Перша ліга. «Десна» тримає планку, «Черкаський Дніпро» виходить з темряви

Футбол України 18 Жовтня, 01:21 740
Перша ліга. «Десна» тримає планку, «Черкаський Дніпро» виходить з темряви | 19-27
1927.kiev.ua пропонує огляд та відео голів 14-го туру чемпіонату Першої ліги України.

ПФК «Суми» - «Гірник-Спорт» (Горішні Плавні) - 1:1

Голи: Богачов, 13 - Кирієнко, 90+3

«Суми»: Кліщук, Медведєв, Суходуб, Бородай, Процишин, Лучик (Кравчук, 86), Брікнер, Койдан (Жаріков, 86), Гребенюк (Меркушов, 82), Душин, Богачов.

«Гірник-Спорт»: Крюков, Моісеєнко, Гаращенков, Гарбар, Малєй, Марусич (Баранник, 46), кропив'яний, Корольков (Пернацкій, 79), Павлик, Яворський (Демидов, 59), Кирієнко.

Попередження: Гаращенков, 23, Яворський, 29, Кропив'яний, 41, Корольков, 77, Демидов, 87 - Бородай, 62, Душин, 84, Процишин, 87

МФК «Миколаїв» - «Верес» (Рівне) - 1:2

Перший момент у зустрічі виник на 10-й хвилині. Екс-миколаєвець Ігор Сікорський, який після травми повернувся на поле, не зміг скористатися скидкою від Руслана Степанюка. Господарі на це відповіли потужним дальнім ударом, на який зреагував Богдан Когут. Ще один удар миколаївцям вдався на 36-й хвилині, коли наш голкіпер перевів м’яч на кутовий. Але, зрештою, цей кутовий виявився результативним. Артур Западня програв боротьбу Дмитру Сартіні, який розстріляв Когута – 1:0.

У «Вереса» мали непогані моменти Валерій Кучеров, Михайло Сергійчук, Ігор Сікорський, але голкіпер господарів був на місці. Не допоміг миколаївський воротар на 79-й хвилині, коли Сергійчук, зблизившись з трьома гравцями суперника, пробив на техніку у дальній кут – 1:1.

На 85-й хвилині захисник «Миколаєва» перечепив в штрафному майданчику під час удару ногу Руслана Степанюка. Безсумнівний пенальті, який реалізує Антон Котляр.

Текст - НК «Верес».

Голи: Сартіна, 37 - Сергійчук, 79, Котляр, 86 (пен.)

«Миколаїв»: Чумак, Сартіна, Назаренко, Буличов, Дударенко, Бессалов, Муховиков (Сафонов, 60), Саркісян, Ковальов, Рогозінський, Берко (Батюшін, 68).

«Верес»: Когут, Зозуля, Борзенко, Білий, Западня, Орловський (Козьбан, 55), Кучеров, Котляр, Герасимець (Сергійчук, 38), Степанюк, Сікорський (Неплях, 88).

ФК «Полтава» - «Авангард» (Краматорськ) - 0:1

Команди продемонстрували дуже млявий поєдинок. Перший дійсно небезпечний епізод стався тільки на... 30-й хвилині: Воробей намагався замкнути в дотик передачу з лівого флангу, але Кринський встиг взяв м'яч в свої руки.

Другий тайм був дещо жвавіше. Однак в ФК «Полтава» відчувався брак Насибуліна, який зазвичай представляв основну небезпеку. З появою на полі Лісового ситуація біля воріт суперника кілька загострилася, але і гості з Краматорська не відставали і створювали більше моментів біля воріт Кринська. Час підходив до кінця, все йшло до нульової нічиєї, але все з ніг на голову перевернув момент на останніх хвилинах. Полтавчани провели атаку, після якої м'яч опинився в руках воротаря гостей. Футболісти «Авангарду» після вкидання перейшли в контратаку, Євдокимов відпасував на Собко, останній вийшов на рандеву з Кринським і при зустрічі занадто награно полетів через воротаря. Але рефері, який знаходився далеко від епіцентру подій, все ж вирішив, що фол з боку голкіпера «біло-чорних» був і нагородив Володимира «гірчичником», призначивши пенальті. Одинадцятиметровий реалізував все той же Собко - 0:1.

Гол: Собко, 90, (c пенальті)

«Полтава»: Крінский, Вовкодав, Ковтун, Парамонов, Лещенко (Кушніренко, 55), Недоля, Дмитренко, Воронченко (Дегтярьов, 46), Зеленевіч, Трояновський (Лісовий, 46), Соломка.

«Авангард»: Денчук, Воробей, Мірошник, Єрмаков, Ульянов, Полулях, Малюк, Євдокимов (Стеценко, 90), Тимофієнко, Стефурак (Коваленко, 90), Собко.

«Інгулець» (Петрово) - «Скала» (Стрий) - 1:0

Долю цього принципового протистояння вирішив один гол, проведений господарями в уже компенсований до основного час, коли до фінального свиска залишалося трохи більше однієї хвилини. І провів його нігерійський легіонер «Інгульця» Ебука Нвамора. Передував цьому кутовий з лівого флангу. Гравці «Скали» винесли м`яч подалі від воріт, після чого Колєсников подав у штрафний майданчик, де центральний захисник господарів Семен Даценко відпасував направо на Нвамору. Гравці «Скали» дружно підняли руки, даючи зрозуміти, що суперник в офсайді, проте арбітр з Дніпропетровська Віталій Романов був іншої думки і свисток промовчав.

