Йожеф Сабо: «Був час, коли Андрій Шевченко міг пропасти»

Збірна України 29 Вересня, 16:56 1225
Йожеф Сабо: «Був час, коли Андрій Шевченко міг пропасти»
Саме Йожеф Йожефович був тим тренером, який залучив юного футболіста в основу «Динамо».
«Я побачив Шевченка в одній із ігор дубля - він не блищав, але був швидким і не боявся з м'ячем йти на двох-трьох захисників. І коли я запросив Шевченка, сказав всім, щоб не забороняли йому возитися з м'ячем. Це була його особливість. Йому було 18 років, коли він зіграв перший матч у Лізі чемпіонів проти «Баварії». Я просто повірив в те, що Шевченко може стати великим. Чи зіпсували Андрія гроші? Та справа в тому, що нам платили зовсім не багато в порівнянні з тим, які зарплати у футболістів зараз. Але у Андрія був час, коли він міг пропасти. У нього було погане оточення, яке впливало на нього. Якось на базі мені лікарі сказали, що він приходить, а у нього тиск 160 на 100. Це означає, що він не відпочиває, покурює. Я звернувся до президента клубу, сказав: «Рятуйте - або хлопець пропаде!» І ми зуміли спільними зусиллями поставити на ноги, захистити від оточення. Він мені після дякував, і його батько покійний теж говорив, що я врятував їм сина.

А вже коли Шевченко став визнаною зіркою футболу, він ніколи не піднімався над іншими, на рівних спілкувався з партнерами. Так, йому співали дифірамби, він про це знав, але ми йому відразу пояснили, що яким би він не був, він повинен працювати ще більше, щоб стати великим. Андрій дуже спокійний, він нормально сприймає критику.

Шевченко з моїх рук отримував тренерську ліцензію, я у нього приймав іспит на категорію PRO. Він прекрасно відповідав, дуже розумний хлопець. Я побажав Андрію, щоб він став великим тренером. І він зараз все робить правильно. Взяв собі в помічники людей, яких він розуміє, яким він вірить. У нього нові ідеї, і є можливість їх втілювати. Думаю, що у нього повинно вийти», — наводить слова Сабо kp.ua.