Андрій Шевченко: «Помиляюся я чи ні - покаже час і результат»

Збірна України 12 Жовтня, 12:02 676
Андрій Шевченко: «Помиляюся я чи ні - покаже час і результат»
Наставник збірної України - про поєдинки з Туреччиною та Косово.

- Намагаюся не міркувати в стилі «що було б, якби...» або гадати на кавовій гущі. Я виходжу з того результату, який є. На мій погляд, ми упустили перемогу в першому матчі з Ісландією. Грали з хорошим суперником, і у нас був шанс завоювати три очки. Те ж саме можна сказати і про поєдинок з Туреччиною - в кінцівці нам просто не вистачило сил. Ці два матчі ми провели на хорошому рівні. Чому не вийшло перемогти? Тут немає однозначної відповіді. Але важливо, щоб команда росла не тільки в плані якості футболу, а й в розумінні, як вести гру, іншими словами - як діяти в залежності від мінливої ситуації на полі. Потрібно знати, коли притримати м'яч, а коли прискорити загальнокомандну гру, прагнути до балансу в цих діях.

У високому темпі демонструвати атакуючий футбол всі 90 хвилин дуже важко, тому потрібно вміти варіювати темп. Я хочу, щоб хлопці, граючи в агресивний, атакуючий футбол, знали, коли потрібно поберегти сили, а коли - прискоритися. Будемо прагнути до такої варіативності в діях колективу.

- Що б ви змінили, будь можливість переграти матч з Туреччиною?

- Я люблю оперувати фактами і на їх підставі робити якісь логічні висновки. Можу спробувати пояснити, чому вчинив саме так. Помиляюся я чи ні - покаже час і результат. А фантазувати я не вмію.

- А як вам такий факт - ми перебігали збірну Туреччини на сім кілометрів - це дуже пристойний показник.

- Не тільки в цьому показнику ми були краще! Ми перевершили турків контролі м'яча, в ефективності дій. До слова, у відбірковій групі ми знаходимося серед лідерів і за іншими ігровими показниками.

- Тим не менше, виходить, що саме через брак фізичних сил ми провалили кінцівку...

- Скоріше, через невміння раціонально розподілити свої сили по ходу матчу. Цього у нас поки немає.

- Не дивлячись на те, що хлопці витратили багато сил і при цьому збірна не поверталася в Україну, на матч з Косово ви виставили той же стартовий склад, що і в поєдинку з Туреччиною. У чому причина? Ці футболісти набагато сильніше або просто саме вони краще за інших сприймають ваші вимоги?

- Ви міркуєте логічно. Дійсно, ми разом працюємо в збірній дуже короткий період часу. І дуже важливо, щоб у тих хлопців, які виходять на поле, була зіграність і розуміння вимог тренерського штабу. Ми добре знаємо можливості футболістів, які вийшли на поле з перших хвилин, втім, як і тих, хто виходив на заміну. До слова, у нас було кілька варіантів зміни складу - в залежності від того, як би складалася ситуація на полі.

- Цей підготовчий збір був для вашого тренерського штабу лише другим. Чи всі виконавці виправдали очікування під час тренувального процесу?

- Більш того - деякі приємно здивували. Ставленням до роботи, розумінням вимог і ситуації, коли хтось грає, а хтось - ні. Хлопці були справжнім футбольним колективом!

- Що кажуть ваші помічники про потенціал національної команди після того, як вона провела під їх керівництвом три поєдинки?

- Мої помічники - професіонали своєї справи. Адже ми тому і прийшли до збірної України, що оцінили потенціал цих хлопців і зрозуміли, що з ними можна вирішувати серйозні завдання. Ми віримо в цю команду і в те, що вона може грати в якісний футбол.

Газета «Команда»