Матч «Селтік» - «Манчестер Сіті» став найбільш видовищним в Лізі чемпіонів

Світовий футбол 30 Вересня, 18:45 627
Матч «Селтік» - «Манчестер Сіті» став найбільш видовищним в Лізі чемпіонів
Поєдинок «Бешикташа» і київського «Динамо» не порадував глядачів своєю видовищністю.

Рейтинг видовищності другого туру Ліги Чемпіонів: нудна нічия «Динамо» на тлі видовищних ігор «Селтіка» і «Манчестера», «Боруссії» і «Реала».

Другий тур поспіль в число найбільш видовищних поєдинків потрапляють матчі за участю «Боруссії» Дортмунт і «Реала». На цей раз їм довелося зіграти між собою, щоб опинитися на другому місці ТОП-5 найбільш видовищних матчів Ліги Чемпіонів з рейтинговою оцінкою в 7,30 бала.


Очолив же ТОП-5 видовищних матчів Ліги Чемпіонів матч «Селтік» - «Манчестер Сіті». Команди і глядачі зробили все можливе, щоб матч виявився найцікавішим в турі. Шість забитих на будь-який смак голів, включаючи автогол. Перевага по моментам у Манчестера, але постійне лідерство в рахунку у «Селтіка». Жорстка, але не груба гра - англійський стиль в кращому його розумінні. І, звичайно ж, заповнений стадіон (один з кращих показників відвідуваності в турі), і глядачі, які постійно підтримують свій клуб. Напевно, не вистачило пенальті на останніх хвилинах, у вигляді вишеньки на торт. Але і так вийшло чудово - 7,40 бала.

Перші два поєдинки за своїм напруженням і поворотом сюжету, за жагою команд до перемоги і настроєм на гру виявилися на голову вище, ніж матчі, які стоять в списку на місцях з 3 по 5. Хоча і там був показаний прекрасний футбол, який отримав високу рейтингову оцінку .

Як завжди, крім кращих, існують і гірші поєдинки. В даному випадку - нудні. У другому турі не було відверто нецікавих матчів, аналогічних «Ювентус» - «Севілья». Однак, з п'яти поєдинків, які потрапили в ТОП найбільш нудних ігор, три мають оцінку менше 5 балів. Зазвичай така оцінка може бути охарактеризована однією фразою: спати хотілося. Як правило, причин буває декілька: мала кількість створених гольових моментів, грубість і затримки в матчі, відсутність опору з боку однієї з команд.


Прикро, що в цій п'ятірці виявився і матч «Бешикташ» - «Динамо». При цьому оцінка динамічності поєдинку знаходиться на середньому рівні - 2,50 бала. Це означає, що були обопільні загрози воротам супротивника, гольові моменти в грі створювалися обома командами. Досить непоганим був і настрій гравців на гру: оцінка безкомпромісності гри (0,60 балів) також відповідає середньому рівню.

Основна проблема в грі «Бешикташ» - «Динамо» знайшла свій відбиток у низькій рейтинговій оцінкці - інтенсивність дій на футбольному полі. Цей компонент оцінений в 0,50 бала. Еталонний результат в матчі «Боруссія М» - «Барселона» - 2,00 бала. Розрахунок цього показника проводиться на підставі даних про загальний і чистий ігровий часу матчу, а також - порівняння з показниками інших поєдинків. Для розуміння: активна фаза гри «Боруссія М» - «Барселона» - майже сімдесят хвилин, «Бешикташ» - «Динамо» - трохи більше 50. Різниця становить 15 хвилин. Виходить, що шоста частина матчу київського клубу з турецьким пройшла абсолютно непродуктивно: установка і введення м'яча в гру, лежання на газоні, вибудовування в стінку і ін. В цей час гравці «Боруссії» і «Барселони» завдяки культурі пасу, командній грі та технічному рівню підготовки зберігали м'яч в полі і створювали небезпечні моменти.

Рейтингове агентство вважає за необхідне зробити наступне застереження: низьке значення даного показника може бути обумовлено особливостями гри якраз турецького клубу. Адже вже другий поєдинок поспіль в Лізі Чемпіонів саме в матчах за участю «Бешикташа» оцінка інтенсивності гри була на рівні 0,50 бала. Зауважимо, той матч з «Бенфікою» також потрапив в ТОП-5 нудних, а рейтинг видовищності був навіть нижче - 4,40 бала. Втім, якщо це такий стиль, значить, турки змогли нав'язати свою манеру київському клубу, хоча і не отримали остаточний прийнятний результат.

Взагалі в групі В склалася цікава ситуація. Якщо в грі бере участь «Бешикташ», вона потрапляє в ТОП-5 найгірших. «Наполі» і його суперник демонструють видовищний футбол. «Динамо» і «Бенфіка» поки не є законодавцями моди на видовищність.Рейтинг видовищності матчу - оцінка привабливості гри для глядачів. В основу оцінки закладено ряд показників, що характеризують інтенсивність, динамічність, безкопромісность, змістовність гри. Інформація про підходи до розрахунку - на сайтах Рейтингового агентства «Євро-Рейтинг» та Media Team.