Олександр Бабич: «Ми вже існуємо в єврокубковому ритмі!»

Футбол України 16 Жовтня, 23:20 565
Олександр Бабич: «Ми вже існуємо в єврокубковому ритмі!»
Наставник «Чорноморця» - про матч із «Динамо» та про те, чим займатиметься наступного тижня.

— Олександре Олександровичу, стало відомо, що сьогодні, в неділю, ваша команда проводить тренування, тоді як більшість наставників Ліги Парі-Матч дають вихідний (або навіть кілька) підопічним після чергового туру…

— Ну, у нас так заведено. Маємо стабільну систему підготовки, від якої намагаємося не відступати. Система така: після календарного матчу та частина команди, яка брала в ньому участь, проходить відновлювальні процедури, а виконавці, які з різних причин пропускали зустріч, отримують повноцінне тренування або спаринг.

— Чи був у вашій кар’єрі — ігровій та наставницькій — випадок, коли команда здобуває очко, забиває м’яч, жодного разу не поціливши в стулку воріт опонента?!

— Ніколи такого не було, кажу, як є! Удача, фарт були на нашому боці, тому нам вдалося досягти нічиєї. Пам’ятаю, правда, був у нас матч проти «Шахтаря», коли «Чорноморець» також зіграв унічию завдяки несподіваному удару Калитвинцева, коли нам, знову-таки, пощастило. До речі, вчора одразу після матчу наш генеральний директор Сергій Керницькій зайшов до роздягальні и сказав: «Усе-таки справедливість існує! А успіх, як відомо, приходить до сильнішого!»

— Вже встигли переглянути в повторі два моменти у штрафній «Динамо», які стались у першому таймі й викликали резонанс?

— Устиг, причому з двох різних джерел — відеотрансляції поєдинку та нашої технічної камери. Для мене все очевидно: арбітр не поставив пенальті у ворота «Динамо».

— Чому після перерви ваші підопічні діяли не так щільно проти суперника, давали йому більше вільних зон?

— Перша причина — план на гру: до перерви, поки було більше сил, ми намагалися протиставити киянам «високий» пресинг. Друга причина — вищий клас гравців «Динамо», тобто ми виходили з об’єктивного стану справ. Відзначте: вільні зони з’явилися не тільки у нас, а й у наших гостей. Ми ж програвали й розуміли: головний шанс — контратаки, чим і скористались.

— Як вважаєте, чому вашу команду так «підкосив» пропущений м’яч?

— Я нічого такого не побачив! Навпаки: хлопці «завелися». Визнаю: пропустивши, ми якийсь час приходили до тями, але потім оперативно виправили ситуацію.

— За наслідком перемоги «Олександрії» «Чорноморець» знову відкотися на п’яте місце. Проте й воно дає право виступати в єврокубках. Вимальовується вже таке завдання?

— Ні. Я вже говорив, що ми існуємо від матчу до матчу. Взимку про це подумаємо. А тепер у нас дуже складний календар: «Ворскла», «Шахтар», «Зоря»… Таким чином, можна сказати, що ми вже існуємо в єврокубковому ритмі (усміхається)!

— Вдалося дізнатись, що наступного тижня їдете до Швейцарії на тренерські курси…

— То буде запланована виїзна сесія в процесі навчання на PRO-диплом. У понеділок летимо з колегами із Києва, а самі курси триватимуть із вівторка до четвер у Ньоні. Там, якщо не помиляюся, будуть тренери з трьох різних країн Європи. Програма дуже насичена: нам уже роздали завдання, а пари відбуватимуться з 10.00 по 18.00 усі три дні.