Владислав Ващук: «На даний момент в Україні такий рівень корупції, що жоден поважаючий себе європейський клуб тут нічого робити не буде»

Футбол України 23 Вересня, 15:54 919
Владислав Ващук: «На даний момент в Україні такий рівень корупції, що жоден поважаючий себе європейський клуб тут нічого робити не буде»
Колишній гравець київського «Динамо» розповів про можливе будівництво Академії «Манчестер Сіті» в Україні.
«У зв'язку з галасом, піднятим ЗМІ щодо можливого будівництва Академії «Манчестер Сіті» в Україні, даю офіційні коментарі від першої особи.

У травні 2016 за моєї безпосередньої участі та підтримки проходив майстер-клас Роба Ньюмена, тренера футбольної академії «Ленглі» і за сумісництвом скаута «Манчестер Сіті».

Футбольна Академія «Ленглі» тісно співпрацює з «Норвіч Сіті» та іншими клубами англійської Прем'єр-ліги.

Після майстер-класу прозвучала пропозиція приїхати на три тижні в Англію, познайомитися з людьми, які відповідають за селекцію в клубі, для того щоб, можливо, в подальшому стати скаутом клубу. Я був вдячний за високу оцінку моєї роботи, але навіть не розглядав таку можливість, тому що хочу розвивати дитячий футбол саме в Україні. Питання про будівництво дитячої Академії в Україні теж обговорювалося, але було зняте з порядку денного як неактуальне. Оскільки на даний момент рівень корупції в країні такий, що жоден поважаючий себе європейський клуб тут нічого робити не буде. Скажімо так, як сказали самі англійці: «Тобі ми віримо, а ось вашому уряду і чиновникам - ні.»

Для того, щоб робити і будувати щось в Україні, потрібно чітко усвідомлювати реалії нашої країни. Вміти працювати в нереально важких, з точки зору європейців, умовах. І потрібно нескінченно боротися із застарілою системою, що дісталася нам ще з радянських часів.

Що стосується роботи скаутом - то я не бачу себе скаутом ні «Манчестер Сіті», ні «Динамо», ні «Реала», ні ще якоїсь команди. Але однозначно буду робити партнерські програми для дитячої футбольної Академії Владислава Ващука - і перші договори про співпрацю вже готові.

І так. Незважаючи на все, що відбувається зараз з українським футболом, суспільством і країною в цілому - дитячому футболу в Україні бути. Ця Академія буде. Не гірша, ніж у «Манчестер Сіті». Повірте», - написав Ващук на своїй сторінці у «Facebook».