Іван Гецко: «Збірна України робить зараз те, чого ніколи не робила: грає у футбол»

Збірна України 7 Жовтня, 21:33 486
Іван Гецко: «Збірна України робить зараз те, чого ніколи не робила: грає у футбол»
Детальніше про матч збірної розповів автор першого голу в історії «синьо-жовтих» Іван Гецко.

Детальніше про матч збірної розповів автор першого голу в історії «синьо-жовтих» Іван Гецко.

– Іване Михайловичу, сподобалася гра збірної України?
– Я би розділив гру на дві частини. У першому таймі мені українці дуже сподобалися. Вони показали якісну, впевнену гру. Ну а потім, після пропущеного голу, виникли сумніви, що «синьо-жовті» виграють. На жаль, ці сумніви виправдалися. Другий тайм був не найкращий. А ще втручання судді спричинило нервозність наших футболістів, й вони почали грати на утримування рахунку. Замість того, щоб дотиснути турків, ми зайнялися руйнуванням, сіли в обороні. Ми бачили, до чого це призвело. При такій грі ми мали вигравати. Втім життя триває… Збірна Туреччина – не найслабша команда в групі, і якби ми були більш удачливішими, могли б перемогти.

– Упродовж стартових 30 хвилин українці пресингували суперника, а це потребує значних сил. Можливо, їх просто не вистачило на обидва тайми?
– Якщо тренерський штаб обрав таку тактику, то, значить, вірив у те, що сил у підопічних вистачить. Мені здається, зіграв інший фактор: публіка погнала збірну Туреччини вперед, і господарі заграли агресивніше. Тому так вийшло. Прикро… Впевнений, ми повинні були перемагати.

– Погодьтеся, що у грі збірної України Андрія Шевченка більше конструктиву, креативу, ніж раніше.
– Я би не робив висновки за першими двома матчами. Треба більше ігор. Потрібно розуміти, що збірна тільки формується, напрацьовує тактичні схеми. Так, є нове ігрове обличчя. У тренерський штаб Андрія Шевченка увійшли хороші фахівці, які здатні поліпшити гру нашої команди, і ми на це сподіваємося. Так, зараз уже видно зміни, але остаточні висновки робити рано. Наберімося терпіння.

– Ви сказали про нове ігрове обличчя збірної. Яке воно?
– Насамперед мені імпонує, що Шевченко прийняв збірну і залучив до роботи хороших іноземних фахівців − усі з іменем, досвідченні. Думаю, всім до вподоби те, що збірна робить зараз те, чого ніколи не робила: грає футбол, а не мучиться. «Синьо-жовті» пресингують, можуть показати ігрову агресію. Це здорово. Змінилася тактика, стратегія.

– Учора збірна Ісландії видала феноменальний матч проти Фінляндії. Двічі програючи, ісландці виграли матч після 90-ї хвилини, коли у компенсований час забили два голи…
– Так, справді феноменальний матч. Нам саме не вистачає такого характеру, як в ісландців. Ісландці, як і британці, грають до останньої секунди. Поки не пролунав фінальний свисток, вони не здаються. Ось так і було вчора: вони билися до останнього і переломили гру. Це дуже важлива риса характеру.

– Такий характер має бути в крові, в менталітеті чи його можна виховати?
– Характер, однозначно, залежить від менталітету. Але що більше наших гравців виступатиме в Європі, то більше позитиву буде для нашого футболу. Вони на власні очі бачитимуть, як потрібно діяти на полі, яка має бути самовіддача. Це, безумовно, виховуватиме їх як професіоналів. Власне вчора нам і не вистачило бійцівських якостей ісландців. Ми повинні були дотиснути турків і перемогти. Моменти для цього були. А після перерви ми віддали ініціативу.

– Невдовзі у Кракові збірна України зіграє проти Косово. Учора наших майбутніх суперників розгромили хорвати – 6:0. Ми повинні здобути першу перемогу у відборі?
– Боже упаси, щоби наші футболісти не налаштувалися проти косовичан. Вони не мають права втрачати очки у цій грі, інакше буде дуже складно. І те що Косово вчора програло, нічого не означає. Їм нема що втрачати, вони захочуть довести, що не є слабаками. Після розгрому Косово зробить висновки і змінить тактику. Якщо вчора команда виходила грати атакувальний футбол, то у матчі з українцями закриється в обороні. А з такою тактикою важко боротися, оборону складно ламати. Однак клас наших гравців вищий, ніж у суперника.