Амплуа: центральний півзахисник. Футболісту найзручніше грати під нападником.

Гравець в одинадцятирічному віці переїхав до Маріуполя, де близько року займався футболом у ДЮСШ-4. Потім перейшов в академію маріупольського «Іллічівця».

Хвилин: 2758

Голів: 7

Жовтих карток: 8

Вилучень: 1

Сезон 2014/2015 став вдалим для молодого гравця. Спочатку Микола 12 листопада 2014 року дебютував за юнацьку команду «Іллічівця» у матчі проти донецького «Металурга». Вже у наступному матчі відзначився дебютним голом в чемпіонаті у ворота «Шахтаря». Вже навесні 2015 року, а саме 6 березня дебютував за молодіжну команду проти «Зорі».

5 квітня 2015 року молодий півзахисник дебютував за першу команду «Іллічівця», змінивши Мятажа у матчі проти «Шахтаря» на 88 хвилині. А свій дебютний гол Микола забив у наступному матчі за першу команду.

Шапаренко про свій дебют:

«Виходячи на дебютний матч проти «Шахтаря», звичайно, дуже хвилювався. Але надалі намагався вгамувати свій мандраж й у другому поєдинку вже почувався набагато впевненіше».

30 травня Шапаренко у матчі проти «Олімпіка» вийшов на 63 хвилині замість Скоблова, а на 90+1 хвилині Микола забив дебютний м’яч (момент голу на відео 45:50).

16-річний півзахисник «Іллічівця» Микола Шапаренко став другим наймолодшим автором голу в історії чемпіонату України і першим гравцем 1998 року народження, який забив гол в Прем'єр-лізі.

Як згадує своє досягнення сам гравець:

«Побачив, як Шевчук віддав пас на хід Гриню. Залишився в штрафному майданчику «Олімпіка» на своєму місці. А далі все просто: м'яч до мене прилетів, а я пробив у бік воріт. Вийшло результативно».

«Якщо чесно, то не очікував забити, хотів показати хорошу гру, коли забив - трохи не повірив, що це сталося. Був дуже радий цьому».

Статистика виступів за «Іллічівець»:

Чемпіонат Прем'єр-ліги: 2 матчі – 31 хв; забитих голів: 1; зароблених карток: 0;

Чемпіонат U-21: 10 матчів – 746 хв; забитих голів: 0; зароблених карток: 1;

Чемпіонат U-19: 4 матчі – 219 хв; забитих голів: 1; зароблених карток: 1;

Прогрес 16-річного гравця не залишився непоміченим, Шапаренком відразу зацікавилися українські клуби.

1 червня 2015 року Микола Шапаренко підписав контракт з київським «Динамо» на 3 роки.

Гравець про свій перехід до стану «біло-синіх»:

«Усі питання обговорювалися через мого агента. Щодо мене, то особливо не роздумував над пропозицією. Все ж таки, «Динамо» – великий клуб, і рішення на користь переходу прийняв доволі швидко».

«Батьки весь час, що тривали переговори, були на зв’язку з агентом та дуже зраділи, коли контракт усе ж було підписано. Перш за все, через те, що я буду виступати у сильній команді, а по-друге, подалі від Маріуполя, де обстановка залишається неспокійною».

Також футболіст зізнався, що завжди мріяв грати за «Динамо»:

«Чи була пропозиція від «гірників»? Ні, не було пропозиції з «Шахтаря», навіть якби була, обрав би «Динамо», завжди хотів тут грати!»

Дебютував за юнацьку команду «біло-синіх» вже у першому турі чемпіонату проти «Олександрії». Шапаренко відразу став одним з основних гравців «Динамо» U-19 не тільки в ЧУ, а й у Юнацькій Лізі чемпіонів.

В ЮЛЧ Шапаренко дебютував у домашньому матчі проти «Челсі». В минулому сезоні Микола Шапаренко взяв участь у 5 поєдинках Юнацької Ліги чемпіонів, провів на полі 336 хвилин.

У минулому сезоні футболіст відіграв 25 матчів за юнацьку команду «Динамо», провів на полі 1 890 хвилин, забив 7 голів та заробив 5 жовтих карток.

За молодіжну команду киян Шапаренко дебютував 30 квітня 2016 року у матчі проти «Шахтаря», вийшовши на заміну на 87 хвилині замість Максима Казакова.

