​Сергій Рафаїлов: «В Манчестері дуже брудно. Біля готелю, який знаходиться в центрі міста, всю ніч на асфальті сплять бомжі»

Футбол України 2 Жовтня, 14:13 530
​Сергій Рафаїлов: «В Манчестері дуже брудно. Біля готелю, який знаходиться в центрі міста, всю ніч на асфальті сплять бомжі»
Генеральний директор клубу Сергій Рафаїлов в рамках Інтернет-конференції майже дві години відповідав на запитання фанів «Зорі».

zarya-lugansk.com пропогує найцікавіші витяги з цієї конференції.

Про трансфер Івана Петряка в «Шахтар»:

- Контракт про продаж трансферу Івана Петряка підписаний давно, а вже потім був підписаний договір про його оренду. У цьому договорі було прописано, що він, як і всі інші орендовані футболісти, не має права брати участь в матчах проти «Шахтаря». За що передбачені серйозні штрафні санкції. Як це передбачити? Або відмовитися від цього, або не брати гравців в оренду на подібних умовах.

Всі орендовані не можуть грати. Не тільки по Петряку це питання. Я підтверджую слова президента про те, що 50% прав на Петряка належать «Зорі». Що це означає? Те, що при наступному його трансфері з «Шахтаря» сума доходу буде розділена навпіл між «Шахтарем» і нами.

Про заборону грати орендованим у матчі проти «Шахтаря»:

- Ми знали про те, що так буде. Сподівалися, що «Шахтар» дозволить грати орендованим. Раніше таке бувало. Не завжди забороняли. У фіналі Кубка України дозволили брати участь тим, хто був орендований у «гірників», за що ми вдячні керівництву «Шахтаря». Сьогодні - заборонили.

Я цікавився ситуацією у керівництва МЮ. Так от, в Англії, в регламенті Прем'єр-ліги прописано, що орендовані гравці не мають права грати проти своїх клубів. Так що дозволити грати чи ні - добра воля того клубу, у якого орендовані футболісти.

Про можливість проведення матчів ЛЄ в Запоріжжі:

- Ми і в цьому році розглядали можливість проведення матчів ЛЄ в Запоріжжі. Але стадіон «Зорі» не належить. Це комунальна власність. Це швидше питання до влади міста. Якщо вони хочуть, щоб у Запоріжжі грали команди найвищого рівня, то інша справа. Я ще до жеребкування говорив: а якщо сюди приїде «Манчестер Юнайтед»? Ось ми і потрапили в групу з МЮ. На жаль, в Запоріжжя ця команда не приїде. Це питання більше до влади міста, депутатського корпусу, мера. Якщо вони хочуть бачити тут європейські команди, вони повинні займатися стадіоном.

Про Манчестер і «Олд Траффорд»:

- Ми були в Англії тільки в Манчестері, і мені це місто не сподобалося. Дуже брудно. Біля готелю, який знаходився, між іншим, в центрі міста, всю ніч на асфальті сплять бомжі. Я прогулювався ввечері і побував трохи далі від центру. Там ще гірше. Маса нетверезих людей. Дико для мене було бачити те, як вулицями ходять чоловіки і цілуються. Мені це дуже не подобається. Тому всім нашим євроінтеграторам запропонував би 20 разів подумати. Мені б хотілося, щоб мої онуки, виходячи на вулицю, не бачили чоловіків, які цілуються і бомжів, що сплять у центрі міста.

За «Олд Траффорду»: стадіон, звичайно, супер. Йому 106 років. Організація проведення матчу божевільна. Задіяно величезну кількість людей. Наш прес-секретар не дасть збрехати: жодного оголошення рекламного по місту я не бачив. Як же ці люди потрапили на стадіон і дізналися про матч? І ось на стадіоні, який вміщує 76 тисяч, було 57 тисяч вболівальників. Я розмовляв з керівництвом клубу, що на ігри Єврокубків вони пускають 71 тисячу. Так ось, на наш матч прийшло 57. Середня ціна квитка - 90 фунтів. Більше 5 мільйонів фунтів вони заробили за цей матч. Я задав питання: як ви повідомляєте уболівальникам про ігри? Вони відповіли - Інтернет і програмка.

Про інтерес до гравців «Зорі» з боку інших клубів:

- Якщо надійдуть конкретні пропозиції - будемо їх розглядати. На сьогодні знаємо, що деякими футболістами, трансфери яких належать «Зорі», цікавляться. Має бути конкретна пропозиція, а не розмови. У клуб має надійти офіційний лист з офіційною пропозицією. Потім президент і головний тренер, будемо вирішувати питання про те, відпускати даного гравця чи ні. Ми розуміємо, що рано чи пізно від нас будуть йти, розуміємо, яких футболістів потрібно переглядати. Стежимо за цілим рядом гравців вже зараз.