Гол: Нвамора, 90+2

«Інгулець»: Гришин, Кретов, Мучак, Даценко, Ковтун, Запорожець, Клімаков (Покотилюк, 46), Алексанов (Дячук, 62), Сітчінава, Колесніков, Шарко (Нвамора, 80)

«Скала»: Герич, Білий, Подоляк, Бондаренко, Білоус, Максимович, Клименко, Бровко (Стасюк, 90 + 1), Шваб (Білала, 82), Скакун, Цюцюра (Боровик, 89)

«Черкаський Дніпро» (Черкаси) - «Геліос» (Харків) - 1:0

Першим у зустрічі здивувати глядачів хотів Андрій Скарлош, який із дальної дистанції закидував за «комір» Сидоренку – Денис витягнув з-під поперечини. Натомість, Олег Давидов вміло заблокував спробу півзахисника приїжджої команди Іллі Глушицького завдати прицільного удару по воротам господарів поля.

На початку другого тайму Олександр Ковпак потішив витончену глядацьку публіку ефектним ударом «ножицями». На 66-ій хвилині фланговий навіс від Володимира Шопіна ледь не обернувся взяттям воріт – голкіперу «Геліоса» довелося докласти значних зусиль, аби м’яч не просковзнув в «дев’ятку». Першим, хто мусив забивати після перерви, був Синьогуб. Олександр Цибульник видав із центру поля точнісінький пласер в хід, проте Олег не зміг реалізувати вихід один в один. За п’ять хвилин вже Олег Тарасенко міг потилицею підправити кулю в площину воріт суперника після навісу зі стандарту від Олексія Савченка. Гості відповіли небезпечним контр-випадом: Руслан Івашко, відгукнувшись на простріл Богдана Семенця від лицьової лінії, пробив вище воріт.

Ключовим у матчі стало рішення тренерського штабу зіграти кінцівку поєдинку в два нападники. Вже у доданий арбітром час Олексій Савченко вивіреною подачею «знайшов» у карному майданчику харків’ян Олександра Батальського, який своїми активними діями спровокував захисника на гру рукою. Сам Олександр підійшов до виконання вироку і не схибив – 1:0.

Текст - «Черкаський Дніпро».

Гол: Батальський, 90+3, з пенальті.

«Черкаський Дніпро»: Кучинський, Шопін, Гончаренко, Тарасенко, Давидов, Синегуб, Цибульник, Скарлош (Батальський, 83), Мединський, Крамар (Савченко, 68), Ковпак (Маїк, 83).

«Геліос»: Сидоренко (Волинець, 43), Чередниченко, Коротецький, Лобойко, Цапій, Комарницький, Луценко, Глушицький, Субочєв (Кіча, 71), Івашко, Семенець (С. Кравченко, 85).

«Арсенал-Київ» - «Десна» (Чернігів) - 1:2

Голи: Есеола, 55 - Мельник, 32, Волков, 73

«Арсенал-Київ»: Іванов, Майданевич, Аксьонов, Білий, Голіков, Костюченко (Матвєєв, 54), Турчанов, Черненко, Кізілатеш (Литовчак, 89), Семенюк, Пилипенко (Есеола, 54).

«Десна»: Махновський, Фаворов, Братков, Мельник, Чорноморець, Коберідзе (Щедраков, 90+2), Мостовий, Мишенко (Волков, 61), Чепурненко, Картушов, Філіппов.

«Оболонь-Бровар» (Київ) - «Колос» (Ковалівка) - 2:1

Поєдинок обидві команди почали без розвідок, дуже жваво. Першими намагались нав’язати гостроту господарі поля, однак запам’ятався лише удар «пивовара» Іллі Коваленка, м’яч після удару якого розминувся зі стійкою. У середині першого тайму ковалівці отримали стовідсоткову нагоду вийти вперед. Захисник господарів, після навісу у штрафний майданчик, скинув м’яч ногою своєму голкіперові, а той взяв сферу у руки – вільний удар. Однак використати нагоду футболісти «Колоса» не зуміли. Ну а на 32-й хвилині поєдинку, коли нічого не віщувало біди – вона таки сталася. Господарі розвинули атаку з правого флангу, м’яч дістався штрафного майданчику ковалівців, однак завдати прицільного удару футболісти столичного клубу не зуміли. М’яч опинився у ногах у Поздєєва, однак футболіст ФК «Оболонь-Бровар» на мить перехопив сферу. Капітан «Колоса» намагався у підкаті вибити м’яч з ніг у суперника, але той впав. Арбітр призначив одинадцятиметровий, який впевнено реалізував Коваленко – 1:0.

Руслан Костишин освіжив фланги своєї команди, випустивши швидкісних Морозка та Чегурка. Стрімка контратака підопічних Руслана Костишина, Морозко протягнув м’яч до штрафної та віддав вздовж на Гавриша. Віталій знайшов вільного поблизу Чегурка, який у дотик відправив м’яч у дальній кут – без шансів для голкіпера. 1:1. Коли здавалось, що ось-ось і ковалівці дотиснуть суперника – сталось непередбачуване: на останніх доданих арбітром хвилинах господарі вирвали перемогу у цій зустрічі. Автор першого забитого м’яча Коваленко виборов м’яч у єдиноборстві з Гаврилюком, увійшов у штрафний майданчик, на замасі прибрав Лисицького та пробив точнісінько у кут воріт – 2:1.

Голи: І.Коваленка, 32, з пенальті, 90 + 3 - Чегурко, 63.

«Оболонь-Бровар»: Федорівскій, Пінчук, К.Коваленко, Аблітаров, Корнєв (Єременко, 21), Проневич, Бровченко, Сахнюк (Башлай, 68), І.Коваленко, Шевчук (Слободян, 81), Продан.

«Колос»: Яшков, Гаврилюк, Лисицький, Семенко, Боровець, Поздеев, Коровіков (Чегурко, 61), Задоя, Гавриш, Ковталюк, Кривошеєнко (Морозко, 58).