ні в першому таймі, ні в другому, ні в обох овертаймах.

А під час футбольної «лотереї» — післяматчевих 11-метрових — героєм став кіпер гостей Роман Мисак, який відбив один із ударів одеситів.

Мир — Верес — 1:2

У Горностаївці Херсонської області молодший за рангом «Мир» до кінця опирався гостям із Рівного, які, судячи з усього, всерйоз намірилися повернутись до УПЛ. Проте в підсумку клас таки взяв гору.

Багато моментів у грі не було створено, а перший тайм завершився результативною нічиєю — 1:1. Вирішальним же став результативний удар Валерія Козьбана в останній 10-хвилинці.

Нива-В — Миколаїв — 0:2

І у Вінниці гору взяв сильніший. Попри те, що першоліговий «Миколаїв» мав певні труднощі зі складом — не всі найсильніші змогли поїхати, він доволі впевнено переміг представника Другої ліги.

До перерви в обох команди були нагоди відкрити рахунок, але ні одна, ні друга ними не скористалися. Після відпочинку все стало на свої місця: гравці гостей Віктор Берко та Ваге Саркісян забили по голу, що забезпечило «корабелам» вихід до 1/8-ї.

Десна — Арсенал-Київ — 1:0

«Свою» перемогу здобула й чернігівська «Десна», котра за підсумком доволі рівної гри подолала гостей зі столиці.

Обидва колективи зробили ставку на оборону, зрідка обмінюючись небезпечними «вилазками» в атаку. Гостріше, організованіше діяли господарі поля, тож закономірно, що саме вони виграли: за сім хвилин до фінального свистка Денисові Фаворову вдалось єдине у зустрічі взяття воріт.

Нафтовик-Укрнафта — Чорноморець — 2:0

Поряд із «Полтавою» свій маленький подвиг здійснила команда із Сумщини, також залишивши за бортом турніру учасника елітного дивізіону.

Визначальна причина невдачі одеситів схожа на ту, котра завадила переграти опонента команді з Кропивницького: наставники «Чорноморця» повезли в Охтирку склад, наближений до дубля, чим умотивованіші господарі скористалися.

У загалом обережному поєдинку активні дії почалися ближче до середини першого тайму. Наполегливішими були господарі, які й зуміли відкрити рахунок. У другому таймі, в якому зросли швидкості, гості спробували врятувати становище, та в одній із контратак «Нафтовик-Укрнафта» забив другий м’яч і пробився до наступної стадії Кубка.

Іллічівець — Тернопіль — 2:0

А ось у Маріуполі не сталося нічого сенсаційного: місцевий клуб — лідер першого дивізіону — впевнено переграв аутсайдера.

Попри те, що тренер господарі Олександр Севидов застосував принцип ротації складу, це не завадило його команді. Всі питання щодо переможця були зняти в останній третині першого тайму: азовці двічі забили, маючи нагоду провести ще й третій гол.

По перерві ігрова перевага «Іллічівця» тим більше не викликала сумніву, тому гості не спромоглися навіть на «гол престижу».

Черкаський Дніпро — Сталь — 1:3

Цікаво, що команди з Черкас та Кам’янського зустрічались у рамках змагань за Кубок України й минулого сезону, причому тепер, як і торік, зафіксований результат 3:1 на користь «сталеварів»!

Початок зустрічі пройшов у рівній боротьбі, котра завершилася контратакою команди Першої ліги, після чого та дещо несподівано відкрила рахунок. Для того, щоби відігратися, представникові УПЛ знадобилася майже година!

Втім, «червоно-біло-сині» таки домоглися свого. Вони нагнітали ігрову обстановку, тому спочатку капітан Максим Каленчук зрівняв рахунок, а опісля його партнери Роман Карасюк та Сергій Воронін довели справи до переможного фінішу.

Волинь — Олімпік — 2:1

Єдине на цій стадії Кубка суто прем’єрлігове протистояння принесло позитивний результат команді з міцнішими нервами та… витривалішими ногами.

Справа в тому, що вчора в Луцьку, як і майже по всій Україні, панувала похмура холодна погода, через що поле стадіону «Авангард» стало в’язким. Грати на такому — тим паче показувати комбінаційну гру — надзвичайно складно, тож на передній план виходять інші фактори: бажання, характер і фізична витривалість.

«Волинь» двічі вела в рахунку, на дебютний її гол донеччани дуже швидко відповіли своїм, але друге взяття воріт лучан від Ярослава Деди (найпершим же доторком до м’яча після виходу на заміну!) все ж виявилося вирішальним.