Олександр Головко: «Тепер ціна втрати Циганкова дуже висока – як для «Динамо», так і для збірної України»

Футбол України 5 Жовтня, 19:34 596
Олександр Головко: «Тепер ціна втрати Циганкова дуже висока – як для «Динамо», так і для збірної України»
Головний тренер молодіжної збірної — про гру зі збірною Північної Ірландії та кадрові питання.

— В нас був один план на весь етап – грати кожну гру, як головну. Грати тільки на перемогу та результат, незалежно від того, який суперник. На цьому зборі ми маємо на день-два менше часу на підготовку. Але суперники в таких же умовах, тому ми на рівних. Буде цікаво.

— Кого ви ще хотіли запросити, але не вийшло?

— Ті хлопці, що є і мають бути. Можна ще назвати кілька імен. Але будь-хто із U-20, хто зараз гратиме в Польщі товариську гру, може нас підсилити. Потрібно нам десь два гравці. В основному в опорну зону. Є проблеми з травмами: у Беки, Чачуа, Шведа. Не думаю, що ці проблеми вплинуть на якість гри.

— Хто приїде з Ю-20?

— Швидше за все, це буде Харатін і Оріховський.

— Які зміни ви внесли в склад в порівнянні з матчами із Шотландією та Францією?

— Приблизно – відсотків на 90, склад сформовано. На збір викликали два голкіпери, так як у Підківки є жовта картка. Також зміни будуть серед флангових гравців. Бека вибув, є певні проблеми, думаю, командно ми їх вирішимо.

— Після матчу з Шотландією ви говорили, що будете викликати нових гравців?

— Михайличенко і Пихальонок не поїхали через пошкодження. Ті молоді гравці, яких ви бачите, вони знаходяться в Ю-20. До нас приєднався тільки Довбик і було питання по Баланюку. По Циганкову не було таких питань – мали інфорацію, що його викликали в основну команду. Також ще був один гравець 1997-го року. Нове прізвище для нас. В нас паралельно йдуть дві команди. Щоб підтримувати загальний тонус гравців 1996-97 років, ця збірна й існує. Тільки через ці матчі гравці можуть конкурувати та проходити в молодіжну збірну.

— Недавно в ефірі каналу «Футбол», що Борячук і Бєсєдін – це дві великі різниці. Це вплине на ваш вибір завтра?

— Я те ж саме вчора сказав хлопцям в обличчя. Це моя суб’єктивна думка і я маю право її висловити. Для того, щоб їм конкурувати за місце в збірній, потрібно краще використовувати шанси, коли вони виходять на заміну. Коли їх два – це мало. Борячука ви може побачите на позиції флангового вінгера. Артем же повинен постійно знаходитися на вістрі – він яскраво виражений форвард і повинен завжди бути в формі. Футболісти його фактури – якщо не в формі, то краще не ставити їх. Якщо він даватиме якісь слабинки собі – а вони даються спершу в голові, то це відзначається на грі. Тому були такі вислови, що йому бажано виходити на заміну в «Динамо» дещо на інших оборотах і з більшим бажанням, тоді він буде конкурувати з хлопцями, які є в клубі.

— За рахунок чого переграватимете завтрашнього суперника?

— До будь-якого суперника ми відносимося з повагою. Якщо говорити по Північній Ірландії, то команда знаходиться не на своєму місці. Вони аутсайдери – набрали один пункт, але супернику не дають простору. Ця команда грає в агресивний англійський футбол. М’яч завжди русі, гравці шукають боротьбу. Буде дуже нелегка гра при непростих погодних умовах. На підготовку, тим більше, в нас мало часу. Спілкувався з хлопцями сьогодні, сподіваюсь, що вони розуміють, що завтрашня гра буде не менш серйозною, ніж місяць тому.

— Кого з гравців, які до вас не можуть приїхати, можете порадити в команду Андрія Шевченка?

— Всіх. Я говорив хлопцям, що в них зараз важкий етап – перехід від дитячого футболу до дорослого. Вони тепер повинні в своїх клубах доводити грою, що гідні виклику в головну команду країни. Я можу підказати помічникам Андрія Шевченка, які слабкі і сильні якості є в гравців, хто може підвести, а хто – ні і хто на що здатен. Дай бог, щоб Циганков, Зінченко, Коваленко грали в той футбол, який приноситиме результат і хороше ставлення вболівальників, тоді ми зможемо сказати, що в цьому є якась доля нашої праці.

— З чим пов’язуєте такий стрімкий прорив Циганкова?

— Я тут ні до чого. Працював з ним дуже обмежену кількість часу. З ним працюють в клубі. Були тривожні здогадки, що після таких навантажень в нього може бути пошкодження. На жаль, вони підтвердилися. Як мені здалось, Циганков зіграв на максимум своїх нинішніх фізіологічних і функціональних можливостей. Це як на фронті – поки воюєш, то не хворієш. Як тільки щось вийшло і можна розслабитися – десь щось «стріляє». Так було в нас при Валерієві Лобановському. Поки він був живий-здоровий, ми всі через жили, всі працювали і бігли. Як тільки його не стало, говорю за себе, почалася там операція, там релаксація – організм не може постійно працювати на межі своїх можливостей. Певно, в нього теж стався такий «сплеск». Для цього це не нове, він стикався з таким. Надіюсь, що справиться. Але рівень юнацького футболу і Ліги чемпіонів і національної команди – абсолютно різний. Ціна його втрати дуже висока тепер – як для «Динамо», так і для збірної України, де на нього розраховують.

Я подякував всім, бо важко розпочинати збори з одним тренером, а завершувати з іншим. Але хлопці повірили в нас. Все, що в них є ми будемо використовувати в найближчі два матчі. Дай бог, щоб вони розуміли, що ми від них вимагаємо.