Експерт: «Апеляції Сидорчука спровокували Жабченка призначити пенальті, якого не було»

Динамо Київ 26 Вересня, 15:50 463
Експерт: «Апеляції Сидорчука спровокували Жабченка призначити пенальті, якого не було»
Експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар прокоментував епізод з матчу «Олмпік» – «Динамо», в якому головний арбітр зустрічі Анатолій Жабченко призначив пенальті в ворота донецької команди.

- Для Анатолія Жабченка цей матч виявився не дуже вдалим – і саме через епізод, який відбувся на 27-й хвилині, - каже експерт. - Пішла подача до штрафного майданчика «Олімпіка», захисники вибили м'яча головою, але снаряд не залишив межі штрафної зони, а на її куті опинився у Сидорчука. Сергій, відчуваючи, що його атакує Доронін, спробував перекинути м'яча через Володимира. В результаті, сфера влучила Володимирові в плече.

Жабченко, знаходячись по центру воріт перед штрафним майданчиком, не зовсім чітко бачив цей момент. Він дивився епізод в профіль, тому не побачив куди саме влучив м'яч - в плече, чи в передпліччя. Якщо в передпліччя – то це одинадцятиметровий, якщо в плече – то це не є порушенням правил, - зауважив Мирослав Ступар.

Свою роль відіграли й апеляції Сидорчука, який підняв догори руку, сигналізуючи про порушення правил. Ці дії й спровокували Жабченка на призначення одинадцятиметрового, якого не було. От якби Жабченко обрав правильну позицію, змістився б до кута штрафного майданчика, то він би бачив, що м'яч влучив Дороніну в плече. До того ж, снаряд не міг відскочити від руки так, як відскочив від плеча.

Банальна помилка, але вона стала результативною, оскільки рахунок після пенальті став 0:2 і це деморалізувало «Олімпік», - додав експерт.

Нагадаємо, матч «Олімпік» – «Динамо» завершився перемогою киян з рахунком 4:0.