В цьому сезоні Микола Шапаренко в чемпіонаті виступає виключно за молодіжну команду «Динамо». Наразі вже зіграв 8 матчів, в яких провів на полі 589 хвилин, заробив 2 жовті картки та відзначився голом у ворота «Ворскли».

Також Шапаренко є основним гравцем юнацької команди в ЮЛЧ.

У матчі проти «Наполі» (4:1) на полі провів 90 хвилин, за гру фолив три рази, заробив на 83 хвилині «гірчичник», один раз пробивав у площину воріт.

У матчі проти «Бешикташа» (3:3) на полі провів 90 хвилин, за гру фолив три рази, а суперник на гравцеві сфолив два рази, заробив на 76 хвилині «гірчичник», за матч завдав два удари.

Микола Шапаренко про виїзду нічию з «Бешикташем»:

«Звичайно, нам хотілося перемогти. Але ми зрівняли рахунок, поступаючись 0:3. Вийшов непростий матч, хороший суперник. Провокації? Так, у нас трохи здали нерви. І ми відповідали на провокації та порушення, й суперники. У підсумку було багато карток. Але загалом гра вийшла хорошою. Тренер у перерві нас підбадьорив, сказав, щоб ми вийшли на поле та просто «порвали» їх. І ми це зробили! Фанати «Бешикташа»? Грати було добре, навіть незважаючи на те, що вони кричали. Більше того, це дещо підбадьорювало нас, було бажання забити та закрити їм рота.

Хочеться, аби на домашній матч так само прийшли наші вболівальники та підтримали нас у непростій грі з «Бенфікою»».

Також варто зазначити, що Шапаренко постійно залучається до збірних різних вікових категорій. Ось наразі Микола Шапаренко отримав виклик до лав збірної U-19, у якої сьогодні розпочинається тренувальний збір. Футболіст разом з юнацькою збірною візьме участь у кваліфікаційному раунді Євро-2017. Суперниками українців стануть юнаки з Ісландії, Туреччини та Латвії. Матчі у групі проходитимуть у Київський області (Борисполі та Бучі) з 6 по 10 жовтня.

Микола Шапаренко – основний центральний півзахисник молодіжної команди «Динамо», а також юнацької команди в ЮЛЧ. Він виділяється своєю спритністю, технікою та креативністю. Має добре бачення поля та властивість загострювання моментів. Микола завжди націлений на атаку та досить активний увесь матч. На полі Шапаренко грає під нападником. Він завжди намагається шукати вільний простір, самостійно прориватися вперед до воріт команди суперника крізь лінію захисту.

Безперечно, такий гравець заслуговує на увагу, адже Шапаренко завжди виділяється на полі, а також є одним із найактивніших гравців матчу. Про це свідчить і вчорашній поєдинок проти «Бешикташа»: Шапаренко увесь матч намагався загострювати гру, шукати і створювати моменти біля воріт суперника. Зараз, коли Ребров отримав від Ігоря Суркіса своєрідний дозвіл на введення молодих гравців до команди, Микола Шапаренко може стати одним з таких гравців. Недаремно же сам президент клубу акцентував увагу на мотивації гравця.

Ігор Суркіс порівняв мотивацію гравців першої команди і футболістів «Динамо» U-21:

«Перераховувати, якби я був налаштований критикувати футболістів публічно, міг би довго. Але знаєте, гравці, якщо вони втратили мотивацію, але при цьому порядні і чесні, могли б прийти до мене або до Реброва - і чесно зізнатися. Дограти до зими в дублі, після чого ми працевлаштували б їх в іншу команду. Куди візьмуть. Але повірте: такої зарплати, як в «Динамо», у них не буде ніде. А замість них ми знайшли б хлопців з палаючими очима, у яких мотивація зашкалює! Футболістів з молодіжної команди або з тієї ж U-19. Можете навіть не сумніватися: у Циганкова, Бєсєдіна або Шапаренка немає і не може бути проблем з мотивацією».

Як зазначав сам футболіст в інтерв’ю, головне – це працювати, і все вийде. Також гравець зазначав, що все ж хочеться вже спробувати свої сили з першою командою.

Тому побажаємо гравцю залишатися на провідних ролях у молодіжній команді «Динамо», вдалих успіхів з командою в Юнацькій Лізі чемпіонів, а також бажаємо отримати свій шанс та перевірити свої сили у першій команді «біло-синіх».